Domek dla dziecka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kropka75
100p
100p
Posty: 125
Od: 17 paź 2011, o 11:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Piękna robota! Aż zazdraszczam.

Kiedy ja będę miała tyle czasu i finanse na to... :roll:

Wiata mnie się marzy, a mojemu synowi taki domek, niekoniecznie u góry. :)

Możesz mnie określić mniej więcej ile Cię kosztowało zrobienie tych ławeczek i stołu?
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Marla54 dziękuję. :D

beatann zgapiaj ile się da, tylko pamiętaj o pochwaleniu się efektami swoich prac. :wink:

Ruda2011 i to jest bardzo słuszna koncepcja. :wink: Syn poogląda, poduma, coś udoskonali i na pewno efekt końcowy będzie bardziej niż zadowalający. :D

kropka75
Możesz mnie określić mniej więcej ile Cię kosztowało zrobienie tych ławeczek i stołu?
Hmm... ciężko powiedzieć, bo swoje meble robiłem w zeszłym roku z tego, co mi pozostało z budowy wiaty. Śmiem nawet twierdzić, że gdybym dobrze zaplanował i zamówił dokładnie taką ilość desek, jaką potrzebowałem na budowę wiaty, to w ogóle te ławki i stół by nie powstały. :wink:
A tak, trzeba było coś z tą kupą desek zrobić. I się zrobiło. :wink:
Ale właśnie pomagam sąsiadowi w budowie takich samych ławek i stołu, bo mu jego kobieta spokoju nie dawała. :D Planuje sąsiad zmontować dwa stoły i cztery ławki.
I tak, jesienią zeszłego roku pojechaliśmy do najbliższego składu drewna. Wcześniej wymierzyliśmy ilość i długość desek i kantówek. Z tego co pamiętam, to zapłacił coś około 200-250PLN. Przy czym ważna uwaga- są to deski świeże i mokre. Musiały więc całą zimę schnąć w szklarni, a teraz już drugi tydzień szlifujemy je (na zmianę szlifierką oscylacyjną i wiertarką z nasadką).
Następnie musi sąsiad kupić impregnat. Ten, który ja używałem, XYLOMAL (kolor dowolny) kosztuje około 120PLN za 10 litrową puszkę. Do tego dochodzą wkręty (około 40PLN), papier ścierny (około 40PLN). I to już chyba wszystko.
Aha- no jednak nie wszystko. :wink: Przy takiej robocie bardzo szybko zasycha w gardle, więc baaardzo wskazane jest mieć w zapasie dużo piwa. :D
Reasumując: Na dwie ławeczki i jeden stół:
Deski- około 125PLN
Impregnat- około 60PLN
Wkręty- około 25PLN
Papier ścierny- około 20PLN
CAŁOŚĆ- około 230PLN.
No i drugie tyle oczywiście na piwo. :wink:
Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
kropka75
100p
100p
Posty: 125
Od: 17 paź 2011, o 11:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Dziękuję za odp. :)

Tak się spodziewałam, że wyjdzie podobnie jak kupno gotowego zestawu. :roll: Pomijając piwo nawet. ;) Ale tego nie pijam, więc mi w koszta nie wchodzi. :D
AneczkaP
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 29 lut 2012, o 11:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Wow, ale świetna robota!!!

kropka75 rzeczywiście koszty wychodzą podobne, ale satysfakcja z własnoręcznie wykonanych rzeczy jest nieoceniona...

