Magnolie kwitnienie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Altika
500p
500p
Posty: 610
Od: 29 mar 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: Magnolia - uprawa

Post »

U mnie jakoś wszystko rozwija się z opóźnieniem. Nie kwitną nawet tulipany :(
Awatar użytkownika
myrtille1986
1000p
1000p
Posty: 1010
Od: 23 mar 2010, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Radom

Re: Magnolia - uprawa

Post »

E nie przejmuj sie u mnie dopiero tulipanki wychodzą,żonkile dopiero buzie pokazują.
Pozdrawiam Jagoda :-)
--> Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Altika
500p
500p
Posty: 610
Od: 29 mar 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Nie wiem czym ja podsypać. Może azofoską?
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Podsypuje się nawozem do kwiatów kwitnących..np do róż ,a najlepszy jest substral.Nawozi sie dopiero po przekwitnięciu kwiatów po to żeby magnolia miała siłę wytworzyć zawiązki kwiatowe jesienią.
justi28
200p
200p
Posty: 420
Od: 19 mar 2007, o 17:52
Lokalizacja: małopolska

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Ale się cieszę moja już pomalutku kwitnie ;:138
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - uprawa

Post »

PESTKA@: Dzięki serdeczne! Bardziej skłaniałam się w stronę Susan, ale teraz to już ten wybór jest pewny ;)
Awatar użytkownika
affa
100p
100p
Posty: 173
Od: 19 lip 2009, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Susan jest piękna :D .
To Susan mojej teściowej, ma już ok. 10 lat. Na pierwszym już powoli przekwitała, ale nadal piękna, na drugim wygląd pod koniec sierpnia - ma około 2,5 m wysokości i podobną średnicę. Taka kuleczka :lol: Kwitnie niezawodnie 2 razy w roku.
Obrazek Obrazek

A to kwiaty drugiej magnolii, lecz w tej chwili nie pamiętam: Alexandrina albo Lennei. Lecz ta ma pokrój bardziej drzewka niż krzewu (może dlatego, że 2 lata temu ekipie robotników "udało się" ją połamać :twisted: )
Obrazek
Pozdrawiam. Anna
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Dzięki za zdjęcie, faktycznie widać formę krzewiastą (która przynajmniej dla mnie jest b. pożądana)
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Magnolia - uprawa

Post »

affa, druga to m. 'Lennei'.
Awatar użytkownika
Altika
500p
500p
Posty: 610
Od: 29 mar 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Piękna ta Twoja magnolia. Kiedy moja będzie taka? :(
Awatar użytkownika
affa
100p
100p
Posty: 173
Od: 19 lip 2009, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Dzięki Kalmia
Lennei jest bezproblemowa i pomimo dość trudnych warunków, w których rośnie - niewielki skrawek ograniczony przez duży świerk, ścianę budynku i podjazdy - co roku kwitnie.
W ostatnich kilku latach były okresy dość deszczowe i zauważyłam, że kwiaty Susan z drugiego kwitnienia nierozwijały się w pełni i brązowiały (czasami będąc jeszcze w pączku). Od tego czasu latem robie jej opryst z preparatu przeciw grzybom i jest OK.

Mam jeszcze 2 małe magnolie, posadzone w tamtym roku - Kukuzaki i Genie. Kukuzaki była kupiona za parę groszy na wyprzedaży w LM, przelana, liście zasychające, z brązowymi plamami- żal było patrzeć i postanowiłam spróbować ją uratować. Chyba sie udało :D i za kilka dni wstawie fotki jej kwiatków ;:138 . Genie kupiłam w postaci 40cm patyka w szkółce ogrodniczej. W ciągu roku przerosła dwukrotnie samą siebie i puściła 4 pączki :shock: ;:138 . Widać, jednak, że jeszcze nie ma doświadczenia młodziak :wink: bo coś się jej pomyliło i pod koniec października z pączków zaczęła rozwijać 2 kwiatki :lol: Po zimie został 1 pączek i rośnie, rośnie ... :tan
Pozdrawiam. Anna
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Magnolia - uprawa

Post »

affa, u mnie w tym roku 'Lennei' będzie kwitła bardzo obficie, jak nigdy dotąd :D
m. 'Genie' widziałam w zeszłym roku za 200 zł., nie kupiłam :( A ile Twoja kosztowała?
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Dwa lata temu kupiłam małą sadzonkę magnolii gwiaździstej Rosea - kupiłam ją kwitnącą kilkoma kwiatkami, które w tej odmianie mają leciuteńki różowy rumieniec. W zeszłym roku nie kwitła w ogóle, ale pięknie się rozrosła. W tym - malutki krzaczek jest obsypany kwiatkami. Bardzo chciałam właśnie taką wczesną odminę, bo moja wielka kolumnowa Galaxy już zbiera się do kwitnienia i w ten sposób będę miała prawie przez miesiąc kwitnące w ogrodzie magnolie...


Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”