Ogród Biedronki641 cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Ewelina pelargonie jak tylko jest już cieplej na dworze przenoszę na parapety do słońca i podlewam Biohumusem.Szybko się liście zielenią a potem do jesieni pięknie kwitną. Oczywiście na bieżąco usuwam im przekwitnięte kwiaty i 2 razy na dobę podlewam,bo żarłoki straszne.Nie dziwię się , bo w tej samej ziemi,tyle lat. No cóż całe życie uczymy się na błędach życiowych i ogrodowych też. Może nie będzie tak źle, choć moje w zeszłym roku dzielone właśnie o tej porze nie przeżyły.
Jesieni nie lubię i nie tylko w swoim grodzie,bo to czas największej pracy w ogrodzie.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Ta na pewno jest nie zimująca i co roku ją wykopuje. Dobrze się przechowuje .


Obrazek




Jestem ciekawa czy ta trawka przezimuje. ;:7

Obrazek

Nie zimująca .Czy zdąży jeszcze zakwitnąć?


Olu liczyłam na ładną pogodę,bo mam wolne i chciałam podgonić robotę. Niestety dziś tylko udało się posadzić czosnek zimowy. Przeniosłam doniczki z chryzantemami do domu, bo jakoś nie chcą się pąki rozwijać. Wybrałam też kwiaty do stroików. Myślę już coś poukładać.

Może masz szałwię lekarską?Też mam i nasuszyłam liści. A każda hosta się inaczej przebarwia.

Obrazek

Niektóre już kaput.

Obrazek

Obrazek

Dobranoc.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Może nie lubisz jesieni, ale widoki jesienne pokazujesz piękne ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Witam.
Natalko dziękuję. Oj nie lubię tej pory roku. Dużo pracy. Trochę porządkowałam w ogrodzie ale jeszcze nie wszystko zrobiłam.Dziś znów padało ale nawet ciepło sie zrobiło.

Obrazek


Trójsklepka nadal kwitnie.

Obrazek

Zimująca moja jedyna.


Obrazek

Siewka maruny kwitnie.

Obrazek


Bodziszek sie zazielenił.

Obrazek

Parzydełko przyjeło jesiennną szatę.


Obrazek


Obrazek

Jeszcze się trzyma , bo jedna cała bązowa.


Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu ja mam do jesieni sentyment, jako urodzona jesienią :D Pogoda ma się poprawić, o ile można wierzyć prognozom.. Ale Trójsklepka to bardzo ciekawy kwiat. Gdyby nie Forum nie nie poznałabym tej roślinki .Widzę , ze masz fiołki afrykańskie.. Ja mam cztery i bardzo lubię te kwiaty.. Niekłopotliwe, zdrowo się trzymają i kwitną z drobnymi przerwami niemal non stop :D
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu, pogoda miała być iście letnia- a jakoś tego nie widzę i nie czuję :!: Słonka brak, raczej chłodno. Jedyny plus, że nie leje, choć przekrapia czasem jakaś mżawka. W ogrodzie jeszcze trochę kwitnień widzę i u Ciebie, choć zdecydowana większość w kolorach typowo jesiennych...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Witam..
Wczoraj straszny wiał wiatr a dziś fajnie.Nawet chwilę świeciło słoneczko.

Olu nie lubię jesieni przez te lecące liście . Wycinanie badylków itp. Ze tuji też lecą śmiecie.Grabienia będzie sporo. Zresztą u mnie jesień przychodzi zbyt wcześnie. Ja już nie mam miejsca na parapetach. Te fiołki się ostały i wystarczy mi.

Mariolu u mnie też pogoda zmienna i jesienna. Kwitnie jeszcze coś niecoś ale to już ostatnie kwitnienia. Nawet hosta jeszcze zakwitła i Irysek Cristata. Jakieś anomalie,bo i pierwiosnki kwitną.

Fotki dzisiejsze .Zapraszam.

Obrazek

Obrazek

Irys Cristata.


Obrazek

Krokus jesienny


Obrazek

Trawka i obrazki włoskie .