A jeszcze na dodatek jak to zrobi kobieta to niektórym oczy wychodzą na wierzch... Taki widok wynagradza nawet początkowe niepowodzenia hehe

P.S. Tak w ogóle dzięki temu forum zobaczyłam, że nie tylko ja (kobieta) lubię majsterkować, bo niektórzy dziwili mi się - jak to kobieta z wkętarką w ręku... :shock:


Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Domek dla dzieci

Post »

Wczoraj do nas dotarla w poniedzialek bedziemy skrecac pierwszy krok w budowaniu miejsca dla dzieciaczków Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Sezon 2012 rozpoczęty. :wink:
Domek na dachu wiaty zainstalowany. Córeczka już wnętrze okleiła swoimi rysunkami, więc budowla zaakceptowana przez najważniejszą w tym temacie dla mnie osobę. :D
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Sądząc po huśtawce, to za jakiś czas domek zyska drugiego lokatora :wink: .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Kasik_38
500p
500p
Posty: 644
Od: 4 paź 2011, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Łoł... ;:oj trafiłam tu do Ciebie przypadkiem, szukając właśnie czegoś takiego. Mój syn zażyczył sobie małpi gaj, domek na drzewie i wiele ciekawych pomysłów go męczy :) Twoja wiata jest super i domek dla córci również. Gratuluję pomysłu i wytrwałości. Na pewno może być inspiracją dla innych, którzy nie wiedzą jak się do tego zabrać. ;:63
Pozdrawiam, Kasia {Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże Ci odpowie[...]Co ma przeminąć, to przeminie. A co ma zranić do krwi zrani [...]}
Kawałek zielonego marzenia
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Edyta1 pisze:Sądząc po huśtawce, to za jakiś czas domek zyska drugiego lokatora :wink: .
:D Nie, nie... Huśtawka jest dla wnuczki mojej siostry, a domek na górze dla mojej córeczki i tylko dla niej. Czasami córeczka zaprasza koleżnkę na górę, ale sama bierze na siebie odpowiedzialność za nią. :wink: No oczywiście, cały czas jestem w pobliżu, szczególnie, gdy jest konieczność wejścia, czy zejścia. Swojej córeczce wierzę i ufam bezgranicznie :wink: , więc wiem, że stosując się do pewnych zasad, które zresztą ustaliliśmy wspólnie przed korzystaniem z domku, nic jej się nie stanie. Z każdym innym dzieckiem nie jest tak, więc gdy moja córeczka wyrośnie z domku na dachu wiaty, ten zostanie zdemontowany, a deski wykorzystam do czegoś innego.
Kasik_38 pisze:... Mój syn zażyczył sobie małpi gaj, domek na drzewie i wiele ciekawych pomysłów go męczy :) ...
Skądś to znam. :D
Moja córeczka męczyła mnie o domek na drzewie od czasu, gdy miała z pięć, sześć lat, a że na działce nie posiadaliśmy żadnego drzewa, które nadawałoby się do takiego pomysłu, wymyśliłem domek na dachu wiaty. Córusi się podoba, a przecież o to przede wszystkim chodziło, bo i ja, i Właścicielka Działki za słabe już kolana mamy, by się tak wspinać góra- dół. :wink: Życzę Ci, by udało Ci się jeśli nie wszystkie życzenia syna, to przynajmniej część zrealizować. :D
Aha- pamiętaj, że dzieciaki tak szybko rosną, że w pewnym momencie już będzie za późno na pewne pomysły. :wink:
Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
Marla54
100p
100p
Posty: 173
Od: 3 mar 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie k/Sochaczewa - strefa 6b

