Jagoda kamczacka cz. 4

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
karion
500p
500p
Posty: 560
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

To starsza odmiana. Możliwe ,że wojtek, ale nie na pewno. Wielkość owoców średnie do średnio dużych i kwasy. Pod koniec opadają i już lepsze w smaku. Nie miałem planów ich brać. Tyle pociąłem i wziąłem kilka gałązek na próbę. W okresie kiedy pustka na balkonie, można spróbować. Jeśli nie trudno. Wspomnę jeśli się uda.

Pozdrawiam
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1029
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Na Mazowszu na wszystkich odmianach jagody kamczackiej popękały pąki (na razie są zielone). Może być nieciekawie, bo po dłuższym okresie z prognozowanymi temperaturami do 10 stopni mogą zacząć kwitnienie. O co najmniej miesiąc za wcześnie.
karion
500p
500p
Posty: 560
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Robotnicy do zapylania będą jeszcze spać. U mnie zielone pąki wszędzie prócz blizzarda i beast.
Na ten tydzień zapowiadane mocne ocieplenie , ale za tydzień dwa może jeszcze w nocy przymrozić na prowincji.
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 727
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

U mnie wczoraj było 14 st. i słoneczko grzało przyjemnie. Na Aurorze widać już miejscami żółte zalążki kwiatowe. Ale się nie przejmuję bo w zeszłym roku też zimy nie było a Aurora kwitła na całego dopiero w kwietniu i owocowała dobrze. Stare ruskie odmiany i nie tylko mają jednak problem i kwitną już czasami pod koniec lutego i w marcu. Dlatego wykopałem i posadziłem Aurorę i B.Blizzard oraz Blue Banana i Treasure te się u mnie sprawdzają Banana jest wczesna, Aurora i B.B od połowy czerwca a ta ostatnia koniec czerwca.4 odmiany i mam jagody cały czerwiec.
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1913
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

U mnie wszystkie odmiany wystartowały jednakowo.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

U mnie też pączusie jak u Kasi, dużo ich, ale to pierwsze ich owocowanie i krzaczki małe.
MoniaT
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 11 lut 2024, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Czy odmiany Wojtek albo Zojka zapylą odmianę Aurora? Niby terminy kwitnienia w dużej mierze się pokrywają, ale czy to wystarczy do dobrego zapylania, czy oprócz tego jeszcze odmiany muszą jeszcze być od siebie wystarczająco daleko spokrewnione?
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1029
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Polecanymi zapylaczami Aurory są Indigo Gem i Honey Bee. Wojtek chyba będzie nie gorszym zapylaczem. Odmienny pokrój obydwu odmian świadczy o braku bliskiego pokrewieństwa
Obrazek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5867
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

U mnie już też pękają pąki na kamczatkach

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5867
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Wypadła mi jedna z jagód kamczackich, niestety nie wiem jaka to odmiana, a miałam dobrane do pary , żeby się nawzajem zapylały.
Miałam 6 szt . Zostały 5
Czy jest szansa , że ta co została bez zapylacza będzie rodzić owoce?
Może się załapać na inne kwitnące?
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

To zależy co tam po sąsiedzku rośnie. Jeśli kwitnie równolegle z z nią to wszystko jest w porządku. Jeśli termin kwitnienia znacznie odstaje trzeba jej dopasować odmianę. Znajdź w tabeli terminu kwitnienia kamczatek.
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1029
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Z https://www-starkbros-com.translate.goo ... _tr_pto=sc

Zapylenie krzyżowe
Większość odmian jagód miodnych wymaga innej odmiany do zapylenia krzyżowego i produkcji owoców. W większości przypadków brak kompatybilnej odmiany – definiowanej jako inna odmiana rośliny jagodowej, która kwitnie w tym samym czasie – jest powodem, dla którego rośliny jagodowe nie wydają owoców. Ponieważ owady i wiatr muszą przenosić pyłek z kwiatu na kwiat pomiędzy roślinami jagód miodnych, jagody i ich partnerzy w pyłku należy sadzić w pobliżu – w odległości do 50 stóp od siebie, aby nastąpiło odpowiednie zapylenie krzyżowe.
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 703
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Powiem Wam z mojego przykładu że dwa lata temu kupiłem nie znając się jedną jagodę jako ciekawostkę (aurora niby). Rosła sobie, rok później dodałem drugą odmianę jako bonus odmiany nieznanej do zamówienia.. wsadziłem obok tamtej i zaczęły owocować obie.

Więc albo miałem farta albo nie ma co się spinać z tymi zapylaczami. A posadzone w szczerym polu na pewno bez dodatkowych innych jagód kamczackich.

Chyba że.. dzika jeżyna jest dla jagody kamczackiej zapylaczem? Czy to możliwe?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”