Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witajcie :wit dziś od rana pogoda nie rozpieszczała ,deszcz ,a potem śnieg,wieeeelkie płaty jakby była późna mokra jesień ,na szczęscie szybko znikał tym razem :roll: Popołudnie już było w miarę fajne, no nic nie padało i nie wiało ,no to już coś prawda? ;:333 Na poprawę humoru uległam kuszeniu i dokupiłam róże do donic ,no takie fajne ceny że żal nie posadzić :lol: We wtorek była w miarę ładna pogoda więc zaczęłam co nieco działać w ogrodzie ,rozsadziłam sasanki ,po plewiłam trochę na rabatach ,przesadziłam trzy róże, piwonię drzewiastą ,wykopałam szafirki ,które rosną mi wszędzie tam gdzie ja ich nie chcę .Obejrzałam jeszcze raz róże i jednak będę ciąć Giardinę , obie Mme Issac P. i moją wielką NN na ogrodzeniu ,pędy które zostawiłam z czerniały nic z nich nie będzie.Sporo róż jeszcze nie ruszyło między innymi Lady of S. Takie fajnie było popołudnie, że nawet do domu nie chciało się iść wypiłam więc kawkę i posiedziałam na tarasie ,tak mi już tego brakowało ;:173 zrobiłam też kilka fotek dla was :D



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

poletko konwalii


Obrazek

anioł dostał nowe miejsce i został posadzony w donicy jak wam się podoba? z czasem żagwin ma zwisać i utworzyć mu podusię pod ...no wiecie :lol:





Obrazek

a to moja forsycja




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to już na dziś wszystko do zobaczenia wkrótce ;:168

:wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

U nas nawet nie było szans po południu ,żeby posiedzieć z kawką tak było zimno .Jednak przestało padać liczę ,że jutro też nie popada oby wreszcie to nastąpiło.Muszę sobie też jeszcze raz kupić żagwina, bo będę robiła skalniak a może na ścieżce w kamieniach go posadzić ,żeby wił się rzeczką tak jak macierzanka piaskowa, bo to chyba ta sama rodzina
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Ach te Twoje białe fiołeczki, cudne są, myślałam, że u mnie zginęły, ale dzisiaj rano patrzyłam i są ;:333 , maleńkie jeszcze, ale są ;:63
Dzikie to rozsiewają się wszędzie, te bardziej szlachetne już takie wyrywne nie są, trzeba trochę czasu, by się rozrosły w ładne kępki. Ubiegłoroczna susza, też im na pewno nie pomogła. Grunt, że żyją ;:333 W tym roku na pogodę nie narzekają :wink:
Popatrz, martwiłaś się o tulipany a jakie są piękne, twarde sztuki z nich, nie ma co.
Ja tak jak Ty czekam z niecierpliwością i nadzieją na weekendową pogodę ;:224
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Aniołek ślicznie Tolinko wygląda w donicy ;:167 Już widzę tę poduchę :)
A Lady jakie ma pędy, czarne? Moja dąsała się długo, ale widzę, że wypuszcza i już nawet listeczki ma... też miałam obawy co do niej, ale ogarnęła się.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, miło widzieć Twój wiosenny ogród :) Roślinki szybko się pozbierały po tej śnieżnej nawałnicy. Tulipany dzielnie sobie kwitną i tylko teraz ciepła i ;:3 troszeczkę, a wszystko szybko wróci na właściwe tory ;:108
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

