Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1968
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

nie wiem o co chodzi ale pół zdjęć mi nie poszło i pół zdjęć diabełek dotyczy tego że ślimor mi zjadł tego ostatniego tulipanka a koleusy przetrwały zimę tylko te kończę bo robota czeka do następnych wpisów ;:138
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 813
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Dziękuję Jolu, jak będę pamiętać to się przypomnę. Wiesz, już mam na działce trzmielinę oskrzydloną. Czy ona jest wrażliwa na przymrozki?
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1968
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jak jest młoda to lepiej na zimę okryć jeszcze zależy czy w wietrznym miejscu rośnie czy zacisznym.Moja jest już stara ale też ma osłonę praktycznie a 3 stron nigdy nie podmarzła.Na razie rośnie przy niezrobionym tarasie ale jak by M.kiedyś zdołał robić taras musimy ją przesadzić i to jest wielka zagadka czy przetrwa.Chociaż lilaka karłowego przesadzaliśmy na wiosnę i nawet zabiera się do kwitnięcia.
Obrazek
to ten tylko nie aktualne zdjęcie.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1968
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
magnolia to już wspomnienie :wit
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 170
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Pięknie <3 Magnolia może jest wspomnieniem, ale jakim cudnym. :)
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Magnolia zjawiskowo piekna jest!!! Ciekawe te tulipanki masz, takie graficzne. A narcyze pachnące to moja miłość :D Urokliwe te pierwiosnki są a trzmielina aż tak ogromna :shock:
Te kwitnące plamy przy siatce są wspaniałe. Ile sadzonek trzeba posadzić żeby osiągnąć taką kępę?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Podziwiam szachownicę cesarską. Ja poległem na tej roślinie - co roku same liście.
Myślałem, że już tak pięknie lilak Meyera kwitnie. Ale doczytałem, że to zdjęcie z lat ubiegłych. U mnie dopiero w pączkach.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1968
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witam wszystkich serdecznie ;:138

Dawidzie magnolie zawsze dawały mi radość a tę nie spotykam tylko jedna osoba ma tę magnolię akurat ta co zrobiła mi z tej magnolii prezent,zdjęcie tego nie oddaje ale jest żółta a po rozkwicie robi się ekri nie wiem jak się poprawnie pisze ;:131 Dzisiaj bardzo zimny dzień ale skusiłam się na małą przejażdżkę rowerową na moją drugą działkę i wokół wsi i powiem że u mnie mnóstwo pracy bo trawsko rośnie na potęgę a w ogrodach innych ludzi czasami pięknie i bogatoo ;:63 Polepszenia pogody życzę Dawidzie. :wit

Iguś od razu odpowiem że te płożące przy płocie to własność siostry męża ,ja tylko zza płotu pstryknęłam zdjęcie bo ładnie to wygląda a na tym wąskim pasku wszystko bogato rośnie bo tam po deszczach dochodzi z wodą gnojówka od sąsiada ja bym siała pietruszkę bo mnie nie chce rosnąć :;230 ale fajnie to wygląda.A ile sadzonek po prostu mała kępka w jesieni była posadzona i tak pięknie się rozrosła są też samosiejki tej żółtej wysokiej,zapomniałam jak się nazywa jak urośnie i zakwitnie też dam zdjęcie.Nie mogę robić zdjęć bo to drażliwa osoba ale ona ma dorodne rośliny w ogrodzie. ;:333 Trzmielina ta ostatnia to nie jest taka wysoka ale cięta co roku a wysoka była ta przy słupie i ją tnę już żeby dostawać wierzchołek z drabinki,to akurat u mnie dobrze rośnie.
Obrazek
na tym zdjęciu widać chyba przy słupie tylko to było 4lata temu to jest słup dwuramienny i na drugim ramieniu jest bluszcz hedera ale ten szerokolistny i w tym roku cały pomarzł czeka mnie obcinanie go będzie bolało ;:145 Iguś dużo słoneczka niebawem życzę bez wschodnich zimnych wiatrów. ;:138

