Mój ogród niepokazowy cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16999
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Współczuję strat ogrodowych.
Nigdy nie rozumiem po co ten przymrozek tak późno psoci nam.
U mnie też trochę roślin lapnietych przez przymrozek. Ale nie dużo.
Tulipanów masz dużo. Wszystkie piękne.
Rododendrony piękne kolory.
Pozdrawiam serdecznie 🥰❤️
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1277
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, ja również współczuję strat przymrozkowych. Znam ten ból ;:4 Na szczęście jest wiele innych roślin pięknie kwitnących :)
Odwzajemniam życzenia ;:3

P.S. Piękna pocieszajka :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11581
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko jaki ładny pączek rododendrona, mocne bordo. ;:215
Uroczy biały orlik. ;:oj W ubiegłym roku białe wsiały mi się w tawułę, więc malutkie wyszarpałam z korzeni. Posadziłam na rabacie bez nadziei na kwiaty, a one już mają pąki. :tan
Poginęły Wam chryzantemy, a ja nie dopatrzyłam i dwie ślimaki prawie unicestwiły. ;:223 Twojej na szczęście nie, jest najładniejsza. :)
Zimno się zrobiło , a moje wystawione na północny taras siewki stoją jak zaklęte, prawie nie widać wzrostu. Poza pomidorami już nie wnoszę do pomieszczenia.
Fasole, dynie i ogórki dopiero wysiałam do paletek, bo chyba długo postoją w garażu. ;:145
Niech prognozy się nie sprawdzą i ciepło szybciej dotrze do Ciebie. ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2465
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witaj Halszko współczuje strat mrozowych wiem co to znaczy po zeszłorocznej trąbie powietrznej szkoda tak pięknych roślin ja nie okrywałam niczym i liczyłam na stary udało się trochu deszcz mi zniszczył, ale tak ok w porządku. OBy zapowiadane ochłodzenie nie było duże i nie uszkodziło roślinek i upraw. Pozdrawiam życzę słoneczka i troszku deszczyku do podlania a mrozów NIE ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2621
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Współczuję strat przymrozkowych ale szybko o nich zapomnimy jak zakwitną następne piękności…. :D Oby to ochłodzenie wreszcie poszło sobie precz na płn jak najszybciej!
Piękna kolekcja tulipanów i takie ładne są... lubię pierzaste bo nie mam i musze zapisac w kajecie aby nie zapomnieć o nich.
Rododendrony kolorki mają wyraziste i śliczne!! Tez mam 2 ale jeszcze się ociągają z kwitnieniem!
Ciekawa i niezwykła ta kompozycja w wazonie; to sztuka ktorej chce sie nauczyć bo coraz bardziej mi się podoba...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2609
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witajcie drodzy Goście :wit
Dziękuję wszystkim za słowa pociechy i wsparcia z powodu strat przymrozkowych ;:167
Wygląda na to, że przymrozków już nie powinno być do końca tygodnia, a miejmy nadzieję, że poźniej też nie. Najniższa nocna temperatura przewidywana jest dzisiaj. Ma być +2⁰. Ale ja już nie bardzo wierzę prognozom ;:185
Tak czy siak dla pomidorów i tak jest za chłodno i muszą noce spędzać w pokoju (z balkonu tu jest najbliżej). Mam nadzieję, że zapamiętam, żeby nie siać pomidorów wcześniej niż przełom marca I kwietnia. Szczególnie wyższych odmian. Po co mają się męczyć i ja z nimi :wink:
Wczoraj trochę popadało, ale krótko, tyle że beczki pełne ;:333 Dobre i to, bo przynajmniej nie muszę wszystkiego z wodociągu podlewać.

Aniu, a kto powiedział, że musimy wszystko rozumieć ;:306 Gdyby nie ciepła wiosna i te upały w kwietniu to roślinki by nie ucierpiały. W innych sezonach hosty, paprocie dopiero na początku maja wychodziły z ziemi, drzewa i krzewy też poźniej kwitły.
Tulipany i rodki dziękują za uznanie ;:180
Obrazek
Małgorzatko, dziękuję i odwzajemniam słowa pocieszenia - widziałam Twoje straty ;:168 Pocieszajka w miarę rozkwitania przechodzi metamorfozę - traci ten żarówiasty róż i jest coraz bardziej kremowa ;:333
Obrazek

Soniu, dziękuję, ten pąk to raczej ciemny fiolet niż bordo, telefon przekłamał a i ustawienie monitora ma wpływ na odbiór barw.
Orlik to dar od losu, albo od ptaków :wink: Wyrósł dwa lata temu w znacznym oddaleniu od pozostałych, z drugiej strony domu.
Moje ogórki i część fasolki dopiero posiałam tradycyjnie wg wskazówek mojej śp. mamy i babci 8 maja. Stoją w kuchni na parapecie do wykiełkowania.
Dziękuję za dobre życzenia, które szczerze odwzajemniam ;:167
Obrazek

Alu, bardzo dziękuję za życzenia i szczerze je odwzajemniam ;:167 Miejmy nadzieję, że to już koniec pogodowych psikusów :D
Obrazek
Iguniu Ta kompozycja jest w doniczce takiej domowej. Znalazłam ją w piwnicy i postanowiłam wykorzystać. Rośnie tam tylko jedna pelargonia I jakaś odmiana komarzycy. Zobaczymy jak się sprawdzi, czy rośliny nie będą mieć za ciasno.
A w takiej betonowej kupionej na ryneczku wsadziłam wczoraj 2 słonecznice i trochę rozchodnika. Kupiłam je w Brico - na doniczce napisane jest "bylina", ekspedientka powiedziała, że to rojnik ;:306 Dopiero w domu doczytałam co to za bylina i czego potrzebuje.
No w sumie wymagania ma podobne do rojników :lol:
Obrazek

Wszystkim Gościom życzę wspaniałego tygodnia i samych przyjemności w ogródkach i ogrodach ;:3 ;:4
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16631
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, jak pięknie kwitną Twoje rododendrony! ;:138
U mnie ostał się tylko jeden, ale nawet pąków nie zbudował ;:222 i jeśli za rok sytuacja się powtórzy, pozbędę się i tego. ;:134 Po prostu albo ja nie mam zielonej ręki dla tych roślin, albo coś im u mnie nie odpowiada. ;:218

Tak bardzo podoba mi się kompozycja w betonowej donicy, ;:215 ;:303 że kilka razy do tego zdjęcia wracałam. Fantastyczny pomysł!. ;:138 ;:138 ;:138

Tobie również życzę wspaniałego, a nade wszystko ciepłego tygodnia. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”