Stewia (Stevia rebaudiana)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11335
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Stewia

Post »

Pewnie będziesz zaskoczony :D .DOSŁADZAM ! Stewioidy nie fermentują,podobnie jak cukier brzozowy - ksylitol ,cukier mleczny -laktoza,gliceryna,sorbitol itp.
Dzięki temu można otrzymać całkowicie odfermentowane ,lekkie piwo,z nutką słodyczy. ;:304
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stewia

Post »

A przy okazji podleczyć prostatę jako, że stewiozyd ma działanie antyandrogenne.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13703
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Stewia

Post »

Kasienkar pisze:
BobejGS pisze:
Po jakim czasie kwitnie? Może chociaż nasionek się dochowam. ;:131
Moja ma rok i jeszcze nie kwitła.
Moja właśnie też będzie miała ponad rok, bo siałem w zeszłym, jakoś luty-marzec. Jednak odkąd spadła i się złamała, to rośnie po kilka cieńkich badylików. ;:131
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Stewia

Post »

U mnie zawsze kwitła po wykopaniu z gruntu i przeniesieniu do domu,już w doniczce/jeśli tylko zapomniałam uszczyknąć wierzchołki.
Nawet zimą potrafiła zakwitnąć,stała w cieple i normalnie rosła,ale ja kwiaty usuwałam.Nasion nie potrzebowałam,bo z sadzonek przyjmowały się i rosły bez problemu.
Normalnie powinna zakwitnąć w gruncie koniec września,/jeśli wcześniej nie ma przymrozków/ale wcześniej ścinałam pędy na susz.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11335
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Stewia

Post »

Russski to miał stewię ;:oj ,pamiętacie?
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Stewia

Post »

A w jaki sposób dodajesz ten susz do piwa? Robisz ekstrakt? Do wina też by pasowała?
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11335
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Stewia

Post »

Robię ekstrakt i dosładzam przed butelkowaniem.Do wina nie próbowałem,nie było potrzeby.Robię wina mocne,które po skończonej fermentacji zawsze można dosłodzić ,bez niebezpieczeństwa wywołania fermentacji wtórnej.Myślę,że nada się do dosładzania win ziołowych.Ciekawa koncepcja ;:oj .Wytrawne wino o słodkim smaku.
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Stewia

Post »

Z mojej stwewi chyba nic nie będzie :/ Posadziłem ją do doniczki ale niestety jest przyklapnięta. Chyba ją przelałem, nie wiem. W każdym razie susze ziemię ile można :p
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Stewia

Post »

Stewia nie lubi przelania,ani zbytniego przesuszenia,ale tylko przy takim częstym stresie/z jednej skrajności w drugą/może nie przeżyć,jeśli to się zdarza sporadycznie,nie powinno jej to zaszkodzić.Po dwóch dniach wszystko powinno wrócić do normy :wit
WaF90
200p
200p
Posty: 264
Od: 7 paź 2013, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stewia

Post »

A ja kupiłem w centrum ogrodniczym w Czeladzi stewie i nie jest ani trochę gorzka, może minimalnie ale minimalnie praktycznie niewyczuwalnie, gdy jadłem duży liść. Jedząc małego liścia nie ma nic goryczy. I tu zaskoczenie bo stewia miała bardzo dużo wody. Może więc gorycz pojawia się przy przesuszeniu. Polecam szukać też stewii na targowiskach, widziałem dzisiaj za 8zł, drogo ale zawsze coś.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11335
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Stewia

Post »

Nie jest gorzka,ale w tle ma "swój"posmak,który nie wszystkim pasuje.A właściwie wszystkim nie pasuje. :D
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Stewia

Post »

kaLo pisze:Russski to miał stewię ;:oj ,pamiętacie?
Pamiętam :!:
Ale mu zazdrościłam :D U niego to normalnie były żywopłoty ze stewi a od tej mojej to nawet trawnik jest wyższy ;:306
Pozdrawiam,
Kasia
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stewia

Post »

Moje nasionka stewi posiałam do doniczki na początku maja ,przykryłam leciutko ziemią ,stoją na parapecie w pokoju od południa .Widać już wszystkie 6 malutkich roślinek .Mam nadzieję ,że to stewia nie chwaściki :wink:.To moje pierwsze podejście do uprawy stewi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”