Bazylia (Ocimum basilicum) wysiew nasion

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Już siałaś? :shock:
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2320
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Basiu już pod koniec stycznia :) Teraz sobie powolutku rośnie, tfu tfu, żeby nie zapeszyć :D
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

To jak tylko się ciut ociepli to ja też sieję;mam szczypiorek czosnkowy,czerwoną bazylkę,pietruszkę i szałwię.Ciekawe co się stanie,jak zrobię mix w skrzynce?
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2320
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Basiu ja też planuję z części ziół zrobić miks :D Mam 4 rodzaje bazylii ale to już wiesz, oregano, dwa rodzaje tymianku, rozmaryn, melisę, miętę, szałwię (która też mi nie bardzo chce wzejść) szczypiorek zwykły i czosnkowy (już rosną) i natkę pietruszki :D Wzeszły mi też poziomki :D
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

A gdzie Ty to wszystko trzymasz?Na parapecie?Ja dopiero remanent muszę zrobić bo nie mam gdzie skrzynki postawić!
A czy przykrywałaś folią dopóki nie wzeszły?
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2320
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Na razie mam mam wszystko w oddzielnych doniczkach :D Stoją w kuchni. Nie wysiewałam wszystkiego na raz z torebki, tylko po kilka kilkanaście nasion (w zależności od ich wielkości) Tak przykrywałam folią w której było kilka dziurek. Wietrzyłam też raz lub dwa razy dziennie.
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Post »

Naczytałam się o tym jak się zajmujecie swoimi bazylkami :) i nie myślałam,że można to robić na tyle sposobów......
Co roku sieję bazylię ale koło kwietnia jak już dzień jest dłuższy.Zimą nasionka mi nie wschodzą , nawet na południowym oknie. 2 razy tak wysiałam i dopiero wiosną ruszyły :evil:
Doniczek nie przykrywam folią a jak wzejdą wyrywam część i tyle ;:215 Krzaczki zawsze są bardzo dorodne-myślę,że to zasługa częstego skubania :D
Ale wody potrzebują dużo - nawet przy lekkim przesuszeniu listki więdną. Niby jedna roślinka a każdy ma inne doświadczenia :idea:
A najłatwiejsze danie bazylkowe w mojej kuchni to prawdziwe,letnie pomidory,bazylia,sól i oliwa z oliwek - pychota :!: ;:8
Pozdrawiam :!: :!:
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Awatar użytkownika
Anpio7
500p
500p
Posty: 715
Od: 7 lut 2009, o 23:34
Lokalizacja: 3city / Pomorze
Kontakt:

Post »

Moja mała bazylia, tu ma 2 tygodnie od wysiania , a teraz już ma miesiąc więc wygląda duuużo lepiej :)
Obrazek

Mam jeszcze nowo zakupioną i do wysiania bazylię cytrynową oraz szczypiorek czosnkowy (jego wysieje odrobinkę do użytku domowego a resztę wg. zaleceń do gruntu w maju, bo lepiej plonuje/ wieloletni ) bardzo jestem ciekawa jej/jego smaku.
Dziś wysiałam w podręczną kuchenną doniczkę mała własną kompozycję szczypiorek-pietruszk-bazylia ;:13

Kiedy wysadzacie swoje bazylię, tymianek, estragon, częber do ogrodu i czy wcześniej je pikujecie?

Fenkuł czyli koper włoski - czy ktoś z Was ma doświadczenie w uprawie tej ;) " witaminki" :?: :?: :?:

Pozdrawiam :wink:


p.s. ;:177 Pokażcie proszę swoje witaminki :!: :!: :!:
"jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem "
Ogrodniczka na tymczasowym urlopie Anpio7 !!!
Apetycznie u Anpio7
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8021
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Bazylia kupiona zima w supermarkecie długo nie pociągnie.Rozsadę do posadzenia na dworzu lub w skrzynce wysiewam k.03-04. na dwór w05-06. Myślę ,że zioło to lepiej rośnie na zewnątrz. W tym roku posadzę ją w skrzynce okiennej [ślimaki jej nie dopadną,deszcz nie zaleje i będzie miała ciepło]. ;:3 ;:47 ;:74 ;:19 Pozdrawiam. Pelagia. :D :lol: :P
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Też mam ten szczypiorek czosnkowy ale nie wiedziałam,że jest wieloletni-wysieje go w skrzynce za oknem.
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2810
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

u mnie bazylia latem najlepiej ma się na obrzeżach grządki z pomidorami :) wiadomo - ciągnie swój do swego;)
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

basga pisze:To jak tylko się ciut ociepli to ja też sieję;mam szczypiorek czosnkowy,czerwoną bazylkę,pietruszkę i szałwię.Ciekawe co się stanie,jak zrobię mix w skrzynce?
Kiedyś zrobiłem mix trzech ziół. Bazylia zagłuszyła pozostałe :cry:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5429
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

pelagia72 pisze:Bazylia kupiona zima w supermarkecie długo nie pociągnie.Rozsadę do posadzenia na dworzu lub w skrzynce wysiewam k.03-04. na dwór w05-06. Myślę ,że zioło to lepiej rośnie na zewnątrz. W tym roku posadzę ją w skrzynce okiennej [ślimaki jej nie dopadną,deszcz nie zaleje i będzie miała ciepło]. ;:3 ;:47 ;:74 ;:19 Pozdrawiam. Pelagia. :D :lol: :P
Ja kupowałam zawsze pod koniec maja, i sadziłam do gruntu. Rosła jak głupia :lol: Niestety sama zapowiedź przymrozku na jesieni załatwia ją na amen :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”