Fotorelacja: ziółka parapetowe :)

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Przemku, nie musisz się tłumaczyć :) Ja też na PW zaglądam tylko wtedy, kiedy przyjdzie powiadomienie na maila ;) Ale dziękuję, że się odezwałeś :)
Niestety zanim przeczytałam, co napisałeś, zdążyłam już urządzić moim roślinkom małe strzyżenie :twisted: Mam tylko nadzieję, że bardziej im to pomoże niż zaszkodzi... ;)

weiner, ech.. żebyś widział, z jakim bólem serca się do tego zabierałam.. podchodziłam do tych doniczek ze trzy razy ;)

Zdjęcia efektów tej bolesnej operacji wrzucę jutro :)
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Ech.. no to na początek zdjęcia :)

I po buszu:
Obrazek

Obrazek Obrazek

A teraz wam powiem, że przerywanie tych chaszczy to było tak, jakby - jak ktoś na forum wdzięcznie to ujął - usiłować rodziców gazetą.. ;) Siewki jakby nie było gigantyczne nie są, ale jeszcze nigdy w życiu nie odnosiłam wrażenia, że opuszki moich palców są tak ogromne i tak fajtłapowate ;)

Hm.. Najdramatyczniej wygląda koperek, ale to dlatego, że przez to, że rósł jeden na drugim nie zauważyłam, że rośnie tylko w jedną stronę. I jak pozbyłam się tych słabszych siewek, to te, co się nimi podpierały, teraz z braku podparcia nieco poległy ;)
Obróciłam pojemnik o 180* i mam nadzieję, że z chęci ponownego spotkania twarzą w twarz ze słońcem, zaczną się prostować.... Prawda...? Niech mnie ktoś pocieszy... :oops:
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Oj, rzeczywiście leżą i kwiczą :roll:

Może zamiast "przerwać", należało "uszczykiwać" co drugi przy samej ziemi? Korzonki zostałyby w ziemi, ale to akurat nie problem, ale z drugiej strony czy to "uniosłoby" pozostałe, to chyba niekoniecznie, za to na pewno nie naruszyłoby to ich stabilności w gruncie. Hm, to est właśnie nauka na własnych doświadczeniach :D
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Chyba właśnie tego się boję i nie mogę się zdecydować na pikowanie różnych maleństw na moim parapecie! Ciągle licze na to że ktoś to pokaże jakoś łopatologicznie, mnie się wydaje, że mam takie wielkie łapy, że wszystko zniszczę. Mam nadzieję, że twoje ziółka pójdą za światłem i się podniosą - Monika
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

A ja swoje maleństwa popikowałam i ... z jednych jestem zadowolona , a inne przyprawiły mnie o wielki ból serca ...

życzę wiele radości w uprawie :wink: Twoje roślinki wyglądaja super , trochę oklapły , ale na pewno się podniosą ;:333 głowa do góry , a ich do słonak :wink:
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Dzisiaj wyglądają już chyba nieco lepiej :) Ale... następnym razem odpuszczę sobie chyba to pikowanie :) Przecież to ma być tylko zioło do kuchennego użytku, z drugorzędną funkcją ozdobną :)
Słusznie Nalewko - nauka na własnych doświadczeniach jest najlepsza :)
Monika, mnie jeszcze czeka pikowanie truskawek, poziomek, bylinek... ;) Ale teraz jestem już nieco lepiej przygotowana :)
Barbarka, bardzo Ci dziękuję za ciepłe słowa otuchy :)

A oto stan na dziś :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Chyba jest już nieco lepiej, a pietruszka zaczęła puszczać drugą parę listków :) Koperek to już nawet trzecią :)
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Kasiu ja bym powiedziała, że jest super! Koperek lada chwila można będzie jeść!
Jako wierny kibic powinnam chyba zostać zaproszona na taki ziołowy obiad! :D
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

rogalm1 pisze:Kasiu ja bym powiedziała, że jest super! Koperek lada chwila można będzie jeść!
Jako wierny kibic powinnam chyba zostać zaproszona na taki ziołowy obiad! :D
Dzięki Monika :) Oczywiście zapraszam na ziołowy obiadek, z moich własnych ziółek - kurcze, z dumy chyba nie będę mogła nic przełknąć - kiedy tylko będziesz w pobliżu :) Trzeba dbać o swoich wiernych kibiców :)
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

u mnie kiedyś koper się wziął skądś w pelargonii na balkonie:P nie wiem tylko skąd . . .
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Oglądam te Twoje ziółka i myslę sobie... już dawno wysiałam koperek w warzywniku pod oknem kuchennym razem z sałatą, rzodkiewką, szpinakiem - one już duże roślinki a koperku jak nei było tak nie ma a Tobie tak pięknie w doniczce rośnie.

Dziś patrzę a tu koperek zaczyna wschodzić :)

Będę się nadal przyglądała Twojemu i myślała, że mój tez kiedyś będzie taki.

Podziwiam za konsekwencję Kasiu! To ważne jak się coś robi.
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Nowe zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek

No widzisz lisko, siła pozytywnej afirmacji przez zapatrzenie ;) Tylko może swojemu oszczędź takiej "przerywki", jaką ja zafundowałam moim roślinkom ;)
Teraz stwierdzam, że w sumie chyba nie było warto :)

Dziękuję za podziw, chociaż w sumie.. nie wiem, czy jest tu co do podziwiania :):)
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

no jak to nie wiesz???????? roslinki slicznie rosna...a Ty robisz to co zamierzalas :)


kibicuje dalej
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Kasiu na pewno jest co podziwiać :P Świetna ta relacja - z przyjemnościa się ogląda fotki i czyta kolejne posty :P Dawno tu u Ciebie nie byłam i widzę, że pięknie ziółka rosną :P ja dziś dosiałam rozmaryn i tymianek - tylko już na dworzu ;)
Weiner mi tez kiedyś koperek w pelargoniach się pojawił :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”