Kawon ( arbuz ) - część 10

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Jak szczepić arbuzy? jaką metodę wybrać? Wady i zalety metod. Jak traktować rośliny po szczepieniu, dzień po dniu.

Tu jest ciekawy >>>ARTYKUŁ<<<, który odpowiada na te pytania, co prawda po angielsku, ale to chyba nie problem.
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Ja też się spóźniłem z zakupem Asahi Miyako dosłownie 1 dzień ;/ ale pisałem ze sprzedającym i twierdził, że jeszcze będzie je miał po 20stym. Póki co kupiłem inne odmiany u niego :) ale nadal mam nadzieje, że dojdą Asahi Miyako :D

A jak jest różnica między: ASAHI MIYAKO IBRIDO F1 a Asahi Miyako F1 bo te znalazłem w internecie co kupienia ??
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Krzysztof_18 pisze: A jak jest różnica między: ASAHI MIYAKO IBRIDO F1 a Asahi Miyako F1 bo te znalazłem w internecie co kupienia ??
Żadna.
>>>Google translator<<<
Ech...
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

wokan pisze:
Krzysztof_18 pisze: A jak jest różnica między: ASAHI MIYAKO IBRIDO F1 a Asahi Miyako F1 bo te znalazłem w internecie co kupienia ??
Żadna.
>>>Google translator<<<
Ech...
Dziękuje myślałem, że ma to coś więcej do znaczenia ;)
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
Sylwek94
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 kwie 2020, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Arbuz - czy może tak być ?

Post »

Witam. Chciałbym sobie posadzić arbuzy. Chciałbym je nakierować sznurkiem w przeciwnym kierunku od pomidorów wysokorosnacych, czy jest to mozliwe ? Sadzonka arbuza w odstepie ok. 120 cm od pomidora. Pozdrawiam.

https://ibb.co/0MhqC4D to moj teren
anubis
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 sty 2012, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Ja chyba oddam za darmo swoje sadzonki ASAHI MIYAKO IBRIDO F1, mam 6 szt już kiełkujące. Jeśli sytuacja do czerwca się nie zmieni i nie będę mógł ich przewieśćna pole do rodziny to wolę je oddać ;( to samo z pomidorami, papryką piri piri .
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Będe uprawiał w tym roku pierwszy raz arbuzy i melony.
Po przeczytaniu forum wiem że najlepiej je sadzić na czarnej agro.
Czy wystarczy że agro okryje ziemię na szerokość 1m i na tym pasie pośrodku posadze rośliny czy trzeba okryć całe poletko (ok 70m2 10x7m).
Pozdrawiam Paweł
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Ja mam właśnie taki pas tkaniny. Zobacz zdjęcia z zeszłej wiosny, są w wątku. Ja mam szerokość 1,6m.
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Może być pas agro, może być całe poletko. Zależy kto ile ma materiału i jak bardzo nie lubi chwastów rosnących w arbuzach :)
Ważne, żeby roślina i jej system korzeniowy były okryte włókniną.
Dla jeszcze większego poprawienia bilansu termicznego polecam posadzenie arbuzów na >>>redlinie<<<.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Arbuz - czy może tak być ?

Post »

Sylwek94


Nie rozumiem do końca co masz na myśli z tym sznurkiem. Czy planujesz uprawę wiszącą arbuza, bo to jest dosyć skomplikowane ze względu na ciężar owoców - https://i.pinimg.com/originals/26/dd/84 ... cbd853.jpg
Jeśli uprawa tradycyjna, w gruncie, to pędy będą rosły w tym kierunku, w jakim dostają najsilniejsze światło słoneczne.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Właśnie na redlinie chciałbym posadzić arbuzy i melony, dać metrowy pas agro aby przykryć wał ziemny a pozostałą część wyściółkować kartonem (mam za darmo) aby nie rosło zielsko.
Pozdrawiam Paweł
Sylwek94
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 kwie 2020, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Arbuz - czy może tak być ?

Post »

corazonbianco

Chodziło mi właśnie o to, czy da się pęd główny nakierować sznurkiem ziemi żeby szedł w kierunku przeciwnym do pomidorów...np.wbic palik 2 metry od arbuza i dać do pęd głównego sznurek lekko naciągniety tak z 10 cm nad ziemia aby bo nim sobie szedł...arbuzy to będa Sugar Baby
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

brodus pisze:Właśnie na redlinie chciałbym posadzić arbuzy i melony, dać metrowy pas agro aby przykryć wał ziemny a pozostałą część wyściółkować kartonem (mam za darmo) aby nie rosło zielsko.
Może być z tą agro, ale te kartony do mnie nie przemawiają. Po dwóch deszczach czy podlewaniu będziesz miała papkę celulozową między rzędami.

Sylwek94 pisze: Chodziło mi właśnie o to, czy da się pęd główny nakierować sznurkiem ziemi żeby szedł w kierunku przeciwnym do pomidorów...np.wbic palik 2 metry od arbuza i dać do pęd głównego sznurek lekko naciągniety tak z 10 cm nad ziemia aby bo nim sobie szedł...arbuzy to będa Sugar Baby
Lepiej zrobisz jak ręcznie będziesz kierunkował pędy i układał we właściwym kierunku w miarę wzrostu, bo same sznurki się nie sprawdzą. Arbuz to nie bluszcz :wink:
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”