Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu Lavender Ice to przepiękna róża ;:138 . Jak dobrze, że kupiłam ;:108. Pozostałe zdjęcia również cudne a czajniczek rewelacyjny ;:224. Eyelinery mówisz? Ładne ale chyba nie powiesz mi , że zamówiłaś tylko te ;:224 . Chwal się ;:108.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

I u Ciebie różane widoki ;:306 powiem Ci ,że ja też robię podchody od 2 lat żeby posadzić róże w donicach,hosty i zurawki mam,wiem,że spokojnie na działce mogą pod chmurką zostać i przezimują ,ale róże ??co do Lilypollu też jestem już po :;230 zakupach :;230
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Ania dobry jest Florovit w płynie do róż. Te szare listeczki, ja również jestem totalną nogą jeżeli chodzi o nazwy roślinek, możesz podcinać i w ten sposób ograniczysz wielkość tej rośliny, a jak posadzisz w doniczce, to tym bardziej ją ograniczysz. ;:196
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Ten biały kwieciak z poprzedniej strony jest słodziutki ;:167 ślicznie wyglądają, każdy inny, zależy, w jakim kwiatku się przyczai.
U mnie pajączki są pod ścisłą ochroną i nigdy swojemu osobistemu nie pozwalam z nimi wojować kapciem. Bo ja much nie lubię, a wróg mojego wroga...
Czosneczki Krzysztofa jakieś takie gęste u Ciebie, gęstsze niż na stronach producenta, co im zrobiłaś, że tak się postarały?
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu,zdjęcia piękne,pająków jakoś sympatią nie darzę ale to zdjęcie jest super ;:138


Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

No, no, no - jest co podziwiać ;:215 Zdjęcia Ci Aneczko super wychodzą, jeszcze chyba aż tak dokładnie nie widziałam naparstnicy, jaka owłosiona ;:oj

Zbieram się, aby zamówić sobie powojniki i mam taki dylemat, że nie wiem :roll:

Na razie wybrałam te:

- Viola
- Beautiful Bride
- Rasputin

Ten Twój Etoile Violette ładny ;:183 bardzo podoba mi się taki odcień fioletu ;:167 Jeszcze jakieś o kwiatach białych, pełnych wybiorę, coś jak MCSkłodowska, First Love czy Arctic Queen ;:167
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25144
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Ja jak na razie też się trzymam zakupowo. Nawet nie zajrzałam do ofert, ale to specjalnie, żeby mnie nie kusiło
Na razie jest na tapecie nowe autko.
Musze się wstrzymać. Czy może pokazac jak prowadzisz swoje powojniki?
Masz ich tyle, ja mam tylko parę i mam wrażenie, ze więcej nie wcisnę
A chciałabym bardzo po Twoich fotkach
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aneczko, w kwestii sadzenia dwóch róż do jednej donicy, powiem krótko - odradzam! Powód jest bardzo prosty. Róże korzenią się bardzo głęboko, wytwarzając mocny system korzeniowy. Donica choćby nie wiem jak była potężna zawsze ten rozrost ogranicza. Wiem jak wygląda róża po jednym sezonie spędzonym w takiej donicy. I myślę tutaj o naprawdę sporych donicach, bo mających co najmniej 45, 50 cm średnicy i tyle samo wysokości. Uwierz mi, że potrzeba silnego chłopa do wyciągnięcia takiej róży po jednym sezonie. Dwóch sadzonek zupełnie sobie nie wyobrażam ;:185 Będą rywalizować o wodę, jedzenie i miejsce dla korzeni. Skutek będzie taki, że albo obie będą marne, albo jedna zdominuje drugą. Koniec końców dojdziesz do wniosku, że i tak trzeba będzie wysadzić jedną z nich do gruntu. Oczywiście możesz zawsze spróbować...

Lilipol otworzył swoje podwoje, a ja jeszcze u nich nie byłam? ;:oj Zmykam szybciutko zobaczyć co mają ciekawego ;:65

PS. Uwiodły mnie Twoje dzisiejsze fotki królowych ;:167 A Comte de Chambord to Ci normalnie zazdraszczam ;:183 Moja to jakaś niewydarzona bidula, aż musiałam dobrze przeszukać swoje zdjęcia żeby znaleźć chociaż jedno przyzwoite. I co? Nie znalazłam ani jednego :evil:
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu jako specjalistka od powojników może doradzisz jakieś bezproblemowe odmiany ?
Kompletnie nie wiem jakie wybrać, a Ty na pewno wiesz, która odmiana jest warta uprawy ;:173

Pozdrawiam,
Seba :wit
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Witajcie Kochani. :wit
Odszczekuję wszystko na temat chlapy u mnie. Mamy lekki mrozik i śnieg pada i pada. Piękna i prawdziwa zima. ;:215

Obrazek

Dorotko i Maju przekonałyście mnie dobitnie. Nie będzie podwójnych różanych sadzonek w donicy.

Obrazek

Seba nie wiem gdzie planujesz zakupy clematisowe ale jeśli jest to sklep internetowy, to wejdź w odmiany włoskie czyli viticella i z tej grupy wybierz kolory Tobie odpowiadające. Polecam też grupę bylinowych -integrifolia, botaniczne -atragene też są wdzięczne. W tej ostatniej grupie unikaj jednak odmian Montana. One często przemarzają i potem słabo kwitną. Jeśli pokierujesz się tymi wskazówkami, to gwarantuję Ci, że clematisy Cię oczarują a nie zniechęcą. ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dorotko dziękuję. Nie będę sadzić dwóch do jednej donicy. ;:168
Ciekawa jestem co za lilie upolowałaś?
Wiem, że Comte u Ciebie nie spisuje się najlepiej. U mnie póki co to jedna z najfajniejszych róż. Jestem nią oczarowana. Zeszły sezon kwitła praktycznie bez przerwy. No i ten zapach... Obrazek No uwielbiam ją!

