U oster sezon 2012

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: U oster sezon 2012

Post »

Ach, Oluniu, miał być w sobotę dokończony, ale robotnik chyba zapomniał, że ma coś dokończyć.
A może miejsca robót mu się pomyliły? No, w każdym razie Stasiu pomalutku kończy, bo zaprawa na
taczce się zbryli, a było za dużo wymieszane i szkoda jej. Synek właśnie zbierał z ziemi, bo się obaliła
taczka i mieszanka zaliczyła glebę ;:306
Tęsknie do tych chwil, kiedy było dużo czasu na wyprawy i spacery. Od września będzie już więcej czasu,
bo zapisałam dziewczynki na domowe nauczanie. Ich szkoła wychodzi mi już bokiem. No i to porównywanie
tych zdolnych z tymi z deficytami. Rozpacz i zgroza!

Kociaczki będą do oddania w dobre ręce za jakieś dwa miesiące. Bardzo żałuję, że młody nie jest karmiony
matki mlekiem, bo to zawsze pozytywne przeciwciała by mu przekazała. Wygląda na słabowitego, jest też mniejszy.
Jego braciszek jest mocniejszy, nie chwieje się na łapeczkach i ma - jakby to powiedzieć - bardziej wyraziste spojrzenie.
Mam nadzieję, że się z wiekiem wzmocni, kiedy zacznie jeść treściwsze żarełko ;:108

Wczoraj trochę poodchwaszczałam na rabatach od wschodu (to znaczy dokańczałam, ale się nie udało).
Zostało jeszcze nieco mniej niż połowa. Ale teraz przejmuję mamy działeczkę, bo miała zamiar ją sprzedać.
Dzisiaj przyniosła z zarządu działek papiery i w głowie się nie mieści, co oni wymyślają z tą biurokracją. Umowa
przekazania działki ma być podpisana w obecności notariusza! Zgroza!
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: U oster sezon 2012

Post »

Wiele się nie działo w ciągu ostatnich kilku dni: dokończony tarasik, rabatka jeszcze się
pieli, u mamy troszkę grzebnęłam...
Najpierw zacznę od podniesionego poziomu szamba: może ciekaw nie najciekawszy, ale dla nas ważny:
Szambo pojemniejsze o jakieś 0,70 m3. Po co , nie zgadnę ;:202 ;:185

Obrazek Obrazek

Rabata wschodnia też pomału podobna do ludzi się robi ;:138 w zeszłym roku najlepiej widoczne były tuje wzdłuż granicy przy torach, w tym roku wszystko tak pozarastało, że ledwie je widać

Obrazek Obrazek

No i tarasik skończony:
Obrazek Obrazek

i kiełbaska z grilka też na tarasie już wypróbowana
Obrazek Obrazek

I to by było tyle na tyle ;:131
aha... jeszcze rodzinka w komplecie, jeszcze na dwór nie chodzą- ciut za zimno. W nocy okupują szufladę,
w dzień nasze łóżko

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
colli28
500p
500p
Posty: 908
Od: 2 cze 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zach-pomorskie

Re: U oster sezon 2012

Post »

Hej Wandzia ale cudne koteczki macie przygarnęła bym gdyby nie uczulenie m ;:224 tarasik 1 klasa no no bardzo ładnie wyglądają u ciebie drzewka hakuro ja swoje osunęłam miała sporego nerwa na nie aktualnie są w wodzie... pozdrawiam ;:138
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: U oster sezon 2012

Post »

Ostatni wpis z końca maja, ale niewiele się działo w moim obejściu. Więcej mnie nie ma niż jestem.
A poza tym miałam mnóstwo zajęć związanych z przeniesieniem dziewczynek na nauczanie domowe.
W tym półroczu pojawiły się problemy u starszej z dziewczynek a młodsza nie nadąża z nauką czytania,
co ma wpływ na wciąż obniżający się poziom samooceny. A ponieważ będę miała wsparcie ze strony
dyrektorki szkoły - byłej domowej edukatorki jej własnych dzieci - jestem pełna optymizmu ;:138
Moje rabaty znów pozarastały - przed i po pieleniu

Obrazek Obrazek

rabata pod oknami porażka :( ;:14 Obrazek

Lilia ma około metra ;:224

Obrazek

Aha, jeszcze jedna nowość; ponieważ potwornie wieje na podwórzu, muszę coś wymyślić
jako osłonę; synek zrobił mi taki stelaż:
Obrazek Obrazek

Najprawdopodobniej użyję albo dwóch takich balkonowych zasłon

Obrazek Obrazek

albo innych, lidlowskich, kupionych kiedyś jako "przydasie" ; no i przyda się. Jeśli uda mi się
jutro je zamontować na próbę, obfocę :uszy Najpierw muszę zabezpieczyć te pięknie heblowane deseczki,
jutro kupię impregnat.

