Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Żaden rarytas, zresztą teraz trudno uznać coś za rarytas, skoro wszystko można kupić :wink:
Niektórzy powiadają , że zawsze wszystko można kupić tylko ... kwestia ceny .
Sławny jest pewien Ariocarpus , za którego zapłacono ceną równoważną jakby był ze złota. Ale ;:178 , koniec rozważań , jak zwykle wszystkie foty cudo i tego się trzymajmy ;:304
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Jak dl amnie G. mihanovichii to były pierwsze gymno, za którymi szalałam i dlatego mam ich kilka odmian. Nic dziwnego, że i tutaj się zawiesiłam dłużej na jego kwiatkiem i korpusikiem. A obductum - arcydzieło ;:215
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Magda super kwitnienia ;:215
Nie będę wymieniać które najładniejsze ,bo wszystkie mi się podobają .
Moja lista zaczyna się znów wydłużać tylko parapety jakoś nie chcą ;:306
Znów popieściłaś mi oczęta :D
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Mihanovichii i od razu za nim obductum...za kolorki ;:138
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Wszystkim bardzo dziękuję.
ejacek pisze:Niektórzy powiadają , że zawsze wszystko można kupić tylko ... kwestia ceny .
Sławny jest pewien Ariocarpus , za którego zapłacono ceną równoważną jakby był ze złota.
Niestety nie orientuję się wśród innych rodzajów, mogę odnieść się tylko do gymnoli i to ze swojego punktu widzenia.
Chodziło mi o to, że wśród gymno już nie ma rarytasów, ponieważ kupić można każdą roślinę w Czechach, za niespecjalnie dużą kwotę, a w Polsce jeśli jeszcze nie ma, to za rok będą na pewno.
I w niewygórowanej cenie :wink:

Lecę na bieżąco.

Mój ukochany Gymnocalycium morroense TOM 07/179 nie dał rady. Muszę czekać kolejny rok.

Obrazek

Obrazek


Gymnocalycium ragonesei

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Gymnocalycium gertii STO 521 debiut

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Gymnocalycium parvulum v. amoenumHV 667 dla mnie perłowe cudo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I kolejny debiut u mnie Gymnocalycium monvillei z cudnymi paseczkami

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jutro jeszcze powinno coś kwitnąc, ale pozostałych nie zobaczę, nad czym mocno ubolewam. Mirandense, weissianum, platense, fischerii, rotundicarpum, meregallii, lukasikii, berchtii na dniach. Nie kwitły jeszcze u mnie i pechowo wybrały porę, gdy mnie nie będzie. Nie żal przegapić kwitnienia, które u mnie już były, ale takie pierwsze, wyczekiwane... :(
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20150
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Z kwiatuszkami mamy podobny jak czytam dylemat - ja też się wybieram na urlop na koniec tygodnia i dużej części swoich nie zobaczę... ;:218

Doskonałe za to jest to co pokazujesz dzisiaj. Szczególnie dla mnie Gymnocalycium parvulum var. amoenum HV 667 zachywcające! ;:138
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Wszystkie są piękne i...wyjątkowe ;:oj
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

A mój ragonesei jednak nie daje rady...Rano upał, po południu deszcz i nie ma jak się otworzyć, Twój chociaż tak dał radę, dzielny kaktusik ;:167 Urlop też potrzebny, ale rozumiem Twój żal ;:168
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Już to pisałem , ale powtórzę - jestem pełen podziwu dla Twojego zbiorku i ręki do kaktusów ( biorąc oczywiście pod uwagę charakter kolekcji - masz w stosunku do wielu mających tunele albo inspekty pod gókę ).
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

I następne wpadły mi w oko :D
G. parvulum var. amoenum HV 667 -cudeńko :D
G. morroense TOM 07/179- cudeńko :D
G. monvillei -ładny delikatny kwiatek.Mam trzy ,ale jeszcze żaden nie zaszczycił mnie kwiatkiem :wink:
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

