Dereń kwiecisty

Drzewa ozdobne
Aruns
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 10 sie 2013, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wysoczyzna Gdańska

Re: Dereń kwiecisty

Post »

U mnie w taki sam sposób zareagował dereń kousa posadzony wczesną wiosną na bardzo nasłonecznionym stanowisku o południowej wystawie. Takie poskręcane liście potem jeszcze różowiały i niemal całkiem zasychały. Zaryzykowałem wówczas przesadzenie pod koniec czerwca w półcień (słońce ma teraz tylko rano, potem ocieniają go drzewa owocowe sąsiadów), obficie podlewałem - i problem został rozwiązany, kolejne liście wyglądały już dobrze.
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Dereń kwiecisty

Post »

Mój dereń kwiecisty rośnie pod południową ścianą i nic mu nie przypala. Ja bym podejrzewała jakąś chorobę grzybową.
ogrodnick
50p
50p
Posty: 73
Od: 9 mar 2010, o 07:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dereń kwiecisty

Post »

makalu pisze:Drodzy forumowicze, proszę o pomoc. Jesienią zeszłego roku posadziłam derenia kwiecistego. Drzewko przezimowało dobrze, a w kwietniu pokazały się pierwsze kwiaty. Niestety w ciągu ostatnich tygodni liście poskręcały się i zwiędły. Czy mój dereń zaatakowała jakaś choroba grzybowa? Jeśli tak, to jak się z nią najlepiej rozprawić? A może to kwestia źle dobranego stanowiska (mocno słoneczne)? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

Obrazek
Witam
Za dużo nawozu. Stężenie soli w glebie jest zbliżone do stężenia w tkankach (korzeniach) i "nie działa" osmoza - w
gorące, słoneczne dni korzenie nie są w stanie pobrać dostatecznej ilości wody.
Może jeszcze nie choruje ale przenawożenie, w szczególności nadmiar azotu zwiększa podatność roślin na choroby grzybowe i bakteryjne.
Pozdrawiam
Jurek
makalu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 cze 2014, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dereń kwiecisty

Post »

dereń nie był nawożony, ale dziękuję za pomoc w diagnozie problemu. po Waszych sugestiach i dalszych poszukiwaniach w internecie, skłaniam się jednak do myślenia, że to grzyb.
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Dereń kwiecisty

Post »

Takiego pięknisia w tym roku spotkałem :-)
Wspaniały!


Obrazek

Obrazek

Obrazek
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dereń kwiecisty

Post »

Krzysiu,czy to u Ciebie?Rozumiem,ze ma to być dereń kwiecisty jest na prawdę piękny.
Halina
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Dereń kwiecisty

Post »

halina522 pisze:Krzysiu,czy to u Ciebie?Rozumiem,ze ma to być dereń kwiecisty jest na prawdę piękny.
Tak to jest Dereń kwiecisty odmiana Cherokee Chif i takiego widziałem w maju w Goczałkowicach zresztą nie tylko jego :-)
Był tam też sam gatunek i odmiana Daybreak którą dodaję :-) Osobiście nie posiadam tego cudaka i pozostaje mi tylko go obserwować :-) Zresztą jak wszystko heheheh

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21743
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Dereń kwiecisty

Post »

Czy ma ktoś u siebie dorosłego derenia kwiecistego 'Rubra' ? Czy można by zobaczyć zdjęcie choćby z kwitnienia ubiegłorocznego?
Bardzo mnie nakręcają jego różowe kwiaty ale nie wiem do końca jak się sprawuje u nas i czy warto go sprowadzić do małego ogródeczka... :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”