Storczyki- improwizacja.... Fleur 78

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Guciaczku, te dwa "truposzczaki", to już chyba nie ożyją... :? ale jeszcze nie miałam sumienia ich wyrzucać... więc stoją.... Ten, który zakwitł w listopadzie jednym kwiatkiem, nadal kwitnie.... Te trzy nowe, które kupiłam kwitnące, już przekwitły. Mam nadzieję, że wszystko będzie O.K. , bo jak na razie podlewam moje storczyki tak trochę na oko... Jakoś nie bardzo potrafię je wyczuć... :? :?:
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Alu gratuluję "nietoperka" ;:215 ja w ub roku kupiłam nasionka od gadar, były tylko dwa i mimo moich usilnych starań nawet nie wykiełkowały ;:145
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Mam takie skromne pytanko, co to jest ten "nietoperek" :?: :roll:
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Monisiu,

"nietoperek" to Tacca - kwiat nietoperz. Poczytaj troszkę tutaj, a zauroczysz sie tym kwiatem ;) http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... cca#147959
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Lucynko masz racje-niesamowity, pierwszy raz coś takiego widziałam, jak spotkam nasionka to na pewno spróbuje.Jak udało mi sie wychodować kaktusa od nasionka to może i z nietoperkiem sie uda :wink:
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Soniu, dziękuję za wizytę i za gratulacje! :D A czy czekałaś odpowiednio długo na wzejście nasionek? Jak wspominałam wcześniej, w ulotce z nasionkami było podane , że mogą wzejść nawet dopiero po 9 miesiącach!

Lucynko
, dziękuję za "współpracę" :lol: , tym bardziej, że ja rowniez skorzystałam z Twojego linku! :D

Monisiu, Tobie rowniez dziękuję za odwiedziny i trzymam kciuki za nietoperza! :D
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Alu poddałam się chyba po pół roku ;:131 codziennie do nich zaglądałam i nic, ale chociaż mój mąż miał ze mnie radochę ;:214
wczoraj troszkę pospacerowałam po Twoim ogródku i ślicznie u Ciebie i roślinki i psiaki i okolica ;:224
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Miło mi, Soniu, że zagościłaś w moim ogródku! :D Zawsze mi będzie miło, kiedy tam zajrzysz. ;:108 Jeśli chodzi o "nietoperza", to skoro u mnie na 16 nasionek wzeszły tylko 4, to może u tych roślin jest duży procent nasion bezwartościowych... ? ... No i zobaczymy jeszcze co z tego wyrośnie... :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

też jestem ciekawa, ale gdzieś czytałam, że aby roślinka z nasionka zakwitła potrzeba kilku lat :roll: i że warto kupić dużą roślinę, tyle że ja jeszcze nie spotkałam takiej roślinki :wink:
a do ogródka z chęcią się wproszę :D
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Masz rację, Soniu, ale z drugiej strony, nawet jeśli ją dostaniesz, nie dość, ze kosztuje majątek, istnieje niestety ryzyko że w warunkach domowych zmarnieje. Roślinki, które kupujemy w sklepie, są hodowane przez fachowców i w doskonałych warunkach. Niejednokrotnie są dodatkowo "gonione", żeby były piękne w momencie sprzedaży. Często nawet popularne rośliny, które kupujemy piękne, po przyniesieniu do domu marnieją. Mnie na przykład regularnie zdychały wszystkie paprotki, aż wreszcie z nich zrezygnowałam. :? Gdybym trafiła na taki kwiat we w miarę rozsądnej cenie, może bym go kupiła, ale z pewnością nie wydam na niego majątku. ;:78
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Alu wcześniejsze nabytki bardzo piękne, a czy nie za szybko przekwitły, Kwiat -nietoperz jest rzeczywiście niesamowity, ciekawe ile czasu trzeba żeba zakwitł taki z nasion, bo storczyki otrzymane z nasion to podobno i 10 lat potrzebujq na to żeby zakwitnać.

Pozdrawiam serdecznie

Anu-La
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

widziałam nietoperka w centrum ogrodniczym,faktycznie niesamowity :shock:
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Anulko, Dorelko, miło, że wpadłyście!

Kiedy je kupowałam, była akurat promocja storczyków... Może to nie bez powodu... ;:198 Może kwitły już od dosyć dawna i spieszyli się, żeby je sprzedać zanim przekwitną... :wink: Kiedy zakwitną u mnie, tak szybko nie przekwitną! ;:208 :lol: :lol: :lol:


A na kwitnienie nietoperka poczekam... Ja mam czas... :D :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”