Czym oddzielić kwiaty od trawnika?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mmarta1982
500p
500p
Posty: 519
Od: 26 sie 2011, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie Żelechów
Kontakt:

Re: Czym oddzielić kwiaty od trawnika?

Post »

Suchy beton to żwir zmieszany z cementem.potem wysypujesz nim rowek i dopiero kostka,na koniec sypiesz żwir z cementem na kostkę i jakaś szczotką wmiatasz w szczeliny.My od razu polaliśmy wodą.dziś będę u mamy to zrobię zdjęcie i zobaczysz jak to wygląda.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3731
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Czym oddzielić kwiaty od trawnika?

Post »

czekam na zdjęcie, dziękuję za informacje !
Awatar użytkownika
mmarta1982
500p
500p
Posty: 519
Od: 26 sie 2011, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie Żelechów
Kontakt:

Re: Czym oddzielić kwiaty od trawnika?

Post »

Tu jest to wkopane obrzeże.
Obrazek
i takie
Obrazek
Obrazek
za pewne kamienie nie wszystkim się podobają,ale były tam już i zrębki i kora i wszystko wywiewał wiatr po całym podwórku.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3731
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Czym oddzielić kwiaty od trawnika?

Post »

No przepięknie to wygląda, gratulacje pomysłu!
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21817
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Czym oddzielić kwiaty od trawnika?

Post »

Marto !!! ;:138
Pomysł genialny,brawo....
Jestem pełna uznania i chyba powinnam sama skusić się, bo ja nadal biegam 3 razy w sezonie ze szpadlem i wyrównuje brzegi moich rabat.

Szalenie mi się podoba wykończenie rabat u Twojej mamy? :D
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 6#p2917076
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
CichaWoda
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 1 maja 2012, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Czym oddzielić kwiaty od trawnika?

Post »

Bardzo podoba mi się obrzeże na zdjęciu nr 1. Czy to z foremki po masmixie?
Pozdrawiam,
Małgorzata
Awatar użytkownika
mmarta1982
500p
500p
Posty: 519
Od: 26 sie 2011, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie Żelechów
Kontakt:

Re: Czym oddzielić kwiaty od trawnika?

Post »

Moja mama też sie cieszy i chwali się sąsiadkom jak to ładnie jej córki zrobiły. :heja
Jako foremki wzięłyśmy pudełeczko do przechowywania żywności takie z niebieskim wieczkiem ,są różne wielkości.
Swoją drogą po masmixie też mam.
Lechter
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 cze 2012, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym oddzielić kwiaty od trawnika?

Post »

Witajcie :) Na te wakacje właśnie, przyszedł czas na odgrodzenie trawnika. Początkowo miałem obrzeże plastikowe ale po roku zmieniło kolor w zasadzie na biały (sic!) i stało się strasznie kruche. Trawnik włazi na kwiaty i mama się wkurza. Zastanawiam się nad kostką tylko mam jedno pytanie: Jak trwałe jest to rozwiązanie? tzn, czy np po 2 czy tam 3 latach nie powstaną garby? rośliny nie poniszczą? Oczywiście pod kostkę warstwa podsypki i pewnie cement z piaskiem dla trwałości...no ale właśnie na jak długo..

Pozdrawiam :)
magdalenca
100p
100p
Posty: 198
Od: 26 paź 2011, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Czym oddzielić kwiaty od trawnika?

Post »

Czy ktoś z was robił u siebie obrzeża EKO BORD? Widziałam to u znajomych, wygląda ładnie, kosiarka jedzie bez problemu.
Zastanawiam się co wybrać - te ekobordy czy kostkę układaną wg sposobu Tadeusza48...Rollbordery wylatują w tym sezonie definitywnie przy okazji reorganizacji na rabatach ;) Chyba kostka może się okazać tańsza? Bo koszt mb takiego bordera to ok. 10 zł + kilka zł za szpilki do przymocowania(3-5 szt/mb) + kurier (jeśli nie trafię tego w żadnym markecie budowlanym).
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym oddzielić kwiaty od trawnika?

Post »

Link mi nie chodzi. Ale to radzej jest do oddzielania kostki od trawy a nie trawy od kwiatków.

-- 4 mar 2013, o 15:57 --
karol_ina pisze:Wlasnie zamierzam wymienic drewniane rollerbordery na obrzeża z kostki granitowej.
Do szalu mnie doprowadza konieczność dokaszania żyłówką. Polozymy kostkę równo z trawą i problem sie rozwiąże.
Zastanawiam sie tylko czy zabetonować kostkę czy polozyc ją na ziemi.
Ale chyba zabetonujemy.
Zabetonować, ale równo z zienmią anie z trawą. no może ciut wyżej.

-- 4 mar 2013, o 16:01 --
mmarta1982 pisze:Tu jest to wkopane obrzeże.
Obrazek
i takie
Obrazek
Obrazek
za pewne kamienie nie wszystkim się podobają,ale były tam już i zrębki i kora i wszystko wywiewał wiatr po całym podwórku.

Z jakiego powodu trawa nie dochodzi do "ogrodzenia" ? Tam jest beton ?
Najlepije byłoby aby od strony trawnika była tylko ziemia i trawa rosła aż do obrzeża. Oczywiście mam na myśli to z pierwszego zdjęcia.
Te wysokie niestety wymusząją odsunięcie trawnika przez co robi się to bardziej sztuczne.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Awatar użytkownika
mmarta1982
500p
500p
Posty: 519
Od: 26 sie 2011, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie Żelechów
Kontakt:

Re: Czym oddzielić kwiaty od trawnika?

Post »

Akurat te obrzeża robiłyśmy z siostrą u mamy i ona chciała na stałe w rowku faktycznie jest tak zwany suchy beton[żwir wymieszany z cementem na sucho i wsypany do rowków potem ubity i polany wodą]Patrzyłam wczoraj jak to wszystko wygląda po zimie i muszę powiedzieć że nić się nie kruszy ,ani nie pęka.
U mnie ciągle coś zmieniam więc rowki wypełniam żwirem albo piaskiem.Czasami coś tam wyrośnie,ale lekko można usunąć.
Dodam że wszystkie obrzeża które robiłam przed zimą były zagruntowane.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3731
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Czym oddzielić kwiaty od trawnika?

Post »

Ten beton się sprawdzi przy koszeniu trawnika. Gdyby go nie było, musielibyście trawnik bezpośrednio przy kamieniach kosić ręcznie.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym oddzielić kwiaty od trawnika?

Post »

Lorrie pisze:Ten beton się sprawdzi przy koszeniu trawnika. Gdyby go nie było, musielibyście trawnik bezpośrednio przy kamieniach kosić ręcznie.
Dlatego kamienie, kostki wkłada się na taką głebokość aby nie wystawały ponad ziemie.
Wtedy jedno kółko kosiarki idzie po obrzeżu i ładnie kosi trawę.

To tylko propozycja.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”