Plektrantus coleoides Variegata(komarzyca)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Komarzyca - Plektrantus

Post »

U moich znajomych rośnie komarzyca która ma już chyba z 6 lat,zrobiło się z tego pnacze. :wit
perla76
200p
200p
Posty: 229
Od: 18 lis 2011, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Komarzyca - Plektrantus

Post »

Felucja- nie martw się :wit wszystko zależy od tego jaki chcesz mieć pokrój roślinki i wówczas ją odpowiednio prowadzisz.Rok temu miałam dwie identyczne młodziutkie komarzyce P.Coleoides "variegata" .Jednej od początku co jakiś czas czas uszczykiwałam wszystkie wierzchołki i wyrosła na fajna,gęstą kulkę,że nawet miałam mały problem z podlewaniem-tyle było odnóżek :tan .Zaś drugiej pozwoliłam rosnąć jak sobie chce i tu własnie wyrosły długaśne "liany".Więc wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Komarzyca - Plektrantus

Post »

U mnie w tym roku odmiana Nico.
Obrazek
ogrodowo
Zapraszam :-)
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Komarzyca - Plektrantus

Post »

Mam mnóstwo takich, odmiana 'Troy's Gold'

Obrazek
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1191
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Komarzyca - Plektrantus

Post »

Kupiłam komarzyce jakieś 2 tygodnie temu od razu przesadziłam ją w większą doniczkę i póki co nic a nic nie rośnie czy to normalne?
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Komarzyca - Plektrantus

Post »

Pewnie w korzonki teraz poszła niz w listki :D
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3080
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Komarzyca - Plektrantus

Post »

No właśnie ,u mnie jest tak samo,siedzi w doniczce jak zaczarowana. ;:223
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Komarzyca - Plektrantus

Post »

baxiowa pisze:Kupiłam komarzyce jakieś 2 tygodnie temu od razu przesadziłam ją w większą doniczkę i póki co nic a nic nie rośnie czy to normalne?
Może być tak, że kupiłaś już przerośniętą roślinę.Plektrantusy szybko rosną i silnie się korzenią.Jeśli kupiłaś 2 tygodnie temu to mogło już niestety tak być i taka roślina zbyt długo trzymana ( czasem przesuszona) w niewielkiej doniczce ma potem problem z ukorzenieniem się i wzrostem.Ja sadzę kwiaty na początku maja i znacznie lepiej rosną niż te późno, w czerwcu sadzone.Sadzonki niektórych roślin pojawiają się w sprzedaży nieco później (np.scewole, niecierpek walleriana), bo widocznie ich cykl rozwojowy i produkcyjny taki jest, ale jeśli są w sprzedaży wcześniej, to unikać sadzenia późno.
Ja mam inny problem, bo plektrantus Nico zarósł posadzony z nim uczep.Dawno go nie sadziłam, ale zawsze podobnie silnie rósł jak plektrantus.Jednak dowiedziałam, że że podobno obecnie sprzedawane uczepy, to już podobno inne odmiany, bardziej zwarte i wolniej rosnące.
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Komarzyca - Plektrantus

Post »

A czy inne plektrantusy tez nazywa się komarzycami? Czy nazwa dotyczy tylko Plectranthus coleoides Variegata?

Ja mam 4 sztuki od 2-ch i więcej lat. Przy okazji kwitnienia jednego z nich i w poszukiwaniu informacji znalazłam ten wątek.
Oto moje:

Plectranthus caninus
Obrazek

Obrazek

Plectranthus amboinicus
Obrazek

Obrazek

I wreszcie najważniejszy, obecnie kwitnący Plectranthus neochilus
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapomniałabym o pstrolistnym
Plectranthus oertendahlii 'Lime Light'
Obrazek.

Obrazek
nakretka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 sie 2014, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Komarzyca

Post »

Od jakiegoś czasu moja komarzyca coraz bardziej marnieje. Na spodniej stronie liści pojawiło się dużo malutkich czarnych plamek, na wierzchu liście robią się żółte, zaczynają usychać i odpadają. Kiedyś roślinka była piękna, rosła jak szalona, teraz jej rozwój jest całkiem zahamowany, prawie wszystkie listki mają te plamki. Oglądałam uważnie listki - nie są lepkie, nie widać na nich białego nalotu, małych pajęczynek, ani grasujących robali, jednak przy robieniu zdjęć znalazłam pojedynczego, białego, oskrzydlonego robaczka (na zdjęciu). Problemy z komarzycą zaczęły się po moim urlopie (3 tyg. temu), podczas którego przez 10 dni była niepodlewana (a wtedy był upał). Na pewno strasznie ją tym osłabiłam i dlatego zajął się nią jakiś szkodnik :(
Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu go. Czy moją komarzycę da się jakoś odratować? Co zastosować?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Komarzyca - jaka choroba? (foto)

Post »

To nie szkodnik, ale częściowe obumieranie tkanki blaszki liściowej spowodowane uszkodzeniem korzeni wskutek suszy.No cóż...najlepiej przyciąć ją i przesadzić do nieco większej doniczki.To szybko i silnie rosnąca i korzeniąca się roślina i powinno się ją sadzić w dużych donicach, albo z tych wiszących wybierać największy rozmiar.Podlewać systematycznie i nie sadzić w miejscu silnie nasłonecznionym.Woli półcień, cień, wtedy ładnie jest wybarwiona, na silnym słońcu robi się żółtawa, a liście karłowacieją i brzydko uwypuklają.
nakretka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 sie 2014, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Komarzyca - jaka choroba? (foto)

Post »

Dziękuje bardzo za tak szybką pomoc :) Komarzyca już jest przycięta i przesadzona do dużej doniczki. Mam nadzieję, że uda się ją uratować :)
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Komarzyca - Plektrantus

Post »

Czy moja roślinka to komarzyca? Kupiona jako komarzyca.
Wygląda troszkę inaczej niż te prezentowane przez Was na zdjęciach. .Liście są koloru miodowo brązowego. Część liści jest zielonkawa.Bardzo dekoracyjna roślinka i chciałabym ja przechować do następnego sezonu.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”