Zadbajmy o zdrowie

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zadbajmy o zdrowie

Post »

Lady r :wit Wreszcie się odezwałaś ;:138 Ja to wszystko wiem ale trudno cokolwiek kupić aby nie było z chemią aż strach . Nasze pokolenie trochę mniej tej chemii jadło ale obecne , tylko czekać na jakieś dziwne choroby których diagnoza będzie trudna lub prawie nie możliwa ;:14 A czym leczyć chemią oczywiście i koło się zamyka .Drobny rolnik tez używa chemii , bo nic mu nie urośnie bo wszystko zjedzą szkodniki.. Przynajmniej mnie na targu tak powiedział jeden. Dobrze aby stosowali jako nawóz obornik, ale to dużo kłopotu itp. Gospodarstwa nie założę , więc pozostaje świadomość aby kupować to gdzie mniej chemii. Oczywiście walka poprzez nagłaśnianie spraw przez media i jednoczenie się w tej walce :heja
Pozdrawiam Ewula
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zadbajmy o zdrowie

Post »

Widziałam gdzieś Vegetę bez dodatku glutaminianu sodu.
Mój tata uprawia ziemię. O ile nawożona jest obornikiem, to jednak nie sposób wyeliminować szkodniki w sposób naturalny. Tata twierdzi, że kiedyś było tego dużo dużo mniej, nie było potrzeby robienia oprysków a teraz nie ma innej możliwości :(
Awatar użytkownika
nirali
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 930
Od: 16 lis 2011, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z forum ogrodniczego.info

Re: Zadbajmy o zdrowie

Post »

Właśnie Karolinko kiedyś jak rolnik z konikiem poszedł w pole i zanim całość zaorał to ptactwo miało obfity obiad a teraz zaleci traktorek z pięknym zastępem z tyłu i w mig pole zaorane ;:224
Pozdrawiam Kasia.

niralowy ogród
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Zadbajmy o zdrowie

Post »

Tak kochani bez chemii nic nie urośnie. Mam parę drzew w sadzie i ich nie pryskam to i nic nie zbieram robaki zjedzą wszystko. :( Jabłka to jakieś tam urosną, ale parchate. Chemii się nie uniknie, ale trzeba chociaż wybierać to w czym jeszcze dodatkowo jej nie dowalają. :wink: Tak jest Vegeta bez glutaminianu i przyprawa do zupy w płynie typu Maggi, ale trzeba ich więcej dawać,bo są mniej słone dlatego większość dodaje te z glutem bo wystarczy trochę dodać. Można też kupić w necie lub sklepach ze zdrową żywnością jarzynki naturalne. Ja takie stosuję. Jest w nich dużo warzyw i mało soli, można też kupić bez soli. Rosołki wszelkie odpadają, bo nie ma na rynku wolnych od tej trucizny. Można kupić przyprawę lubczykową do rosołu i świetnie zastąpi kostki rosołowe. :wink:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zadbajmy o zdrowie

Post »

Ladyr :wit Pisz trochę wiecej na te tematy bo warto wiedzieć jak się chociaż na ile damy radę chronić się przed tymi świństwami. Ja staram się nie stosować jak poczytałam o składzie tych polepszaczy . Stosuję lubczyk suszony lub mrożony z ogródka . A gorzej jak ktoś nie lubi tej przyprawy a ona daje super aromat do zup,sosów mięsnych itd.Muszę się rozejrzeć za Vegetą bez glutaminianu. :heja
Pozdrawiam Ewula
Awatar użytkownika
Cynamon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2400
Od: 24 mar 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze zach.

Re: Zadbajmy o zdrowie

Post »

Jak się cieszę, że znowu znalazłam Twój wątek Lady-r :wit zapisuję, żeby znowu nie zgubić :D
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zadbajmy o zdrowie

Post »

To prawda, kostki rosołowej bez glutaminianu się nie dostanie.
Ja też mam porównanie co do jabłonek pryskanych i tych starych, których już nie można sięgnąć z opryskiwaczem. Oczywiście te drugie są parchate. W tym roku o mały włos mszyca nie zeżarłaby czereśni... gdzie kto kiedyś słyszał o mszycy na drzewach :? Pamiętam, że kilka, kilkanaście lat temu wokół było mnóstwo biedronek a teraz biedronka w moim ogrodzie to rzadkość.
A lubczyk kocham, dodaję praktycznie do każdej słonej potrawy :D
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zadbajmy o zdrowie

Post »

No właśnie dziewczyny, ja pamiętam czasy jak mama gotowała rosół, albo inna zupę i nikt wtedy nie słyszał o polepszaczach, był pieprz, sól, i papryka i dużo, dużo warzyw i nie trzeba było polepszać, a było to takie smaczne ;:108
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zadbajmy o zdrowie

Post »

I jeszcze kurczak smakował jak kurczak a nie jak guma...
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zadbajmy o zdrowie

Post »

Wszystko smakowało jak smakować miało, teraz co by nie jadł to i tak jeden smak, tak w mięsie, wędlinach, mój M sam wędzi mięso, wędlin nie kupujemy wcale, bo tego się jeść nie da,chyba że właśnie jakieś sztuczne smaki się doda
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Zadbajmy o zdrowie

Post »

pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zadbajmy o zdrowie

Post »

http://www.vismaya-maitreya.pl/naturaln ... _lecznicze , znalazłam, poczytałam i będę szukać arniki górskiej :wit
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zadbajmy o zdrowie

Post »

iwona0042 :wit Cieszę się ,że watek ożył . Dziękuję za ostatni link . Fantastycznie,że można pooglądać wiele programów wcześniej emitowanych,a bardzo interesujących. Szkoda ,że ten wątek był tak długo zaniedbany ale ruszył i to dobrze ;:138 ;:138 Troszkę mnie nie będzie ale się wkrótce pojawię :heja
Pozdrawiam Ewula
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”