Lana i storczykowe towarzystwo.

ODPOWIEDZ
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Dzisiaj rano zauważyłam rozwinięty jeden kwiatyszek na Phalaenopsisie, którego zakupiłam w zeszłym roku bez kwiatów. Taka niespodzianka dla mnie, przesliczna zresztą, ale mam pytanie dotyczące rozmiarów. Mój skarb ma liście w normalnym rozmiarze większości Phalaenopsisów. Pęd kwiatowy, który wypuścił, ma około 30 cm, a kwiatuszek w biskupim kolorze też jak na normalne rozmiary jest dosyć maluni. Może to jakaś odmiana mini i tu moje pytanie do osób mających Phalaenopsisy mini. Jakiej wielkości ten rodzaj ma liście ? Może ktoś będzie umiał mi pomóc ?
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Lana ja nie mam storczyków mini, ale w OBI i dziś w kwiaciarni widziałam phalaenopsis o mini kwiatach, a liście miały jak te z dużymi kwiatami i łodyga też była troszkę krótsza ;:225
no i w tej kwiaciarni był ogromny biały phalaenopsis i juź myślałam sprawić sobie prezent na jutro, ale kosztował aż 140 zł. ;:171 a za półtora miesiąca wystawa w Gdańsku, więc wybiłam sobie go z głowy ;:124
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

a może temu Phalaenopsisowi wyrosły teraz takie kwiaty, a normalnie ma większe?
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Jakie miał wcześniej, nie widziałam, ale po pędzie nie sądzę, aby były za duże.
Soniu no za tą cenę to lekka przesada, jak dobrze pomyślisz, to w Gdańsku będziesz miała kilka. dziękuję ci za informację, wieczorem wstawię zdjątko owego osobnika.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

to może ten Phalaenopsis musi miec takie kwiaty.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Tak jak obiecałam wstawiam maluszka
Obrazek
Obrazek
A tu już w zbliżeniu
Obrazek

Soniu jednak coś było na rzeczy z tymi paskudami, dzisiaj zauważyłam na górnych pączkach jakieś malutenkie (milimetr może), kremowe, coś szybko biegające - prawdopodobnie wciornastki. Nie mam czym tego opryskać, jutro dopiero kupię Provado, mam nadzieję, że pomoże.
Ostatnie zdjęcie samego kwiatu trochę prześwietlone, w rzeczywistości to ciemnoróżowy neonowy kolorek.
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Mini z dużymi liścmi 8)
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Aniu czyli z nim wszystko jest w porządku i one tak wyglądają ? Proszę nie dziw się mojemu pytaniu, bo jak do tej pory w takich rozmiarach widziałam tylko Mini Marka.
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Nie mam pojęcia...Jest słodziutki ale nie wiem czy to normalne :( ....jestem początkująca.... :oops: Prosze zajrzyj do mnie i mi pomoz z moim nowym nabytkiem....
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Wygląda na zdrowego wiec mysle ze wszystko jest ok :)
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Aniu byłam tam przed chwilą, ale odpiszę ci tutaj, jeżeli pozwolisz. Takiego delikwenta trzeba dobrze obejrzeć, zgniłe korzonki obciąć i zasypać węglem drzewnym (jeżeli nie ma, może być cynamon). Następnie wsadzić do świerzego podłoża, musi być przewiewne. Dobre podłoża ma Orchidsklepik, do Phalaenopsisa grube. Podłoże powinno być lekko wilgotne, a podlewasz za około 10 dni. Właśnie to nie podlewanie ma sprowokować roślinę do wypuszczenia nowych korzeni. W stare podłoże raczej nie powinno się przesadzać roślin, jeżeli już w ostateczności musisz to zrobić, lepiej wyprażyć je w piekarniku (200 stopni przez 30min).
Nie wiem czy pomogłam, ale tych tematów jest dosyc dużo, wpisz w wyszukiwarkę słowo reanimacja i poczytaj jeszcze.
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ale słodziak :lol: nie wiem czy to miniaturka, raz "na oczy" widziałam te cudeńka na wystawie ale one też listki miały małe :roll:
Może gdy puszczał pęd miał za mało składników odżywczych :?: nie gniewaj się proszę za takie pytanie, bo ufam że dbasz o swoje roślinki :oops: ale czasem o tym zapominamy, lub boimy sie przesadzić z nawożeniem i w ogóle tego nie robimy :wink:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Dziękuje bardzo:) Nastepnym razem tak zrobie bo...juz za pózno :( .... :? :oops:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”