Szkodnik na balkonie

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
bartek189
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 sie 2020, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Szkodnik na balkonie

Post »

Dzień dobry,
od kilku lat mieszkam w bloku, który posiada loggia. naokoło budynku jest trochę zieleni, drzewa jednakowe po obu stronach. Wszystko było w porządku, niestety ostatnio pojawiły się na balkonie jakieś robaczki, małe czarne, jedne potrafią latać, inne nie (takie jak na zdjęciu - https://zapodaj.net/29ec9f01409f5.jpg.html ).

Czy byłby ktoś w stanie zdiagnozować co to za insekt oraz podpowiedzieć jak się ich pozbyć? Powiem szczerze ze codzienne wybijanie ich żeby można było wyjść na balkon jest uciążliwe. W oknach po drugiej stronie mieszkania, występują bardzo sporadycznie.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Jeśli mój temat nie powinien być w tym dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7605
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Szkodnik na balkonie

Post »

Podepnę się pod Twój post, mam to samo. Na dodatek śmierdzą jak się je rozgniecie. I faktycznie od strony trawnika i drzew jest ich mnóstwo a od strony ulicy niewiele. Wszędzie włażą, chowają się w praniu na balkonie, we włosach. Jeszcze mnie nie pogryzły. Popsikałam szyby w w oknie i drzwiach balkonowych rozcieńczonym preparatem Brosa na muchy i kleszcze, niewiele to dało . Padły muchy, które usiądą na szybie i tylko parę tych czarnych stworków padło, reszta nic sobie nie robi . Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam, może to kolejna inwazja azjatyckich owadów?
Pozdrawiam! Gienia.
Janina56
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 25 sty 2020, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodnik na balkonie

Post »

Dzień dobry,

spojrzałam na zdjęcie i uświadomiłam sobie, że też ostatnio widuję takie robaczki. Do tej pory nic z nimi nie robiłam. Czy powinnam? Czy rośliny na moim balkonie są zagrożone?
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”