Ogród ciągle w budowie 2016

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

A mi się Wannabe bardzo spodobała, taka oryginalna z niej "kobieta" i się niczym nie przejmuje :wink: To połączenie różowy+pomarańczowy jest typowo tropikalne, jak kwiatki we włosach tańczącej Hawajki. Pewnie dlatego na przedwiośniu tak mi się podoba, że kojarzy się z tropikalnym klimatem?
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Czas zakończyć ten przegląd "odgrzewanych kotletów" jak tu niektórzy mawiają ;:198 Tym bardziej, że wiosna za progiem :D

Lodziu Wannabee taka właśnie jest - radosna :D Obok dalii w takich kolorach nie przejdziesz obojętnie.

Ewuniu właśnie za tę zmienność i nieprzewidywalność kocham dalie ;:167 Ładnych pare lat temu, będąc na południu Włoch odwiedziłam lokalny targ. Zainteresowało mnie jedno ze stoisk oblegane przez kobiety. Był tam stos chust, szali, apaszek w najróżniejszych kolorach i w bardzo przystępnej cenie. Moją uwagę przykuł zwiewny pomarańczowy szal i czym prędzej go wyciągnęłam. Jakież było me zaskoczenie gdy stwierdziłam, ze drugi jego koniec jest w kolorze.... różowym :shock: Długo nad nim myślałam, aż w końcu wymyśliłam, ze można go nosić tak, ze tylko jeden koniec będzie widoczny i w praktyce zamiast jednego, będę mieć dwa szale ;:306

Marysiu niestety wyradzają się :( Najczęściej pełne dalie pokazują środki, albo mają zdeformowane płatki, albo wracają do koloru przodków. Czasem jest to chwilowy kaprys - zwykle w skutek złych warunków. A czasem niestety dalia już tak ma i nic już z niej dobrego nie będzie.

Aga ;:333 Kiedy byłam piękna i młoda, a przede wszystkim w formie :wink: zdarzyło mi się trochę podróżować. Będąc w USA miałam dojście do zaplecza ciucholandu, więc narobiłam zakupów jak szalona. Dzięki temu, kiedy pojechałam potem do Włoch, nie wstydziłam się mojej garderoby, a nawet na niektóre ciuszki Włoszki patrzyły zazdrosnym oczkiem. A potem wróciłam do kraju... i nagle część rzeczy wydała mi się... nieodpowiednia, niestosowna do założenia. Kilka kiecek wykorzystałam przy okazji jakichś wesel (w USA i we Włoszech nosiłam je na co dzień), reszty nie odważyłam się włożyć i wyjść na ulicę... To chyba jest kwestia otoczenia, mentalności. W USA w ogóle była swoboda - tam to był normalny widok kobieta w wałkach na głowie na zakupach. U nas pamiętam jak czasem babci się zdarzyło, ze musiała iść do sklepu, albo sąsiadki, to wałki bardzo starannie chustką obwiązała, zeby nikt nie widział...

Ale wracajmy do dalii - dzisiaj już ostatnie moje królewny z ubiegłego sezonu.
Wootton Carnival - średniej wysokości o dość sporych kwiatach. Niestety miała mało białych płatków - głównie zakwitały całe czerwone kwiaty.

Obrazek Obrazek

Wyn's Zodiac - dość wysoka o ogromnych kwiatach dalia.

Obrazek Obrazek

York and Lancaster - średniej wysokości i średniej wielkości pompon w barwach narodowych. Co prawda przez większość sezonu prezentował tylko barwy Lancaster, ale w drugiej części sezonu York też doszedł do głosu - słabo co prawda, ale nie tracę nadziei :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Yuraku - średniej wielkości krzak z ogromnymi kwiatami.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zorro - posturą podobna do poprzedniej - muszę je obok siebie posadzić; powinny dobrze razem wyglądać.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Twoje odgrzewane kotlety są śliczne , ostatnio spotkałam duży wybór W Auchan, ale ja nie sadzę , będę oglądała u Ciebie :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Witam :wit dopisuję się do wątku - kiedyś go już przeglądałam i zgubiłam, nadrabiam :oops:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16636
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Kasiu, odgrzewane kotlety nie dorównują świeżym w przeciwieństwie do kwiatków kwitnących latem, a pokazywanych na fotografii zimą czy choćby i na przedwiośniu. ;:108 Zawsze są urocze i zawsze cieszą to, co mają cieszyć: oczy i dobrze oddziałują na zmysł estetyczny. ;:215
Obrazów pięknych dalii nigdy za wiele, więc pokazuj, póki jeszcze w ogrodach mało do fotografowania. ;:63
Słonko niech ogrzewa Ciebie i Twoje roślinki jutro i przez cały marzec. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Kasiu też należę do fanklubu podglądaczy twoich daliowych dam dworu ;:333 więc wstawiaj fotki do woli , bo nie da się obok przejść obojętnie. Tak myślę, że dalie w ilości swych odmian dorównują , zmoże i przewyższają róże...zwane królowymi ogrodów :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42137
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Kasiu w tej serii wybieram Wyn's Zodiac i bardzo się zmartwiłam, że piękne odmiany z czasem znikają :wink:
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Witaj :wit . Cudne dalie pokazałaś po raz kolejny ;:224 . Ciekawa jestem co u Ciebie w ogrodzie słychać ?? Czy pojawiły się pierwsze zwiastuny wiosny ?? Czekam na foto i pozdrawiam :wit .
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród ciągle w budowie 2016

Post »

Karolka ja czasem też mówię, ze więcej nie sadzę,, ale... nie potrafię się oprzeć :D

Natalka witaj :wit

Lucynko mój prywatny alfabet daliowy już zakończyłam - w samą porę, bo wiosna przyszła ;:138

Ewciu czas na nowe fotki :D

Marysiu nie martw się - jak maja dobrze to się wcale tak często nie wyradzają :D

Ewelko właśnie wczoraj byłam na działce, żeby sprawdzić jak tam się wiosna ma. I wyszło na to, że czas otwierać nowy wątek :D

Zapraszam wszystkich do nowego wątku http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=99885
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”