Kropelka zaprasza cz.4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

apus pisze:
Ewelina, powiem Ci szczerze, że dopóki Pashmina nie rozwinęła kwiatu, myślałam sobie: "o co tyle zachodu, nie powala mnie ten kwiat"
Ale teraz kiedy z lekko zielono-kremowych pąków rozwija się różowy w środku kwiat- zmieniłam zdanie!
Jakbym siebie czytała ;:306 ;:306 ;:306 Miałam to samo....
To może i ja kupię Pashminę, bo jak na razie zupełnie nie rozumiem, o co ten szum? Chociaż na Twoich zdjęciach wygląda całkiem, całkiem...... ;:224
Już się nie mogę doczekać takiego widoku hortensji ;:oj Tymczasem mamy koniec czerwca, a nawet pąków na nich nie widzę ;:145
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Ewelina, no tak, już 7 tygodni temu dmuchnęli dzieciom trampolinę z ogrodu, a sprawa zgłoszona na policję została już umorzona...

3-letnie krzaczki hortensji to już całkiem ładne powinny być, ale myślę, ze tu sukces uprawy tkwi w niskim przycinaniu wiosną.
Pashminę oglądam co chwila z każdej strony, na razie nie widzę żadnych plam, plamistości, żółknących liści- czego nie do końca można powiedzieć o pozostałych odmianach, które kupiłam :evil:


Obrazek

Basiu, nie ma problemu. Ja podczas zeszłorocznego cięcia wiosennego wsadziłam dosłownie dwa patyczki w ziemię i co prawda oba wypuściły korzonki, później listki, ale ostatecznie została 1 szt, zresztą kwitła jednym kwiatkiem, potem znów cięłam tej wiosny i juz ma kilka pączusiów ten patyczek ;:138
Oto i one:
Obrazek
I cały ukorzeniony krzaczek, ;:167 niemal na końcu każdej gałązki jest pączuś:


Obrazek

Monika,
moim zdaniem hortensje nie dość, że piękne to jeszcze bezobsługowe. Nigdy z nimi nie miałam problemu za te 7 lat. Na pewno nie przemarzną, bo kwitną na tegorocznych pędach. Odmian całkiem sporo, zatem jest w czym wybierać! Ani się obejrzysz jak będziesz mieć wielkie krzaki hortensji bukietowych.



Obrazek

Iwona, ja też nie rozumiałam o co chodziło z Pashminą, nawet wtedy gdy byłam już posiadaczką dwóch zapączusiowanych krzaczków w donicach. Myślę, ze chodzi głównie o to, ze jest to zdrowa i bezproblemowa róża, przynajmniej takie odnoszę wrażenie czytając zachwyty innych. Kiedy była jeszcze w pączkach, no to nic szczególnego, ale kwiat w rozkwicie ;:224


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No podoba mi się i już, choć zdania i opinie mogą być podzielone i ja to szanuję!
Na razie moje 2 Pashminy są w donicach, bo tworzeniu rabaty pod róże wybitnie nie sprzyja wielka susza i mega porywisty wiatr, ale mam ochotę posadzić ją w donice na balkon, tylko nie wiem jakby spisała się zimą...
Trzeba dopytać różanych specjalistów na forum :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

No piękną masz Pashminę! ;:167
Też uważam, że dobrze że nie każdemu się podoba... nudno by było :)

Patyczkowa hortensja to już całkiem ładny krzak!
Aż wierzyć się nie chce, że to taka młodziutka! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Basiu, sama mocno się zastanawiałam czy oby nie jest starsza, ale wszystko przemawia za tym, że to patyczek z ubiegłej wiosny! Sama widzisz, ukorzenianie raczej się udaje, a kwiaty pojawiają się szybciutko. Pamiętam, że miałam aspiracje wyhodować sobie sama hortensję na pniu, ale jak tylko ścięłam czubki od razu wyskoczyły tuż przy ziemi z każdego oczka kolejne gałązki. I mój pniak stał się znów krzakiem...