Obrazek

Hostka kwitnie.

Obrazek

Jesienny Tulipanowiec i Perukowiec.


Obrazek

Niektórym hostom po usuwałam już liści. A niektóre jeszcze się złocą.


Obrazek

Astry jeszcze kwitną, choć już niektóre przekwitły.


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Ja też dzisiaj robiłam porządek w hostach,część zielonych,część zażółconych,a niektóre już bezlistne,miłej i pogodnej niedzieli :wit
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Dorciu w głębokim cieniu na rabatce hostowej pod wierzbą smoczą liście jeszcze zielone a tu do słońca już się rozłożyły .Pousuwałam bo nie lubię ich w takim stanie. Dziękuję . Tobie też miłego odpoczynku i dużo ;:3

Chryzantemy nie zimujące wygrzewały się do słoneczka, Nie wszystkie pąki się jeszcze rozwijają.

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu z tych chryzantem które pokazała w donicach jako nie zimujące u mnie borowe i białe przezimowały zeszła zimę , nie które mam 3 lata , ja mam je w ziemi .
Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu zimowit z wąskimi płatkami śliczny, ciekawie wygląda. ;:oj Miskanty teraz trochę radości wnoszą do ogrodu, jak wiatr porusza kłosami. Chryzantemy masz piękne, jakie równiutkie wyhodowałaś. ;:138 Szałwię już możesz ściąć, nasiona bardzo szybko się wysypują z tych uschniętych torebek. To nic, że reszta nie jest dojrzała. Też muszę się zabrać za sprzątanie, ma być nareszcie ciepło. :tan
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Witam.

Gieniu mi z zeszłoocznych zakupów tylko jedna przezimowała. W tym roku kupiłam mniej i posadziłam do doniczek. Green Pistacja nadal w pąkach. Muszę coś powyrzucać i je powsadzać. Albo stworzyć dla nich odzielną rabatkę.

Soniu oby tylko przeżył, bo już go kiedyś miałam. Teraz mu rozlużniłam ziemię i go okryje na zimę.
Chryzantemy w tym roku trochę zaniedbałam , choć w doniczkach powinny być bardziej zadbane. Nie da sie wszystkiego dopilnować. Jak rozkwitną to będzie sukces. Nie są duże kopki ale i lepiej. Szałwia jeszcze kwitnie i nasion nie ma suchych. Muszę poczekać, by ich trochę zebrać.

Tak trawy teraz są cudne. Poznajesz? To od Ciebie Miskant ;:196

Obrazek

Obrazek

A Zebrinus choć dłuej u mnie jest dopiero się kłosi.

Obrazek


Proso też śliczne ,ale ciężko mu zrobić fotkę. A miłce to jeszcze gorzej.

Obrazek

Goryczka różowa zakwitła 1 kwiatuszkiem.
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu przepiękne masz chryzantemy. Kupiłam sobie trzy w doniczkach, ale trzymam je w domu i zastanawiam się co z nimi zrobić :D Bo nie wyglądają na takie, które przetrwałyby zimę . Fajne te trawy.. Ciekawe czy można je suszyć i dodawać do bukietów ? Alu z liśćmi mam tak samo przekichane jak Ty. :D . Mam kilkanaście drzew, w tym kilka starych , przedwojennych.. Pełny sad złota..plus podwórko dookoła domu. Wczoraj grabiło się fajnie, dziś tak..nawet, nawet. Ciekawe jak będzie jutro? I czy nie przestane czasem kochać złotej , polskiej jesieni po tygodniu zabawy z grabiami :D
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Tobie zostało tylko ścinanie i grabienie, a ja jestem dopiero w środku prac... Rozgrzebałam kilka rabat, wciąż cebule nie posadzone... Oby zima trzymała się z daleka jak najdłużej :lol:
Fajnie to wygląda, gdy jesienne kwiaty sąsiadują z letnimi, a nawet z wiosennymi ;:oj
Świetna ta długa rabata z hostami ;:333 Powinnaś częściej wstawiać szerszą perspektywę ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”