Obrazek

Gosiu -Margo podziwiam Twój hart duch w niekupowaniu. Gratuluję. ;:180
Co do powojników to sadzę je gdzie się da... na wszystkich płotach dookoła, pergolach, przy drzewach, iglakach, altanie, domku, huśtawce i między różami. ;:215
Wierz mi zawsze da się wcisnąć i kolejnego. ;:131

Obrazek

Obrazek

Amanita - Dominiko wybrałaś fioletowe powojniki z grupy wielkokwiatowych późno kwitnących. Powinno być ok. A może zobaczysz sobie fioletowe z włoskich np: Etoile Violette właśnie, Polish Spirit, czy Dark Eyes? One są w pięknym, ciemnym ale ciepłym odcieni. I nie sprawiają żadnych kłopotów. Mam też Romantikę z wielkokwiatowych późnokwitnących i ona też bardzo dobrze się sprawuje.
Na Rasputina też nie raz się czaiłam. ;:333
Natomiast Beautiful Bride, czy First Love to powojniki z grupy wielkokwiatowych wcześnie kwitnących. Trzeba przyznać, że ta grupa ma najpiekniejsze, często zapierające dech w piersiach odmiany. Niestety są też one najbardziej kapryśne. Oczywiście warto się skusić i na te odmiany. Postuluję jednak , by nie były one w przewadze liczebnej w pierwszych zamówieniach. Dorzuć jednego czy dwa wielkokwiatowe wcześnie kwitnące do 4-5 włoskich a zobaczysz sama na które później warto stawiać. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mariusz w takim razie w nadchodzącym sezonie upoluję dla Ciebie porcję fotek z mordkami innymi niż pajęcze. :uszy

Obrazek

Aguss czosnki Krzysztofa były zakupione w LM i to był ich pierwszy sezon u mnie. Nic z nimi nie robiłam poza wiosenną porcją obornika granulowanego. Tej jesieni posadziłam kolejne ale już z innego źródła. Zobaczymy czy też będą takie piękne.

Obrazek

Majka u mnie te szare listeczki rozrastają się do niebotycznych rozmiarów. Bardzo je lubię ale nie odważę się dać ich do róż, nawet w osobnej doniczce. Za to do pelargonii jak najbardziej. ;:333

Obrazek

Dorciu nie odważyłabym się pozostawić róży na zimę w donicy na działce. No chyba, że masz możliwość ją zadołować, to już inna sprawa. Pochwalisz się jakie lilie upolowałaś?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewelinko Lavender Ice trzeba było od razu ze trzy kupić, bo to piękna, zdrowa i długo utrzymująca kwiat róża ale też i bardzo słabo krzewiąca się. U mnie w drugim roku miała nadal tylko dwa pędy. Obrazek Czytałam, że u innych jest podobnie. Obrazek Dlatego teraz dokupiłam drugą, by razem wyglądały jak jeden, przyzwoity krzaczek. Obrazek

W Lily... kupiłam:

3 x Lilia LA EYELINER- opakowanie 2 szt.
2 x Lilia Orienpet ROCOCO- opakowanie 1 szt.
3 x Lilia Orienpet ZELMIRA -opakowanie 2 szt.
3 x Lilia Orienpet ZAMBESI- opakowanie 2 szt.
3 x Lilia rarytas NIGHTRIDER- opakowanie 2 szt.
3 x Lilia rarytas MISTERY DREAM -opakowanie 1 szt.
1 x Lilia rarytas APRICOT FUDGE- opakowanie 1 szt.
1 x Lilia trąbkowa GOLDEN SPLENDOR- opakowanie 2 szt.


Obrazek

Pashmino o jakże cudnym nicku dziewczyno, u mnie Doktorek ma niewdzięczną miejscówkę i ciężko mu idzie. No ale może w tym roku się rozbuja? Liczę na to, bo wiem, że potrafi oj potrafi.
Cieszę się, że podobają Ci się Ewo moje zdjęcia. Obrazek

Obrazek

Basiu ;:168

Obrazek

W tym roku nie będzie już takich widoków na stronę z furtką. Flammentanz została zesłana na tyły działki. A Jasmina chyba nie szybko choć w połowie dorówna tej czerwonej, ognistej babie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

By uporać się ze wspominkami przed nadchodzącym sezonem wrzucę jeszcze kilka zdjęć i zmykam do pracy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aneczko... podziwiam Twoje powojniki... zresztą nie tylko...
Tak czytam o Lavender Ice, i zachodzę w głowę gdzie rośnie moja... Obrazek kurcze... co ta starość robi z człowiekiem... ;:306
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 7

Post »

Aniu normalnie nie wiem na co patrzeć... wszystko u Ciebie takie piękne, róże taaaaaaakie rasowe, o powojnikach nawet nie wspomnę - cudności! ;:167
Leonardo urokliwy, może bym sobie... :roll:

Napisałaś, że powojniki sadzisz gdzie się da, a powiedz mi jak radzisz sobie z ich tymi wszystkimi chorobami. Bo u mnie raptem 3 stare powojniki (mam też 5 nowych, posadzonych wiosną 2016) i ciągle coś,
JP II - ma co najmniej z 6 lat, kwitł raz, bo ciągle łapie go uwiąd, więc wycinka, start od nowa i po kwiatach. Dwa pozostałe, w sumie nawet sobie radzą, gdyby im jeszcze tak liście dołem nie obsychały... ;:224
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”