Tulipany cz.3

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
anezob69
200p
200p
Posty: 285
Od: 8 maja 2014, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe

Re: Tulipany cz.3

Post »

Rennni również mam wrażenie , że te pierwsze tulipanki są na króciutkich łodyżkach, w zeszłym roku były wyższe. Ciekawe jak zakwitną pozostałe tulipany. Mam nadzieję, że ta zmienna pogoda im nie zaszkodzi.

Śliczne kwitnienia u Ciebie ;:oj
pozdrawiam serdecznie, Bożena

Ogród szczęściem pachnący
Awatar użytkownika
kaja_krys
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 lip 2012, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze lubelskie

Re: Tulipany cz.3

Post »

Tulipany kwitnące w śniegu to widok niespotykany. A ta snieżyca to była dzisiaj? Jakoś nie chce zima odpuścić i nic tylko śniegowe porządki robi, trzepie i trzepie śniegiem.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2340
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Tulipany cz.3

Post »

U mnie ten rok przebiega pod kątem eksperymentów.
Dziewięć dni temu wykopałem klon cebul (bez specjalnej dbałości o zachowanie systemu korzeniowego). Całość wsadziłem do doniczki i do szklarni.
Tulipany właśnie zakwitły.

Obrazek

ObrazekCiekawy pomysł na Wielkanoc.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Tulipany cz.3

Post »

U mnie ten tulipan ,,wieloletni" pod choinką zakwitł jakiś czas temu skromnie 2 pąkami ale jest zbyt zimno aby pokazał się w całej krasie.
Jak na razie siedzi już 14 rok ale nie jestem w stanie go wykopać wśród korzeni choinki.
Obrazek
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Tulipany cz.3

Post »

Krystyno, nie wiem czy znacznie zwiększyły swoją masę, ale stały się w pełni wartościowymi, bo pierwsze mi kwitną, a reszta ma już pąki.

Jest jeszcze jeden sposób na wcześniejsze zwolnienie miejsca na rabacie po ich kwitnieniu. Należy posadzić je jesienią w dobrze zdrenowane donice, wystawić do ogrodu i podlewać, aby wypuściły korzenie. W zależności od wielkości donicy można w nich umieścić kilka lub nawet kilkanaście cebulek. Na zimę wkopujemy je razem z donicami do ziemi. Po kwitnieniu, które następuje wcześniej od tulipanów wkopanych bezpośrednio do ziemi, wykopujemy doniczki i odstawiamy w zacienione miejsce w ogrodzie, zwalniając tym samym miejsce na majowy siew, sadzenie innych roślin. Po całkowitym zeschnięciu liści możemy wyciągnąć cebule.
Spróbuję ten sposób zastosować w tym roku na części moich tulipanów.

Pozdrawiam
Adam
agapa7
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 6 sty 2013, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.3

Post »

Witam,
posiadam tulipany w doniczce / w domu/ , po przekwitnięciu obcięłam kwiat zostawiając łodygę która już całkowicie wyschła,moje pytanie: czy już w tym momencie mam wykopać i oczyścić cebule, oraz oddzielić tzw cebule przybyszowe, czy jeszcze za wcześnie?
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Tulipany cz.3

Post »

;:223 Moje tulipany (około połowy tego, co posadziłem, ze 200 sztuk) tak jak przed dwoma laty, padają ofiarą nornic. Część została pożarta jeszcze przez wypuszczeniem pędów, a część dopiero teraz, kiedy już rosną. Wyciągam z ziemi zwiędłe łodygi z liśćmi bez cebul pod spodem ;:222
Nie pomogło sadzenie w koszykach i zaprawianie jesienne.
Podlałem wodą z nadmanganianem potasu, w nadziei, że zepsuję smak przekąsek moim nornicom. Pojęcia nie mam, czy to coś da :(
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
pasla3
200p
200p
Posty: 364
Od: 11 mar 2009, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Paraguay

Re: Tulipany cz.3

Post »

Czy sadzisz tulipany w ażurowych koszykach ? Jeśli tak to spróbuj posadzić je w doniczkach po chryzantemach.Ja tak sadzę tulipany od 5 lat i mam spokój z nornicami.Obrazek
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Tulipany cz.3

Post »

pasla3 pisze:Czy sadzisz tulipany w ażurowych koszykach ? Jeśli tak to spróbuj posadzić je w doniczkach po chryzantemach.Ja tak sadzę tulipany od 5 lat i mam spokój z nornicami.
Dzięki za poradę :). Dopytam jeszcze - niczym nie przykrywasz? Niektórzy stosują jakieś siatki czy co... A robisz dodatkowe dziury w doniczkach? I, jak widzę, sadzisz płytko, obrzeże doniczki prawie na poziomie ziemi, tak?
Tak, sadzę w ażurowych koszyczkach, w zeszłym roku pomogło, w tym nie. Takich dużych doniczek nie mam, mam sporo mniejszych o podobnym miskowatym kształcie, takich na 3-4 cebulki, może z nich skorzystam.
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.3

Post »

Przekwitly Wam juz jakieś?
U mnie pierwsze pięć the first tak sponiewierane przez deszcze, wiatry i grad ze chyba nie przekwitaja a umrzeć wolą. ..
Z zombie tak samo, cały rok czekałem a wygląda. ..No jak zdechlak :roll:
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Tulipany cz.3

Post »

Przekwitły?
Kochany, u mnie boją się zakwitnąć...
Jak zima do lata nie pójdzie to już tylko jesień... :wink: ;:3
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tulipany cz.3

Post »

U niektórych moich tulipanach widać dopiero pączki między liśćmi :D
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
pasla3
200p
200p
Posty: 364
Od: 11 mar 2009, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Paraguay

Re: Tulipany cz.3

Post »

Nie przykrywam siatką.Doniczki po chryzantemach mają otwory w dnie i to wystarczy.Przykrywam je ok. 5 cm wastwą ziemi.Doniczka musi mieć min. 10 cm wysokości.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”