Obrazek

Dopiero jęczałam, ze nie będę miała żadnej lilii, bo nornice, przymrozki, poskrzypka... a tu proszę jaka niespodzianka, między liśćmi piwonii:

Obrazek

Obrazek

I są też liliowce:



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek


I hortensja
Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

cudnie suszy nie widać rośliny kwitnące pięknie wyglądają ;:138 ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariolko, u Ciebie jakby szybciej dni upływają, albo co... :roll: :roll:
No bo kwitną takie roślinki, które u mnie zaledwie w fazie pąków, choćby floksy wiechowate, ale też liliowce! ;:215
No i lilie. ;:333
W ogóle pięknie w Twoim ogrodzie, ;:63 ;:63 a duża w tym zasługa również cudnie ukwieconych hortensji. ;:215 ;:215
Wypatrujesz deszczyku? To ja Ci go życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariolu pokazałaś wszystko to co lubię najbardziej ;:108 ;:108
Kwitnące róże, piękne odmiany.
Powojniki.A jakie hortki ;:oj
To z ubiegłego roku pokazy ???Cudne!!
I jeszcze lilie i śliczne liliowce.Zostaję u ciebie na dłuuugo ;:173 ;:173
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Beatko, suszy po roślinach może i tak nie widać, ale po oczku wodnym bardzo. Poziom wody spadł jakieś 30 cm, odsłaniając paskudna folię- nie pamiętam kiedy sterczało tak dużo folii w oczku.

Lucynko, już pół roku zleciało, czas bardzo szybko biegnie, rośliny szybko kwitną i opadają, pewnie sporo zasługi też piekącego słońca...
Zróżnicowanie w kwitnieniu roślin obserwuje od lat na forum :wink: U jednych rośliny już przekwitają a u innych ten sam gatunek dopiero zaczyna. Deszczu wypatruję bardzo! Codziennie go zapowiadają, ale jakoś nie pada :roll: Za to nad morzem mówią zimno i deszczowo, a moje najmłodsze dziewczyny jadą za tydzień na kolonie. Mam nadzieję, ze pogoda się poprawi :idea:

Aniu- pokaz hortensji był ubiegłoroczny, tylko Annabell ma już kwitnące kwiatostany- reszta w pąkach. Ale i na nie przyjdzie pora, tylko wtedy już prawie po lecie :( Wszystkie te rośliny i mnie zachwycają!

Miniaturowa dalia- po zakupie niemal miesiąc chorowała, ale teraz jako tako się pozbierała
Obrazek


złocień
Obrazek


Kronnenburg
Obrazek


Kończą naparstnice
Obrazek


Krzewuszka ma jeszcze pojedyncze kwiaty
Obrazek

Liliowiec o kwiatach goździka :;230
Obrazek


NN w pełnym rozkwicie
Obrazek
i jeszcze w pąkach:


Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Już Ci dalie kwitną ?Moje paki maja niektóre ale jeszcze trochę.U mnie suszę to na liliowcach widać przysychają liście a teraz deszcz pomógł wzmocnił je
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Beatko, te dalie, które pokazuję to miniaturowe. Kupiłam 4 sadzonki do ogródka przed okna, ale przez pierwszy miesiąc po zakupie praktycznie chorowały. Liście żółkły i opadały, pąki zasychały. Pewnie podpędzają czymś sztucznym w szklarniach i potem w zderzeniu z realnymi warunkami mają problem...

Obrazek

Dzielżany już pokazują kwiaty
Obrazek


Perukowiec
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Juki mają liczne kwiatostany
Obrazek



Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7675
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariolka obojętnie jakie dalie ale masz już kwitnace, u mnie w pąkach ale jeszcze dużo im brakuje aby zakwitły.
Moje Juka od czterech lat nie chce zakwitnąć.
Narzekasz na brak deszczu a u mnie nadmiar, ziemia tak wilgotna, że dzisiaj planuję przesadzanie host, codziennie prawie pada.
Dzisiaj zaświeciło słońce ale zimny wiatr jeszcze miota po plecach.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Witaj :wit . Szkoda dzieci i trampoliny :( . Ludzie bywają idiotyczni, no jak można ;:222 . Masz rację, moje 3- letnie hortensje całkiem ładne już są i czekam na kwiaty ;:65 . Pashmina to ewidentnie piękna róża ale podobno właśnie bardzo zdrowa, mała , obficie kwitnąca i długo trzymająca kwiaty. To same plusy ;:333 . Ja nie poddam się i jeśli moje dwa cherlaki padną to kiedyś kupię sobie ją ale już nie po przecenie ;:224 . Pozdrawiam i udanego dnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11627
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kropelka zaprasza cz.4.

Post »

Mariolko Pashmina piękna, ale ja pozachwycam się Anabelką, pięknie wyprostowana i tyle kwiatów. ;:oj Lilia azjatycka w piwonii śliczna, mam takich dużo i co roku pięknie kwitną. ;:215 Kępy liliowców już masz imponujące. Mojej jednej hortensji bukietowej zmarzła w maju czupryna i wypuściła taką masę pędów od korzenia, że też została krzaczastą. :) Miłego spędzania czasu w ogrodzie. ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”