Cześć Florianie te korony też jakoś się nie rozrastają mają młode wokół siebie ale co roku tylko jedna kwitnie ale że jej nie tykam kwitnie co roku i obcinam po przekwitnięciu żeby dokarmiać cebulę nie nasiona.Lilak ten przesadzony teraz też ma nie rozkwitnięty kwiat i jest marniejszy mam nadzieję że przetrwa i się w nowym miejscu z aklimatyzuje tam będzie miał spokój bo tu przy bramce był ciągle trącany.Udanego tygodnia Florianie. ;:138
Obrazek
to trzmielina przy wielkim słupie wysokiego napięcia gdzie beton u podstawy 2x3m.i rośnie przepleciony przez małą dziurkę w betonie ;:215
Obrazek
za tym klonem i modrzewiem jest ten lilak ale go nie widać bo mało listków jeszcze ma.
dziękuję za wizyty i zapraszam ponownie ;:180
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11563
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu szachownica co roku jedna kwitnąca, ale za to pięknie zdobi rabatę. ;:oj
Prymulki i narcyzy śliczne, chłód przedłużył kwitnienie. ;:215
Siostra M powinna być wdzięczna, że pokazujesz jej ładne floksy szydlaste i inne płożące. :roll:
Ciepłego tygodnia. ;:3
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 164
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Dobry wieczór :) Po tym wygranym konkursie nie mogłam do Ciebie nie zajrzeć i stwierdzam, że bardzo milo i pięknie jest w Twoim ogrodzie. Pozwolę sobie zostać. :)
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1754
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu
Magnolia piękna.
Żałuję, że nie mam większej działki tzw. hektarów bo zawsze marzyła mi się aleja z magnoliami.
Choć za długo nie kwitnie robi cudne wrażenie gdy kwitnie.
Zresztą każdy ogrodnik ma głód ziemi bo chce mieć więcej gatunków nowych roślin.
Przynajmniej ja tak mam.
Podziwiam szachownicę, bo u mnie jest jedna i każdego roku zanim dobrze wyjdzie z ziemi jest pożerana przez szkodniki. Zostaje tylko łodygowy kikut.
Wiosenne kwiatuszki u Ciebie pogodnie nastrajają.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1968
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witam serdecznie Soniu ,Moniko ,Ewciu cieszę się bardzo że do mnie zaglądacie. ;:138

Soniu tak to jest w życiu że czasem mają ludzie coś pięknego i trzymają tylko dla siebie ,były u mnie koleżanki z byłej już pracy i kiedyś pokazałam im na własną rękę ogród H.ale więcej się nie odważyłam poprzednimi laty miałam dużo nieprzyjemności cokolwiek powiedziałam czy zrobiłam czasami proste informacje ,gdzie mieszka bo ktoś jej szukał.Jak w puszce pandory lepiej nie tykać.Ja kocham ludzi i kontakt z nimi uwielbiam się dzielić i sprawiać przyjemność innym ,dlatego moje piwonie ciągle nie rozrośnięte bo co roku komuś tam uszczknę :lol: Zimnisko trzyma a w ogrodzie dużo pracy ,ja też jak ty mam tendencje do ciągłego przesadzania i zmian w ogrodzie tylko czasami zapominam gdzie coś przesadziłam ;:223 Tulipany te nie kwitnące pod koniec muszę wykopać zasuszyć żeby się odrodziły,powodzenia Soniu, twoje roślinki ciągle czekają na ciepło żeby je wysadzić ale to dopiero chyba po 20 maja. :wit

Moniko witam cię w moich skromnych progach ,bardzo się cieszę że mam coś co ci się podoba ,moje drzwi zawsze otwarte zapraszam ;:138

Ewciu z tymi szkodnikami to mamy ciągły problem w dzieciństwie nie pamiętam żeby aż tak ludzie skarżyli się na takie szkody prędzej był to zając albo dzik ale na taką skalę ślimaki czy turkuć podjadek,mszyce mrówki,zawsze były ale nie aż tak,co się z tym światem dzieje?Magnoliowa aleja była by piękna ale faktycznie trzeba by dużo miejsca i zacisznego żeby mogły co roku kwitnąć i liści żeby nie trzeba grabić bo ja po samym kwitnieniu z dwóch po dwa razy grabiłam.Podoba mi się wisteria z niej też są piękne aleje ale to już wyższa szkoła jazdy te podpory i odpowiednie prowadzenie.Dużo mamy takich chciejstw ale fajnie że mamy koleżanki z dużymi pięknymi ogrodami zawsze można tam pocieszyć oko.Życzę szybkiej poprawy pogody i dużo zdrowia Soniu. ;:196
Szukałam zdjęcia mojej szałwii wysokiej i jej nie znalazłam a zapomniałam ją wysiać wcześniej ,dopiero teraz wysiałam zobaczymy czy zdąży zakwitnąć :wit
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1254
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu, jak tam u Ciebie po przymrozkach?

Piękne widoki z ogrodu :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”