Co robimy w MARCU na działkach i w naszych ogrodach ?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

U mnie rzodkiewki, pietruszka i marchew zostały wysiane. Wysadziłem jeszcze ziemniaki i cebulkę. Najbardziej czekam na marchew ale jak wiadomo, zanim urośnie miną co najmniej dwa miesiące. Nie ma to jak świeża marchew, która jest soczysta i twarda w przeciwieństwie do tej sklepowej...
A tak nawiasem to niezłe rzodkiewki Judyto :wink:
gosia_70_38
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 23 mar 2008, o 18:16

Post »

Witam wszystkich działkowiczów.Znów się do Was zwracam z prośbą-kiedy można wysiewać ogórki do gruntu?pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc.gosia
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Z ogórkami najlepiej zaczekać do maja (najlepiej do połowy, albo do końca pierwszego tygodnia).
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Witam :D

Dzisiaj wsadziłam moje prymule do ogrodu (w końcu śnieg stopniał) wszędzie widać i czuć wiosnę ;:138 przebiśniegi ślicznie kwitną .
Chciałam zapytać , czy róże miniaturkowe , które otrzymałam w lutym (w doniczkach) mogę już wsadzić do ogrodu? Czy poczekać z tym do kwietnia ;:88
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21821
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Uważam,że będzie im już lepiej w ogrodzie niż w domu.
Nakryj je w razie zapowiadanych przymrozków gałązkami świerkowymi lub czymkolwiek :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Dziękuję KaRo za odpowiedź. Jutro wsadzę te różyczki :)
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
hortico
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 10 mar 2007, o 17:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post »

W marcu w ogrodzie na samym początku miesiąca powinniśmy ( jeżeli nie zrobiliśmy tego w lutym ) wykonać prześwietlające cięcie gałęzi i bielenie pni drzew owocowych. Jest to pierwszy i obowiązkowy krok w kierunku uzyskania dobrych plonów i właściwej zdrowotności drzew.Brzoskwinie ( przed pęknięciem pąków ) opryskujemy przeciw kędzierzawości liści brzoskwiń stosując Syllit 65WP lub Carpene 65WP .

Pozostałe preparaty stosowane jeszcze w ubiegłym sezonie nie mają już rejestracji na kędzierzawość brzoskwiń.Na jabłoniach i gruszach wykonujemy zabiegi preparatami miedziowymi ( np. Miedzian 50WP ) zwalczając wiele groźnych chorób jak parch jabłoni, rak bakteryjny czy zaraza ogniowa.W przechowalni warto sortować przechowywane jeszcze owoce i warzywa.
Usuwamy owoce porażone przez choroby grzybowe lub zaatakowane przez szkodniki.

Więcej na naszym BLOGU
Pozdrawiam, Iwona z Hortico
Sklep internetowy
Poradnik Ogrodniczy
Awatar użytkownika
Bożi
500p
500p
Posty: 585
Od: 7 mar 2009, o 18:03
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Już jest przedwiośnie, pierwsze krokusy zaczynają kwitnąć. Ja zabieram się za przesadzanie róż, krzewów i innych roślin które musiałam przesadzić w bezpieczne miejsce przed remontem. No i oczywiście należy zasilić rośliny cebulowe i inne nawozami aby miały dobry start.
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Ja w piątek sadziłam kwiaty , a dzisiaj są zasypane śniegiem :) U mnie za oknem aura zimowa ...
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
anika
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 31 sty 2009, o 16:49
Lokalizacja: Czerwionka (Śląsk)

Post »

a czy można już dosiać trawę?
... popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa, i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie ...
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

W czasie wschodów, trawa jest bardzo podatna na przymrozki, poza tym jest za niska temperatura na zewnątrz do siania trawy, radzę poczekać jeszcze z miesiąc co najmniej.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8026
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

U mnie w woj. pomorskim nie ma śniegu.(Ale zimno) Pierwszą rzeczą, którą zrobię będzie posprzątanie po krecie i usunięcie resztek roślin. Potem zdejmę okrycia róż piennych (gałęzie świerkowe zostawię) Na nawozy sztuczne, jeszcze za wcześnie, ale mogę opryskać iglaki Promanalem. Chciałam poradzić tym , którzy chcą się porwać na przekopywanie ziemi, żeby lepiej wzruszyli ją tylko widłami- tak lepiej i dla gleby i dla mikroorganizmów (chyba, że nieużytek) ;:197 Pozdrawiam. Pelagia.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Post »

Już jest przedwiośnie, pierwsze krokusy zaczynają kwitnąć.
U mnie niestety nie! śpią sobie jeszcze w półcieniu świerka, nawet liście nie wychodzą. Inaczej niż tulipany, narcyzy, a zwłaszcza szafirki, które wypuściły liście już przed zimą i przezimowały pod śniegiem (ciepłe stanowisko).
Martwię się tylko białą piwonią, którą wsadziłam jesienią. Wychodzi na równi z tulipanami. Co robić :?: Nie widzę też ani jednego czosnku krwistego, czyżby go coś zeżarło?

Jak tylko trochę obeschnie, biorę się za przesadzanie i dzielenie później kwitnących bylin. U mnie wiosną szybko robi się bardzo ciepło i sucho, więc nie mogę ociągać się zbyt długo. Tylko róże zostawiam w spokoju.
Czy zdjęliście już chochoły z młodziutkich magnolii?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”