Zielony świat Moniki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielony świat Moniki

Post »

Cześć wszystkim w ten cudownie pochmurny dzień :wit
Cieszę się, że wpadły wam w oko nasze poczynania na działeczce, przez ten weekend byłam tylko podlać nowo posadzone kwiatki i nawet udało mi się wykopać jeden mały pieniek ;:215 Jeszcze tylko z 15 sztuk :;230
Zaczyna mi się straszny tydzień w pracy więc wątpię czy po pracy będę miała siłę na coś więcej niż podlewanie ale w niedzielę moja silna ekipa zbiera się znowu bo mamy do wycięcia ostatnie dwie jabłonki i musimy podciąć wierzbę, może uda się wykopać jeszcze jakiś pieniek.
Narzędzia kupione, kiełbacha na grilla też więc nic tylko pracować i walczyć z korzeniami i chwastami ;:134
Asiulko - witam serdecznie i dziękuję za miłe słowa ;:196 Zapraszam do zaglądania ;:108
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6593
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Zielony świat Moniki

Post »

Moniko pracy macie sporo,ale za to jaki będzie efekt ;:oj Zrobiliście już kawał dobrej roboty,a ten przerobiony iglak super :D
W końciku z roślinkami zauważyłam roślinkę od Bożenki fikum krakum :;230 Trzymam kciuki za dalszą pracę ;:196
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielony świat Moniki

Post »

Bonsai z iglaka bardzo mi się spodobało, co do wycinania , no niestety czasami musimy podejmować takie decyzje żeby było nam wygodniej i ładniej :)
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielony świat Moniki

Post »

Arabelko jak mama mnie się pytała przy sadzeniu co to za roślinki to byś padła bo ja pamiętałam tylko to fikum krakum! Dobrze, że miałam ściągę od Justynki ;:108
Trzynastko jeszcze tylko dwie jabłonki do wycięcia i można zabrać się za planowanie nasadzeń :tan
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
kasiuta74
500p
500p
Posty: 700
Od: 1 sty 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Zielony świat Moniki

Post »

Fotorelacja super ;:333 ,z taką pomocą to ty kochana zaraz kwiatki będziesz podziwiać :) Ja to się mojego M nie mogę doprosić żeby coś w ogrodzie zrobił ale jak sąsiedzi chwalą nasze rośliny to mówi nawozimy,podlewamy, kosimy z dużym akcentem na my :;230 :;230 :;230.
____________________
Pozdrawiam Katarzyna
Domowe Kasi
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zielony świat Moniki

Post »

Moniko patrząc na Twój balkon można nabawić się kompleksów :?
Ja jeszcze nic nie posadziłam, a u Ciebie roi się od kwiatów.
Gratuluje zakupu działeczki, bo już teraz (patrząc na wasze radosne buzie) widać, że był to trafiony zakup.
Życzę samych sukcesów, choć porażki są nieuniknione :wink:
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Zielony świat Moniki

Post »

Moniko,przez upały straciłam tyle stron nowego wątku.Jesteś niesamowita,w połowie lata bedziesz czuła się na działce jak byś ją miała od zawsze i nie bedziesz sobie wyobrażała zycia bez niej.Jesteś niezwykłą młodą osoba,podziwiam i kibicuję z całego serca.
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Zielony świat Moniki

Post »

Monia, śliczna działeczka, a orlików wszystkich nie koś :) zostaw coś dla mnie bo ja nie mogę jakoś się ich dochować z nasion... :wink:
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielony świat Moniki

Post »

Cześć Dziewuszki :wit
Jeju, pierwszy dzień w pracy po dłuższym wolnym i jeszcze nie mogę się odnaleźć ;:27
Kasiuta74 - sama się zastanawiam jak mi się udąło namówić mojego M. to pomocy przy wycince ;:202 chyba ta wizja grilla przemówiła mu do żołądka :;230 bo z reguły mój M. ma tak samo jak Twój :;230
Heliofitka - u mnie jeszcze balkon w rozsypce, wczoraj chciałam posadzić pelargonie Rosebud i tulipanową ale pogoda nie sprzyjała. Ale kupiłam świeczki i dwie lampki solarne (w sumie to mój M. wymyślił i nawet chciał w środku nocy lecieć wtykać do doniczek bo mu się przypomniało) bo ze ściętych drzewek z działki mam takie trzy krążki co po polakierowaniu będą robić za podstawki pod świeczki. Jeszcze przyjdzie jedna paczka kwiatków a tu mają być przymrozki około 15 maja ;:202 gdzie ja wstawię te kwiaty?? Dziękuję za miłe słowa dot. działeczki, w niedzielę ciąg dalszy wycinki ;:138
Małgosiu - nie zawstydzaj mnie ;:131 dziękuję za miłe słowa ;:168
Justynko - dzięki ;:196 spokojnie orliki to jedyne kwiatki to na pewno zostaną, a jest ich trochę bo się ładnie rozsiały ;:108 Zbiorę je w jedno miejsce, spokojnie się załapiesz ;:108
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Zielony świat Moniki

Post »

Hej Monia, gratuluję działeczki. ;:215 Dobrze, że marzenia się spełniają. :D Teraz to już na nic nie będziesz miała czasu, no ewentualnie do ogrodniczego wyskoczysz, bo widzę ten zapał w Twoich oczach. :D
Tak myślę, że przydało by się dobrze nawieść całą działkę jakimś nawozem naturalnym (końkim, krowim) lub kompostem, albo choć z wywrotkę dobrej ziemi rozrzucić. Rosły na niej duże drzewa i masz brzozę i świerk, które się dość płytko korzenią i wybierają co najlepsze z ziemi. Będziesz miała mniej roboty z nawożeniem poszczególnych roślin i od razu pięknie wszystko wystartuje. Mam namiar na ziemię kompostową w okolicy, to jakby co daj znać na pw. :D
Zapowiada się super przygoda. :D Zazdroszczę Ci tych drzew owocowych. Posadziłam 2 jabłonki i zobaczę jak sobie poradzą w lesie.
Powodzenia w sadzeniu. :wit
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielony świat Moniki

Post »

Cześć Różanko!
Dziękuje bardzo za gratulacje ;:168 strasznie sisę cieszę, dobrze że na FO moge posiedzieć w pracy bo teraz doba za krótka :;230
W sumie na działce zostaną dwie jabłonki, czereśnia, gruszka, śliwa, dwie brzozy, cztery choinki i dwie wierzby. Zobaczymy jak owocowe obrodzą w tym roku, mam nadzieję że dobrze bo chciałabym je zostawić skoro to już takie duże drzewa. Ale pewno coś dokupię z owocowych ;:108
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zielony świat Moniki

Post »

Moniczko, widzę, że zapał Cię nie opuszcza. Oglądając kompozycje kwiatowe, które robisz na balkonie już oczyma wyobraźni widzę, jak zagospodarujesz działeczkę. Masz wielkie wyczucie i smak. Trzymam kciuki i będę zaglądać,żeby popodglądać, co i jak zmieniasz.
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielony świat Moniki

Post »

Witam cieplutko Atenko ;:196
Mam tyle pomysłów co do działeczki że już teraz się martwię czy mi miejsca starczy :;230 I pomysleć że jeszcze miesiąc temu miałam tylko 6m2 balkonu do zagospodarowania a teraz 366m2 i jeszcze mi zbraknie :;230 :;230
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”