No i mamy wreszcie upragnione słonko :tan od razu chce się żyć!!!Rośliny szczęśliwe ,kot szczęśliwy,pies i ja :heja czyli szaleństwo ogrodowe ;:306 Co prawda miałam tylko po południe wolne ale i tak sporo udało mi się zrobić.Wczoraj przyszły moje pokusy z F. wraz z pięknym gratisem ;:333 kolejne 6 panienek trzeba było dziś ogarnąć ,jedna poszła do gruntu bo pnąca reszta do donic ,a sadzonki takie ładne ,że nie lada się natrudziłam żeby je wcisnąć w te donice ,choć troszkę korzenie poprzycinałam.Obsadziłam róże w donicach lobelią własnego chowu ,wsadziłam do gruntu lewkonie również własne ,więc niech się pogoda już nie waży płatać figli :evil: a zimna Zośka z ogrodnikami niech pojadą na majówkę gdzieś w ciepłe kraje ;:71 u nas teraz ma być ciepełko żeby roślinki podgoniły ,zwłaszcza niektóre róże ,bo mi się serce kraje :roll: Muszę w ty roku odnowić donice i cały czas myślę jaki tu kolorek zrobić ;:209 Może są jakieś trendy w donicach hmm ?Wszelkie propozycje oraz zdjęcia mile widziane ;:108
Zdjęć dzisiaj nie zrobiłam ,więc może takie sobie zeszłoroczne kotleciki z późnej jesieni



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, kotleciki zawsze mile widziane :D Zanim doczekamy się na tegoroczne kwitnienia, to nasycimy oczy i nabierzemy apetytu. Takie oczekiwanie ma też swoje dobre strony ;:65
Pochwal się co za panny przyjechały z F ;:168
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Jadziu chyba z pogody możemy być już zadowoleni ;:108 można wreszcie ruszyć w ogród ;:333 Dzisiaj pewnie kawkę już w ogrodzie wypijesz ,ja właśnie wypiłam na tarasie ,no suuper! tego mi było trzeba.Żagwin jeżeli chcesz mogę ci wysłać u mnie jest go pod dostatkiem ,a sieje się wszędzie ;:173 a macierzanki piaskowej nie znam ;:131 muszę zerknąć co to za roślinka.


Daysy moje fiołki to żadne szlachetne u mnie jak chwast ,jak będę jechała to zostawię ci pod płotem ;:306 ja je sadzę wszędzie tam gdzie nic nie chce rosnąć ,tam gdzie wilgoć i ponuro,to rośliny do zadań specjalnych :lol:
Pogoda wymarzona na długi weekend ,ja w sumie za dużo już pracy nie mam ,bo wyskakiwałam do ogrodu już wcześniej ,ale trzeba coś zrobić z jałowcami które niestety nie tak jak tulipany wcale nie chcą wstać ,chyba trzeba będzie je skrócić o połowę inaczej nie wstaną ;:185
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Basiu Lady niby pędów nie ma czarnych ,ale nawet jednego noska nie wystawiła ;:145 a rosnąca obok niej duuużo mniejsza Tea Clipper taka zieloniutka cała w listkach idzie jak burza ,przyrzekłam sobie że jak Lady padnie wsadzę dwie ,bo nie wyobrażam sobie żeby jej nie mieć w ogrodzie ;:185 Aniołek chyba zadowolony ,mięciutko ma ,biedny był bo jesienią podczas sprzątania urwałam mu głowę ;:219 później odpadła rączka ,to taka zdobycz z lumpków ,więc nie jest pierwszej młodości on tak tylko młodo wygląda ;:306 Jest cieplutko Basiu wreszcie! :tan :heja

Dorotko pozbierały się roślinki i nawet zapomniałam już o tym że róże tak krótko ścięte ,bo ładnie się zarumieniły tymi swoimi młodymi pędzikami :D Słonko już mamy i cieplej troszkę ,rośliny dobrze podlane,teraz tylko siedzieć i patrzeć jak wszystko w oczach urośnie :lol: M już mi nawet skonstruował narzędzie do usuwania chwastów,bo te pewnie będą pierwsze ;:173
A pochwalę się bo sadzonki na to zasługują ,co prawda zdjęć nie cyknęłam ;:131 ale uwierzcie na słowo :uszy korony rozbudowane, a korzenie jak miotły ,dokupiłam róże do donic
Parfum flower circus
Pashmina
English Garden sztuk 2
Mary rose ta dla córki koleżanki (zarażam,zarażam a co ;:306 )
i dostałam w gratisie A Shropshire Lad
chciałam Patricia flower cirkus ale zadzwoniła pani że marne sadzonki i mi nie wyślą ,to poprosiłam o Pashminę mam już jedną ,ale ta będzie w donicy ,będę miała okazję porównać jak rosną ,a inne cirkusy najwyżej dosadzę następnym razem ;:306