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Slawgos ... fantastyczna robota ;:138 . Też planuję w ogródku Altankę (bez domku na drzewie) a że będę to robić własnymi siłami ... ja i mój małż - całą koncepcje łączenia ze sobą kantówek ściągam od ciebie. Mam do ciebie pytanie, a mianowicie: z czego zrobiłeś dach na domku? i czy on nie przecieka? A może wiesz jak przymocować do drewnianych kantówek płytę z poliwęglanu komorowego? Moja altanka będzie miała wymiary 2,10 x 3,50 i taki kawałek poliwęglanu komorowego mogę kupić na allegro tylko nie bardzo wiem jak to przymocować i nigdzie nie mogę znaleść sposobu? Byłabym wdzięczna. ;:196
Don't be sorry .. just don't do it!! - Maryla
Człowiekowi w życiu potrzebne jest: serce do kochania, rozum do myślenia i ręce do pracy.
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Kasik_38, areks dziękuję za miłe słowa. :D
Marla54 pisze: Mam do ciebie pytanie, a mianowicie: z czego zrobiłeś dach na domku? i czy on nie przecieka?
A może wiesz jak przymocować do drewnianych kantówek płytę z poliwęglanu komorowego? Moja altanka będzie miała wymiary 2,10 x 3,50 i taki kawałek poliwęglanu komorowego mogę kupić na allegrooo tylko nie bardzo wiem jak to przymocować i nigdzie nie mogę znaleść sposobu? Byłabym wdzięczna. ;:196
Witaj :wit
Daszek domku wykonałem podobnie jak ścianki boczne z paneli podłogowych, które zostały koledze po remoncie. Są to panele typu klik (nie wiem, czy to akurat fachowa nazwa :wink: ), czyli każdy panel musi być montowany/wsuwany do innego lekko pod kątem i gdy jest spasowany, to wtedy prostuje się całość, by tworzyły równą powierzchnię. W ostatnim momencie, słychać delikatne klik i wtedy wiadomo, że pióra się ze sobą idealnie połączyły. Jak pisałem, panele mam od kolegi, któremu pozostało troszkę po remoncie. Jak to resztki, nie wszystkie były w idealnym stanie i niektóre pozbawione były łącznika (czyli nie można było zrobić klika :wink: .
Niestety w tym przypadku panele nie są połączone ze sobą w sposób idealny i powstały wąskie szczeliny, przez które cieknie delikatnie woda. Natomiast tam, gdzie panele są połączone ze sobą prawidłowy (czyli był klik :wink: ), woda nie cieknie i jest idealnie.
Co się zaś tyczy płyt z poliwęglanu komorowego i sposobu ich łączenia z drewnem, to nie mam doświadczenia, ale zajrzyj np. na tę stronę: KLIKNIJ TU ALBO TU
Tam ładnie wytłumaczyli, jakimi acesoriami się posiłkować, by łączyć płyty ze sobą, czy też łączyć płytę z kantówką drewnianą.
Sąsiad akurat z miesiąc temu robił sobie daszek przed altaną z takich płyt, ale on stosował konstrukcę z metalu.Tzn. zespawał ze sobą profile dokładnie na wymiar płyty i do tej konstrukcji przykręcił płytę. Mało estetyczne, ale skuteczne.
Pozdrawiam i myślę, że choć troszkę pomogłem.
Awatar użytkownika
Marla54
100p
100p
Posty: 173
Od: 3 mar 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie k/Sochaczewa - strefa 6b

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

;:196 Dzięki Slawgos - kurcze, to jest właśnie to, o co mi chodziło ... ten odnośnik do montażu. Serdeczne dzięki za wyczerpujący wykład, przekaże małżowi i zobaczymy, którą wersje zastosujemy. Pewnie poliwęglan byłby lepszy - odstrasza cena, podobno poliwęglan jest tańszy niż te wszystkie części i uszczelki, potrzebne do mntażu. :wit
Don't be sorry .. just don't do it!! - Maryla
Człowiekowi w życiu potrzebne jest: serce do kochania, rozum do myślenia i ręce do pracy.
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Marla54 - jeszcze jedna sprawa do głowy mi przyszła odnośnie Twojej koncepcji budowy altanki, a właściwie jej zadaszania. :D
Otóż pisałaś, że Twoja altanka ma mieć wymiary 2,10x3,50m. O ile znalezienie płyty o takich wymiarach nie powinno być problemem, to już zamontowanie jej na dachu, może być kłopotliwe. Musisz wziąć pod uwagę fakt, że bez wzmocnienia poprzecznymi belkami/prętami/czy czymś tam innym, cała konstrukcja dachu zawali się pod ciężarem śniegu zimą, czy też nawet deszczu latem. No i jeszcze pamiętać trzeba, by daszek zrobić delikatnie po skosie, żeby woda deszczowa mogła swobodnie sobie spływać, a nie robiła niebezpiecznych zastiosk, bo również może się to skończyć zawaleniem sufitu na łeb :wink: .
Pozdrawiam. :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”