Moje storczyki - Monisia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Moje storczyki - Monisia

Post »

Witam wszystkich fanów tych przecudnych kwitków ;:7 Już od dawna jestem zarażona tą i chorobą i wcale nie zamierzam sie przed nią bronić :lol: W swojej kolekcji miałam już kilka okazów, niestety padły ofiarą "zauroczenia" czy czegoś takiego bo były zdrowe i nie raz już kwitły, ale pozostały mi po nich tylko zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A teraz na pocieszenie dostałam ślicznego sabotka i mam nadziej że on będzie tym pierwszym w nowej kolekcji :)Oto moje szczęście:
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam wszystkich ;:168
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witaj Monisiu, tym razem już w Twoim wątku ;:113
Prześliczne były Twoje falenopsisy, zauważyłam 2 baaaardzo podobne do moich :lol: i miltoniopsis urokliwy :P
Szkoda że Ci zmarniały ;:145
A sabotek rewelacja, trzymam kciuki żeby z nim wszystko było dobrze ;:333
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witaj Monisiu ,ja zabawiam się w hodowlę storczyków od 10 lat /chyba nawet ponad/.Mam przede wszystkim w swojej kolekcji phalenopsisy,miałam kiedyś i sabotka piekny był..i cymbidia,mam jeszcze jakąś małpeczkę,która mi wypuszcza tylko liscie i nie mogę jej zidentyfikować Mam mnóstwo zdjęć i nawet katalog historii każdego egzemplarza a zdjęcia ..buuu.. w albumie,którymi się nie mogę nawet pochwalić :cry: No ale może nadejdzie lepszy czas..i zeskanuję jakoś tu te zdjęcia.
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Storczyki

Post »

Witaj!!! Musiałam go zobaczyć :D Twój Sabotek ma większe liscie od mojego i to ubarwienie mmmm śliczota krótko mówiac ładny okaz i zyczę Ci aby zaczął nową piekną kolekcje storczyków :)
Pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Witam:)
Chcę sie z Wami podzielić wiadomością, ze mój storczyk
Obrazek
został rozpoznany ;:87 jest to Bletilla striata, i dzisiaj otrzyma nowe podłoże, mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze i kiedyś zachwyci mnie swoimi kwiatkami:)
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Witam wszystkich :D
Minęły Walentynki i z tej okazji sprawiłam sobie 2 nowe kwiatki: Dendrobium phalaenopsis i Dendrobium nobile :D
Nobile jest w trakcie kwitnienia i jest śliczny, ten drugi będzie niespodzianką, ponieważ kupiłam go w przecenie i nie wiem jakiego będzie koloru, ale sama roślinka jest w bardzo dobrym stanie :) Teraz muszę się dokształcić jak sie nimi właściwie zaopiekować i sprawić żeby ponownie zakwitły, dlatego jeżeli mogę to proszę podajcie mi linki na które warto zajrzeć, i mam jeszcze jedno pytanko, które ze storczyków lubią żeby spryskiwać im listki,a które tego nie cierpią???
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Moniko, ja korzystam z informacji TUTAJ i TU i oczywiście na bieżąco czytam wszystkie wątki naszego Forum.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

bywam u Ciebie z wizytą, ale zawsze nie mogłam napatrzeć się na tego phapiopedilum ;:198 piękny, był taki u nas w kwiaciarni, lecz niestety jego czas kwitnienia już mijał ;:199 a ja nie wierze w swoje umiejętności i wolę kupować takie, które będą cieszyć moje oko chociaż kilka dni po zakupie
te które padły ofiarą zauroczenia też śliczne, niestety chyba każdy miłośnik kwiatów ma na swoim koncie i sukcesy i porażki, ale najważniejsze by uczyć sie na błędach i więcej ich nie powtarzać ;:333 no i niecierpliwie czekam na nowe okazy w Twojej kolekcji Monisiu ;:215
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Witam :D
Oczywiście chciałabym pochwalić sie moimi nowymi skarbami, oto one:

Obrazek Obrazek Obrazek

a to moje szczęścia razem:
Obrazek
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

dendrobium cudowne i w dodatku moje ulubione zestawy kolorów biały z różowym ;:109
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Monisiu, przepiękne te nowe nabytki ;:215 niech Ci ładnie rosną :!:
Dopiero teraz, gdy stoją wszystkie obok siebie, widać jaki Twój sabotek jest wielki ;:154
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

A dziękuje :D no a sabotek to faktycznie jest wielki ;:198 ostatnio widziałam w Auchanie wiele róznych sabotków-o ślicznych kolorach, ale one przy moim to karzełki :lol:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Witaj. Przepiękne dendrobium nobile :roll: Marzy mi się ten gatunek, ale odstrasza mnie jego "trudność" w uprawie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”