Petunia z nasion Cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
noriska
100p
100p
Posty: 188
Od: 8 mar 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Buskerud, Norwegia

Re: Petunia z nasion

Post »

ja sialam petunie w zeszlym roku 15 lutego. Pierwsze zakwitly w polowie maja. Zatem na petunie jeszcze czas ale na pelargonie to ostatni dzwonek by zakwitly w czerwcu :)
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3080
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Petunia z nasion

Post »

Tak,tak na pelasie juz czas.
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Petunia z nasion

Post »

Petunie potrzebują trochę czasu, by zmężnieć ;:211 Trochę niemrawo startują, ale jak już się przyjmą to rosną, jak szalone. Przynajmniej u mnie. Ponieważ mam sporo własnych nasionek to wsiałam je już teraz, jak nic z nich nie wyjdzie to trudno. W sumie już mam malutkie siewki. Posiałam też na próbę kupowane nasionka. Ale ponieważ one są dość drogie to na razie nie szaleję. Większość posieję w lutym/marcu - myślę, że jest to najlepszy moment na siew.
noontaak
200p
200p
Posty: 295
Od: 16 lis 2012, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Błaszki/Kalisz
Kontakt:

Re: Petunia z nasion

Post »

kiedy wysiewacie petunie? :)
Kamil :)
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Petunia z nasion

Post »

noontaak pisze:kiedy wysiewacie petunie? :)
Ja jutro...mam takie co mi w zeszłym roku kiepsko wyszły, więc ryzyk fizyk, akurat do kwietnia będzie widać, czy tym razem urosną porządnie, jak nie to kupię gotowe rozsady :wink:
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Petunia z nasion

Post »

survivor26 pisze:
noontaak pisze:kiedy wysiewacie petunie? :)
Ja jutro...mam takie co mi w zeszłym roku kiepsko wyszły, więc ryzyk fizyk, akurat do kwietnia będzie widać, czy tym razem urosną porządnie, jak nie to kupię gotowe rozsady :wink:
Noontaak, petunii nie sieje się wprost do gruntu? Otrzymałam kilka nasionek i wcale się nie zastanawiałam nad tym, kiedy się je wysiewa. :oops:
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Petunia z nasion

Post »

Wolusia pisze:
survivor26 pisze:
noontaak pisze:kiedy wysiewacie petunie? :)
Ja jutro...mam takie co mi w zeszłym roku kiepsko wyszły, więc ryzyk fizyk, akurat do kwietnia będzie widać, czy tym razem urosną porządnie, jak nie to kupię gotowe rozsady :wink:
Noontaak, petunii nie sieje się wprost do gruntu? Otrzymałam kilka nasionek i wcale się nie zastanawiałam nad tym, kiedy się je wysiewa. :oops:
Można, do skrzynek raczej, bo w gruncie nigdy nie widziałam (co nie znaczy, że nie można uprawiać), ale nie wiem, czy jest sens, bo będą kwitnąć koło sierpnia najwcześniej, więc jak się chce mieć wtedy, kiedy i gotowe rozsady można dostać, to trzeba siać koniec stycznia-luty.
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Petunia z nasion

Post »

survivor26 pisze:
Wolusia pisze:
survivor26 pisze:
noontaak pisze:kiedy wysiewacie petunie? :)
Ja jutro...mam takie co mi w zeszłym roku kiepsko wyszły, więc ryzyk fizyk, akurat do kwietnia będzie widać, czy tym razem urosną porządnie, jak nie to kupię gotowe rozsady :wink:
Noontaak, petunii nie sieje się wprost do gruntu? Otrzymałam kilka nasionek i wcale się nie zastanawiałam nad tym, kiedy się je wysiewa. :oops:
Można, do skrzynek raczej, bo w gruncie nigdy nie widziałam (co nie znaczy, że nie można uprawiać), ale nie wiem, czy jest sens, bo będą kwitnąć koło sierpnia najwcześniej, więc jak się chce mieć wtedy, kiedy i gotowe rozsady można dostać, to trzeba siać koniec stycznia-luty.
W takim razie i ja wysieję dziś lub jutro. Bardzo Ci dziękuję za podpowiedź :) I to jest dowód, jak ważne jest dla mnie to forum :wit
noontaak
200p
200p
Posty: 295
Od: 16 lis 2012, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Błaszki/Kalisz
Kontakt:

Re: Petunia z nasion

Post »

dziękuje za informacje :D
Kamil :)
Verbali
200p
200p
Posty: 249
Od: 26 sty 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (Mrozów)

Re: Petunia z nasion

Post »

a ja dziś posiałem 20 pelargoni i petuni zobaczymy co wzejdzie;] mam spory balkon i parapety od strony zewnętrzej więc miejsce na nie mam;]
majalomza
50p
50p
Posty: 75
Od: 1 kwie 2011, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie Łomża

Re: Petunia z nasion

Post »

Ja mam zamiar wysiać w połowie lutego. W tamtym roku kupiłam gotowe sadzonki z których zebrałam nasiona. A mam pytanie czy trzeba ją uszczykiwać na samym początku czy ona sama się rozkrzewia?
Pozdrawiam. Maja.
Awatar użytkownika
Beatkasek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 sty 2013, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion

Post »

Ja dwa tygodnie temu posiałam petunie i pelargoni, nie mogłam się powstrzymać, a dwa dni temu straciłam nadzieję na kiełkowanie nasion i zakupiłam nowe innej firmy, a wczoraj niespodzianka, petunie wschodzą, już widać 5 maluśkich roślinek ( z dwóch opakowań).
Najgorsze, że po stracie nadziei do tej samej ziemi wsadziłam inne nasiona (tunbergii i pelargonii), ale będzie gąszcz.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion

Post »

A ja mam pytanie, posiałem niedawno petunie wzeszły ale część nawet duża część padła... jakby ich łodygi od strony ziemi robią się cienkie wiotkie i klap... co może być tego powodem??
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”