Róże 2013/2014 - Gosia

leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7675
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

GOSIU u mnie w pierwszej części " dzień bez działki ....... " na 5-tej stronie zobaczysz sobie Krasawicę zapraszam i zachęcam do kupna, ja kupiłam drugi i posadziłam w ogrodzie przy domu. Zakwitł w pierwszym roku po posadzeniu ale coś mało mi przyrósł przez ten sezon, jednak nie zrezygnuję z niego.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Coś mi się przypomniało:
Gosiu, czy znasz ogród zwany "Elżbietówką"? Znajduje się on w Wielkopolsce, niedaleko Poznania i właścicielka tego ogrodu stworzyła weń syringarium, czyli sporą kolekcję lilaków (207 odmian ;:oj ).
To miejsce jest blisko Ciebie, więc nawet mogłabyś wybrać się tam osobiście :uszy .
A dowiedziałam się o "Elżbietówce" stąd: http://majawogrodzie.tvn.pl/238,Kolekcj ... cinek.html
:wit
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Dzięki Krysia, ja nie zrezygnuję z zakupu - po prostu podoba mi się ten lilak.
Monia - widziałam ten odcinek, muszę poszukać gdzie ten ogród się znajduje. Sama kolekcja lilaków i zapiski to ciekawy pomysł.
Dziś wyszłam na ogród - wieje wiatr - to co znalazłam mnie zdziwiło. Moje pierwsze przebiśniegi mają już pąki kwiatowe. Dostałam je od koleżanki z forum, są o pełnych kwiatach i przyjechały z Włoch. Dalej widziałam kwiaty na hiacyncie - może zakwitnie na moje imieniny? Reszta roślin cebulowych też się już zbiera, a przecież jest dopiero styczeń, no i cały czas od jesieni kwitną mi pierwiosnki lekarskie. Na jednym z ciemierników też są już kwiaty no i te ruszające róże - czyżby zimy nie będzie w tym roku?
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Gosiu toż to ogromna róża Mme Plantier chyba tak samo wysoka jak szeroka ;:oj . Sporo zajmuje miejsca na rabacie, Hippolyte też tak rośnie?
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Co do Plantier - wycinasz jedną gałąź a na to miejsce przychodzi 15 nowych - ta róża tak ma. Co do Hippollyte - kiedyś rosła w innym miejscu, przeniosłam ją w lepsze gdzie ma więcej miejsca. Po kwitnieniu wybiło mi z 20 nowych gałęzi, zakwitną w czerwcu. To dopiero będzie prawdziwy widok - niestety będzie też chorować na mączniak. Ta róża jest na niego podatna.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Też byłam dzisiaj w ogrodzie. Bardzo mnie niepokoi to, że niektóre róże mają bardzo nabrzmiałe noski i wyglądają jakby za chwilę miały ruszyć :? Krokusy, narcyzy, powychodziły z ziemi, nawet liliowce zaczynają wychodzić. Jeśli teraz przyjdzie duży mróz...to trudno sobie wyobrazić jakie szkody może wyrządzić.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Nic nie poradzimy na naszą pogodę, po prostu jest taka. Mamy szczęście bo róże zawsze wybiją z drugich pąków uśpionych które wyrastają obok zmarzniętych. Gorzej jeśli zmarzną całe pędy. U mnie ogród też tak wygląda, niektóre róże już mają zielone pąki i ruszają. Gorzej że przebiśniegi mają pąki kwiatowe - takie które moja koleżanka przywiozła z Włoch o pełnych kwiatach. Nasze przebiśniegi na razie wychodzą na zielono i mam jednego hiacynta z kwiatem na wierzchu. Cały czas kwitną mi pierwiosnki, na spacerze widziałam kwitnącą forsycję. Niestety - nasz śnieg poszedł sobie do USA, a nam zgotowano wiosnę.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Gosiu u mnie wiosny nie widać,sprawdzałam czy coś wychodzi,póki co wszystko śpi i nic nie wystawia nosa.Ale kilka dni temu w nocy było -10 więc może dlatego .Natomiast teraz deszcz i ciepło.Słyszałam że pod koniec miesiąca ma wrócić lekka zima i ujemne tem.w nocy.W ubiegłym roku o tej porze miałam już zielone pąki na różach,teraz jeszcze nic nie ruszyło i całe szczęście.Mam nadzieję że w takim stanie wszystko przetrwa jeszcze luty a w marcu to już normalne że wszytko rusza.Więc aby do marca.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Alicja - u mnie była zupełnie inna temperatura. Tylko kilka razy było na minus - wcześniej było plusowo - nawet do 10 stopni. Tak więc krzewy nawet nie poszły spać. W zeszłym roku też prawie nie było zimy. Brak okresu spoczynku źle wpływa na rośliny - wszystkie. Na dodatek taka pogoda sprzyja szkodnikom i chorobom.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

No i powoli będę kończyć swój wątek i zaczynać nowy na ten 2015 rok. Na koniec małe 3 zdjęcia pewnej pięknoty - Parfum Flower Circus:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do niej miałam drobne szczęście bo trafiłam na nią w centrum ogrodniczym za całe 30 zł, była też Pashmina i inne róże z tej serii. Przyglądam jej się od jakiegoś czasu. Zapachem mnie nie przekonała ale kwiaty ma ładne. Potrafiła zbudować krzaczek do 120 cm. Zobaczymy co pokaże dalej.
Awatar użytkownika
Alutka102
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1722
Od: 29 sie 2011, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północno wschodnie okolice Warszawy

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

:wit
Kwiat piękny, taki pokręcony. A jakiej jest wielkości?
Z pozdrowieniami Ala
Zapraszam do moich wątków
Marzenia nigdy nie przechodzą na emeryturę
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

Ala - kwiat jest dość duży między 8 a 10 - bardzo ładny kolor.
Widziałam biały sport od Pashminy - nowa zupełnie odmiana, szykuje się więc nowa róża.
Ostatnio jest moda na białe róże.
Awatar użytkownika
Alutka102
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1722
Od: 29 sie 2011, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północno wschodnie okolice Warszawy

Re: Róże 2013/2014 - Gosia

Post »

O to dość duży jak na circus.
Biała róża świetnie się nadaje do tzw uspokojenia rabaty.
Z pozdrowieniami Ala
Zapraszam do moich wątków
Marzenia nigdy nie przechodzą na emeryturę
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”