Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu, powiedz jak będziesz ciąć swoją Pashminę. Moja przezimowała całkiem dobrze, ale słabo mi się rozrasta mimo że ma już 3 lata.
Jak ją ciąć?
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4980
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

O jaka cudna wiosenka ;:215 Do łanów tulipanowych już niedługo ;:65 :D
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Heloł heloł ;:303 Aniu, co tam nowego? Zaszyłaś się w ogrodzie? Czy kryminały nadał wygrywają?
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5299
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Witaj Aniu ..i tak się stało że popłynęłam na różach:))Tylko mam nadzieję że dobre kupiłam..u Ciebie wiosenka się coraz bardziej rozkręca u mnie znowu chlapie i zimno..
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11636
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu gdzie te zapowiedziane hortensje. :?: Chyba nie pracujesz cały czas na rabatkach. :wink:
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Niesamowite fotki pająka ;:202 Jesteś niemożliwa z tymi ujęciami ;:215 Wiosna u Ciebie pełną parą :D
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Witajcie. :wit
Kochani jakby nie patrzeć to jednak wiosna! Astronomiczna już jutro a kalendarzowa we wtorek. :tan
Na działce wszystko rwie się do życia. Nawet chwasty. Ale co tam! Wypieli się prędzej albo później... Najważniejsze jest to, że mam już wysprzątane. Pozostały już tylko małe doróbki gdzie nie gdzie. Powojniki przycięte już od tygodnia.
Dziś skończyłam sadzenie lilii, które przyjechały do mnie z Lilypolu. Niestety. Muszę powiedzieć, że nie jestem zadowolona z otrzymanych cebul. Są małe. Nie takie miały być. Wielkością takie same jak te w kapersach w marketach. Nie tego oczekiwałam. W zeszłym roku już nie było tak jak powinno ale w tym to ;:222 . Na dodatek nie przysłali mi pełnej, pomarańczowej APRICOT FUDGE zamiast tego dorzucili Shine On, bez porozumienia ze mną. No nic. Najwyższy czas zacząć zaopatrywać się w lilie gdzie indziej. :oops:
A czy Wy dostaliście już od nich swoje paczki? Jesteście zadowoleni?

Obrazek

Soniu hortensje przycięte. Ta na pniu wygląda teraz tak:
Obrazek

Wiem, że powinnam od góry ją przyciąć, by korona nie była zbyt podłużna. Zrobię to, jak całość się zagęści. ;:215


Iwonka1 cieszę się, że należysz do grona, którym pająki się podobają. ;:333 Osobiście niezbyt je lubię ale uwielbiam za to je fotografować.
Clematisy sadzę gdzie tylko się da, tzn gdzie będą mogły się wspinać. Na płotach, podporach, przy drzewach, altankach, huśtawce. No wszędzie!

kasia100780 roślinki nie dość że się obudziły, to nawet już zaczęły kwitnąć. ;:65

Aguss85 kocham łapać zwierzęta w obiektyw. Potrafię polować na nie naprawdę długo, tylko po to by napstrykać im zdjęć z których da się pokazać 2-3 szt.

seba1999, Ann_85, silvarerum, Moni -Aniania dziękuję. Pajączek fajny. Nie da się ukryć. ;:215

Obrazek

Reni4 nie da się ukryć, że wiosenka, nas ogrodników, szczególnie raduje. Pochwal się jakie róże zakupiłaś?

Basiu -apus, Annes 77 ja gdybym takiego pająka spotkała w mieszkaniu to pewnie bym pisku narobiła. Zawsze tak się kończą moje spotkania z pająkami w pomieszczeniu. Nie mniej w ogrodzie nie czuje się zagrożona. I nawet na nie poluję... z aparatem...

Margo2 mam nadzieję, że na nowy aparat uzbierasz szybciej niż myślisz. ;:215

Marlenko ponoć od środy słońca ma być coraz więcej. Tego się trzymam. :wink:

Małgoś PEPSI a co ja poradzę, że tak się wkręciłam w te kryminały. Muszę i Wam zafundować później dawkę grozy, to i pajączki podrzucam. :wink: ;:306

ogrodekamh już zakupiłam dwa wory wiórów rogowych w Lidlu. A ty?