;:196
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9815
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Cudowne wspomnienia! ;:173 Jeszcze chwila, a się zacznie! :heja
Ja na szczęście tylko jedna różę mam w donicy, to Agnes, która moim zdaniem nie jest zbyt zdrowa, bo chyba nie służy jej donica, ale ja nie do końca wiem, gdzie ją posadzić ;:218
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, Parfum Flower Circus ma śliczne kwiaty. Będziesz zadowolona! ;:108
English Garden sama jestem ciekawa, bo jej nie mam. Będę podglądała u Ciebie. A Shopshire Lad jako gratis ;:224 Oj, będzie się działo u Ciebie w czerwcu ;:65
Nareszcie zrobiło się ciepło. Od razu chce się żyć i działać w ogrodzie :D
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko - chyba latem czas będzie się spotkać w realu ;:136 . Zaczęłyśmy nasze wątki mniej więcej w tym samym czasie i często kupijemy takie same róże. W tym roku też kupiłam Parfum FC, English G. i Pashminę :heja Sadzonki świetnie wyglądają, mam nadzieję, że Twoje też.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

He he he w przyszłym tygodniu deszcz ze śniegiem ;:306 no już tylko się śmiać ,bo to już przesada z tą pogodą :evil: Mgła ,deszcz i ponuro ,nooo tak jest u mnie ;:219 prace zaplanowane na długi weekend zrobione ,ale myślę że zrobiłabym dużo więcej gdyby było słonko ,a ono tylko wczoraj po południu wyszło i to by było na tyle ;:222 Jest spora wilgoć i wszędzie panoszą się ślimaki ,muszę jutro zakupić niebieskie granulki ,bo bez tego ani rusz.Obsiałam warzywniak i posadziłam flance kalarepy,selera i pory ,wsadziłam kilka sałat i jarmuż,w tym roku liczę na własna fasolkę :wink:


Miłka na pewno się zacznie i zawsze będzie co pokazać ,ale sporo róż będzie kwitło dużo później,taki ten rok dla nich nie łaskawy.Nie mam doświadczenia z różami w donicach ,więc jest to dla mnie wyzwanie ,ale skoro są polecane do donic to pewnie dadzą radę ,a ja zdobędę nowe doświadczenia ,do tej pory w donicach miałam tylko róże pienne nie wiem czy to to samo,ale to już historia.


Dorotko no bardzo chciałam mieć PFC bo bardzo podobał mi się u Alexii i liczę po cichu ,że pokaże na co go stać ;:333 English Garden intrygowała mnie już od jakiegoś czasu , kolor kwiatów ich wypełnienie i pokrój ,że taki nie za duży jak na angielkę no i zapach ,myślę że do donicy będzie fajna ,zakupiłam dwie ,drugą dla córci na taras ,więc będziemy obserwować jak rosną i się spisują te cukiereczki :D
A Shopshire Lad teraz będę miała dwie ,bardzo jestem ciekawa tej róży ,bo czytałam że ona kapryśnica 8-) jedną z nich posadziłam koło Kapitana i mam nadzieję że będzie to gorący i mocno pachnący romans :lol:


Ewunia bardzo by mi było miło ;:108 Sadzonki rzeczywiście są bardzo dobrego gatunku nie żałuję że skusiłam się na promocje ,szkoda tylko że tak szybko wyczerpał się asortyment ,bo miałam ochotę na jeszcze inne panienki a już ich nie było ,prawdę mówiąc Pashminę dostałam "rzutem na taśmę " ;:306

Po dzisiejszej nocnej ulewie tulipany leżą dosłownie na ziemi ,że ja wczoraj zdjęć nie porobiłam ;:223 no cóż zostaje mi pokazać wam zdjęcie tych ściętych które są w domu w wazonie
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”