W pokazywanych przez Ciebie kwitnących roślinach, można się "zakochać" szkoda, że nie jestem już "podatny" na zakochanie się ;:306 . Kwiaty ;:oj szok, po prostu napiszę bez wymieniania , który i na jakiej roślinie jest najładniejszy, wszystkie są dla mnie piękne. Sposób w jaki pokazujesz rośliny z kwiatami, dodatkowo podnosi ich jakość - ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Dopiero po Twoim ostatnim pokazie dotarło do mnie, jak bardzo różnią się też kształtem płatków...kolejny detal, na który teraz będę zwracać uwagę, podziwiając te "woskowe" kwiaty!
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek III - sokolica

Post »

Dziękuję za pochwały.
hen_s pisze:Z kwiatuszkami mamy podobny jak czytam dylemat - ja też się wybieram na urlop na koniec tygodnia i dużej części swoich nie zobaczę...
Niby rok rocznie jest tak samo i powinnam już przywyknąć, ale w tym roku jakoś szczególnie szkoda, ponieważ ten sezon mam wybitny pod względem kwitnień. No i zakwitną te, których się chyba nie spodziewałam, niestety akurat w czasie nieobecności. Nawet był pomysł, że zabiorę kilka roślin ze sobą, ale zważywszy, że my i tak będziemy w ciągu dnia poza kwaterą, to raczej nie ma sensu.
piasek pustyni pisze:A mój ragonesei jednak nie daje rady...Rano upał, po południu deszcz i nie ma jak się otworzyć, Twój chociaż tak dał radę, dzielny kaktusik
Żanetka, nie wiem, jak kwitną Twoje gymno, ale to chociaż tak to u mnie z reguły szczyt możliwości ;:306 Z racji wystawy wsch brakuje im paru godzin słońca, by wywinąć płatki.
ejacek pisze:Już to pisałem , ale powtórzę - jestem pełen podziwu dla Twojego zbiorku i ręki do kaktusów ( biorąc oczywiście pod uwagę charakter kolekcji - masz w stosunku do wielu mających tunele albo inspekty pod gókę ).
Dzięki Jacku. Parapetowa uprawa ma swoje plusy i minusy. Ja generalnie jestem zadowolona. Jasne, szkoda, że nie mogę mieć drugie, trzecie... dziesiąte tyle gymnoli, i to chyba jedyny mankament. Ale za to mam swoje roślinki pod ręką. Gdybym miała wybór: parapet czy tunel np na działce, gdzie musiałabym dochodzić/dojeżdżać, wolę parapet.
Czasami coś mnie trafia przy podlewaniu, ponieważ tylko na jednym mam tacki i mogę lać ile wlezie, ale na dwóch pozostałych muszę rośliny ściągać i ponownie ustawiać (sąsiadom piętro niżej przeszkadza kapiąca woda :roll: ). Ale w sumie to maksymalnie godzina roboty, więc nie jest tak źle.
Prawie wszystkie moje gymno pochodzą z foliaka. Wygląd roślin jakie otrzymałam, a wygląd po jakimś czasie u mnie po uprawie zaokiennej, na wolnej przestrzeni, to duża różnica. I wg mnie lepiej wyglądają obecnie. Jakoś tak bardziej naturalnie.

Aga, Mietek, Beata dziękuję :D
nolina pisze:I następne wpadły mi w oko
To wiesz, gdzie trzeba się zapytać ;:306
nolina pisze:G. monvillei -ładny delikatny kwiatek.Mam trzy ,ale jeszcze żaden nie zaszczycił mnie kwiatkiem
Ja mam dwa, tego mam od chyba 7 lat i kwitnie po raz pierwszy. Ale z tego, co wiem, monvillei potrzebują kilku lat by dać kwiatka. Młode roślinki raczej nie chcą kwitnąć.


Niestety u mnie od wczoraj wieczora pada. Nic nie zakwitło nowego. Podlałam dziś kaktusy, korzystając z ochłodzenia, mam nadzieję że po powrocie czekać mnie będzie ładna łączka. Wiele przekwitnie, ale wiele jeszcze zobaczę. Naliczyłam pąków na ok 40 gymnolach ;:oj
Do zobaczenia za 2 tygodnie :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”