Kasiu -kania witaj. Odpowiadam z opóźnieniem i wobec tego myślę, że każdy z nas już rozpoczął sezon wiosenny.

Pashmina a zapraszam... zapraszam do mnie na spacerki. ;:333

Filemon24 a jak Twoje cebulowe? Widać je również?

lemonka -Iza oczywiście, że na zbliżeniach pająk sympatyczniejszy niż w rzeczywistości.
Cebulowe rzeczywiście będziemy podziwiać, bo po kolei meldują się wszystkie posadzone cebule. :tan

Obrazek

Daysy ja nigdy nie przycinam powojników w pierwszym roku, czyli w roku ich sadzenia. Dopiero następnej wiosny tniemy clematisy.

maniolek -Mariusz czytałam u Ciebie o zamówionych powojnikach. Niech rosną jak najlepiej. No i zdrówka Ci życzę, byś miał siłę do pracy wiosennych.

Wandziu ten kamyk w kształcie serca przywiozła moja córka z zagranicznych wojaży, jako pamiątkę. Co roku na skalniaku jakiś pamiątkowy kamień przybywa. ;:333

Wiolu moje Pashminy przezimowały bardzo ładnie. Zamierzam ciąć je dość nisko, by ładne krzaczki budowały. Zastanawiam się czy od tyłu nie przyciąć o oczko wyżej, by łanie piętrowo kwiaty było widać. Jak sądzisz?
Jak Twoja P słabo się krzewi to tym bardziej cięłabym nisko, by ją pobudzić do nowych przyrostów.

Małgosiu -clem3 masz rację, do łanów tulipanowych coraz bliżej. Jak patrzę na rabaty i wszędzie widzę dziesiątki nosów to aż mi serce rośnie. :heja

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Zdecydowanie muszę dosadzić krokusów ;:167
Podziwiam za zdjęcia, mi się nie chce robić aparatem, później je zgrywać itp.
Aparat biorę tylko na wycieczki, na codzien idę na łatwiznę i pstrykam telefonem (marna jakość)
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Do mnie jutro przyjadą, trochę mnie postraszyłaś :? Ale zobaczymy. Może nie będzie tak źle :roll:
Zazdroszczę wszystkim irysów, no śliczne są ;:167
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu i u ciebie łany krokusików i irysków. ;:167 Coraz piękniej się już robi na rabatkach. ;:138
Fajne ujęcie bączka upojonego w płatkach krokusa. Jak on się tam na siłę chce dostać... ;:215
Ja jeszcze czekam na przesyłkę z Lily...Ciekawe jakie będą cebulki ...
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Witaj Aniu :wit . Dobrze , że ja jednak nie zamawiałam od nich lilii , chociaż ceny mają dobre a cebula urośnie ;:173. Nie mniej no szkoda , że nie jesteś zadowolona :( . Piękna wiosna u Ciebie ;:138 . Masz rację , chwasty rwą się do życia i to w szybszym tempie niż pozostałe rośliny ;:306. Jeszcze chwila i przyjadą róże ;:224. Pozdrawiam :wit.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11636
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu masz posprzątane rabaty. :shock: Ja do trzech czwartych jeszcze nie dotarłam. :oops: Maluchy cebulowe wspaniale pokazałaś. ;:138 Sadzenia w taką zimnicę nie zazdroszczę. ;:202 Tak przycięta hortensja będzie mieć koronę w formie stożka. Jaką ma wysokość pieniek do pierwszego pędu korony? Może szkoda ją bardzo ciąć, a jednak zostawić tak jak jest. ;:218 Na wyższym pniu ukorzenisz w przyszłości. :D
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Miałaś sporo samozaparcia, żeby w takie zimno sadzić...
Piękne zdjęcia... Bączek w szafranie i wcale to nie jest potrawa! :wink:
Bardzo mnie cieszą pierwsze owady w naszych ogrodach, ja już widziałam motyla, niestety innych nie... no muchy może. ;:224
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”