Znów zarośnięte rabaty wschodnie; nie wyrabiam z pieleniem: róża zeszłoroczny nabytek, podobno
pnąca; chyba ją przesadzę koło bramki:
Obrazek Obrazek

Nasz Rudzielec skupiony na jej zapachu :shock:

Obrazek

A hortensja NN - może ktoś podpowie, bo nie zapisałam. Prześlicznie kwitnie na tegorocznych pędach ;:138

Obrazek Obrazek

i inne,

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

i mój milin; w zeszłym roku miał bardzo maluśki pęd, dzisiaj ma z 80 cm i trzy pędy :tan
Obrazek Obrazek

I moja prześliczna róża, która do tej pory dawała popisy - nie pozostała bez szwanku po przesadzeniu:
Obrazek

A trawa po pachy, kiedy ja to wszystko ogarnę ;:14
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: U oster sezon 2012

Post »

Od samego rana poczytałam troszkę o milinie. Potrwa, zanim toto urośnie i bujnie się rozłoży.
Ale za to mam czas na pomyślenie o solidnej dla niego podporze ;:224

Mamy dziś ponury dzień. Wyszłam trochę poeksperymentować z zasłonami przed wiatrem, ale
zimno mnie szybko wygnało ;:202 Przymocowałam oba kawałki kupione onegdaj w Lidlu i wygląda to tak:

Obrazek Obrazek

Fotel leży, bo nie moknie tak podczas deszczu ;:224
Nie jestem zachwycona efektem, muszę coś wymyślić, co będzie trwalsze i nie narażone na działanie słońca,
jak te materiały.
Awatar użytkownika
colli28
500p
500p
Posty: 908
Od: 2 cze 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zach-pomorskie

Re: U oster sezon 2012

Post »

Ściana ze słonecznikami super ;:63
Awatar użytkownika
hanna133
500p
500p
Posty: 658
Od: 23 sty 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U oster sezon 2012

Post »

Piękna ta zastawka w słoneczniki,dodaje uroku i odrobinę prywatności.
Awatar użytkownika
misiaczekm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 31 paź 2009, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olsztyńskie/Barty

Re: U oster sezon 2012

Post »

Ja bym te deski (ramy) pomalował jeszcze na brązowo... Ale i tak jest ładnie!! ;:138
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U oster sezon 2012

Post »

Osterku Ty to jak znikasz, to na prawdę na długo :(
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: U oster sezon 2012

Post »

Witam po straaaaaasznie długiej przerwie. Niestety, życie i obowiązki to szara rzeczywistość. Do tego doszła jeszcze edukacja domowa, bo latania do szkoły miałam już na prawdę serdecznie dosyć! Ciągle coś się działo! Jak nie z jedną to z drugą. obawiałam się, że stanie się z dziewczynkami to samo, co dopadło Łukaszka! Dziś przypadkiem weszłam na swój wątek w FO i odpisuję Boguniu, ale postaram się napisać nieco więcej za jakiś czas. Teraz biegnę - mam ważne spraw. Może wieczorkiem troszkę pisnę.
Awatar użytkownika
colli28
500p
500p
Posty: 908
Od: 2 cze 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zach-pomorskie

Re: U oster sezon 2012

Post »

Witaj ;:196
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U oster sezon 2012

Post »

Osterku to jakaś telepatia czy co, bo wczoraj weszłam na Twój wątek i widziałam, że nie odpisałaś, to myślę sobie, nie masz czasu, więc głowy zawracać nie będę i dzisiaj patrzę, a tu jesteś ;:196 no na pewno przy dzieciach jest dużo roboty, a tym bardziej, że nauczanie mają w domu. Już nie długo wiosna i mam nadzieję, że pokażesz jak wygląda Twój ogród, pewnie rozrósł się już, a altana na dole ciekawe jak wygląda i czy spełnia swoją rolę? Ja powolutku kupuję nasiona i gromadzę ile się da, bo mam plan na ten rok, ale czy mi się uda tego nie wiem, ale jak odrobinkę zrobię tego, co za planowałam to już sukces mój będzie :heja
Trzymaj się i zaglądaj od czasu do czasu, bo lubię tu przychodzić, do Ciebie i Twojego ogrodu ;:196
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: U oster sezon 2012

Post »

Witaj Olu i Boguniu ;:138 . Dzięki za słowa i przepraszam, że zawiodłam. ale jak mówią: co złego to ONI :uszy
No, niestety, wieczorem nie udało się usiąść czegoś napisać ;:185
Dziś też za dużo czasu nie mam, dopiero skończyłyśmy obiad, a do obiadu przerabiałam
z dziewczynkami materiał, jak zresztą co dzień.. U nas wiosna jakby początek zainaugurowała, bowiem wczoraj widziałam
ogromny klucz chyba bocianów ;:218, a może żurawi? - leciały trochę za wysoko, żeby je rozpoznać.
Wieczorem padał deszcz ze śniegiem, ale chyba już mroźnej zimy nie będzie - wnioskuję.

U mnie trochę zmian: moja rodzona mama z powodów całkiem poważnych przekazała mi swoją działeczkę. Na moją
wyraźnie zgłoszoną chyńć ;:108 To sobie odjęłam obowiązków :;230 Mam tylko nadzieję, że nie będę musiała tłumaczyć
się z chwastów ani uników robić podczas wizytacji przez rodzoną mą ;:134
No, dobra, raz się rzekło...
Jak znajdę, wkleję parę fotek z poprzedniego lata i bieżących. ...jak znajdę.... ;:219 bieżące dopiero zrobię ;:131 może jutro? ;:124
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”