Jak pozbyć się trawy

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3024
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

"Trawa" odnawia się z zasobów nasion zalegających w ziemi i przyniesionych przez wiatr z sąsiedztwa.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9815
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

Rozumiem Twoją złość, że taka dzika trawa rośnie u Ciebie, bo z reguły najładniej wygląda piekny soczysty trawniczek ! Ja mam właśnie taka wstrętną trawę i ... będę ją mieć! Jak koszę regularnie krótko - ładnie wygląda. W zasadzie to ja łąkę mam, bo spomiędzy kępęk wyrastają inne urocze rosliny, takie jak koniczyna, babka, mniszek. Kwestia podejścia. Jedni lubią soczystą, nieskazitelną darń, inni wręcz szukają nasion mieszanek łąkowych, żeby było naturalnie. Można usunąć niepożądaną darń widłami, potraktować rundupem, a i tak będzie to trwało z 2-3 lata, a potem i tak wsieje się mniszek i inne takie tam i walka zacznie się od początku ;:223 Życzę wytrwałości i sukcesów! :)
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13449
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

Wydaje mi się że możesz mieć szansę ją wytępić ( choć mnie się akurat podoba, choć nie w takich ilościach :D ) jeśli nie dopuścisz do kwitnienia.
Nie zawiąże wtedy nasion. Co prawda skiełkują inne ale będzie ich coraz mniej i może uda się wytępić....
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

Powiem tak, trawnik nie jest moim ogrodowym priorytetem, nie dążę tu do doskonałości, chociaż jak patrzę na niektóre wymuskane trawniki, nie powiem,że takiego bym nie chciała :) Problem w tym,że ja nie koszę regularnie, koszę jak muszę, a ta podła trawa do koszenia jest okropna i w dodatku strasznie szybko rośnie! :(
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9815
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

No właśnie! Ja tez miałam problem z koszeniem jak nie mieszkałam przy moim ogrodzie. Nie zawsze była pogoda, nie zawsze była benzyna w kosiarce. Wtedy też była taka nieujarzmiona. A ta zakwitnięta to fachowo wygląda, nawet równa :-) Wiem, wiem, kpię! ;:224 Jak teraz koszę jest całkiem ładna i miła. Przecież taka trawa z paczki to mieszanina różnych gatunków i jak się jej nie kosi regularnie też takie dziwolągi rosną! Może zwierz jakiś by się przydał :;230 Koza?
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

Też kiedyś miałem podobny trawnik, ale nie myślałem, że to wina podłej trawy, tylko złej pielęgnacji. Odkąd koszę, grabię, nawożę, podlewam i dosiewam w newralgicznych miejscach to się "wyładnił". Bez zmiany trawy. :wink:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
Grandiflora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 823
Od: 21 paź 2008, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

Niestety,na taką trawę - kosić,kosić i jeszcze raz kosić,trawa lubi koszenie i bedzie sie rozkrzewiać,wszelkie inne niepożądane zginą,nie wytrzymają ciągłego koszenia,jest to tez sposób na perz.
pozdrawiam , Lucyna
w ogrodzie , w domu
moje róże
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

Miałam podobnie w miejscu gdzie teraz jest mój ogród dziadek zasiał koniczynę zmieszaną z jakimiś plewami (nasiona dzikich traw), które zostały z resztek siana.Dzięki nieustannemu koszeniu koniczyna zniknęła i zrobił się ładny trawnik, a trochę traw szerokoźdźbłowych, które rosły kępowo i odrastały szybciej niż reszta wykopałam.
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

Dziękuję za wszystkie rady i uwagi, aczkolwiek niezbyt mi się podoba to, co piszecie :) Kosić, kosić i kosić :( :( :( Nie jestem entuzjastką koszenia, łagodnie mówiąc :) Na pewno jest to sposób na rozkrzewienie się tej sianej przeze mnie, bo ona tam w tym buszu usiłuje jakoś żyć. Nie dam rady powyrywać tej wrednej, tam jest 20 arów :( Nadzieja ,że moja się wzmocni na tyle, by tamta zagłuszyć, jest nikła... Z pewnością nie mogę dopuszczać do kwitnięcia... No i znowu wracamy do koszenia, koszenia, koszenia.... :( Strasznie ciężko się ją kosi, ona jest właśnie taka szerokolistna, gęsta... A może by tak jednak tą polifoską?
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9815
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

Może to kwestia kosiarki! Bo ja lubię kosić, ale mam taką spalinową z napędem, która z przyjemnością się kosi. Idealna na krzywe podłoże, muldy i nierówną trawę! To nietrudne nawet dla takiego chuchra jak ja!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

Nie, no ja tez mam z napędem, prawie idzie jak burza, tylko jest tyle fajniejszych prac ogrodniczych jak na przykład podlewanie :) Nie, no zaraz wyjdę na lenia :)
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9815
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

Hehe! Na lenia? Niekoniecznie! po prostu nie lubisz kosić! Ale pomyśl jak ładnie jest za kosiarką! :-)
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Greta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 872
Od: 4 mar 2007, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Hamburg/DE

Re: Jak wykończyć podłą łąkową trawę?

Post »

hi hi dwie kozy i po sprawie.
A tak to polecam wycieczkę do punktu zaopatrzenia dla rolników i opisaniu problemu.
Są preparaty co zniszczą trawsko.
Powodzenia :wit
Ogród Grety

pajęcza nić spowita rosą ... powiewający liść na wietrze
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”