Ogródkowo - powrót :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Yhm ;:124 do zacałowania ;:306 Ostatnio kurier paczki przywiózł nam i w między czasie, jak ja podpisywałam ten elektroniczny list to ten goldenek do zacałowania zdążył wyjąć 3 paczki z samochodu a kot siedział na miejscu dla pasażera ;:306 ;:306 ;:306 obydwoje płakaliśmy ze śmiechu :;230
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Piękny szczawik - uwielbiam go ;:167
Jak u Ciebie rośnie ?
Bo mój strasznie się wyciąga, chociaż stoi na zewnątrz.
Inne odmiany szczawików (bordowy i zielony) mają dużo ładniejszy pokrój,
krótkie łodyżki, duże listki, dużo kwiatów.
Czuję się 'wycałowana' przez Fidela :;230
Uściskaj go ode mnie ;:168
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Witaj Ewo :)
Szczawik bardzo jest wyciągnięty. Mój jest w domu cały czas i stoi na oknie, gdzie jest najwięcej słońca, patelnia wręcz i ma baaardzo długie łodyżki. Ale dużo pączków i cały czas nowe idą, więc nie krzyczę na niego ;:306 niech rośnie, jak chce :) muszę poszukać tych, o których piszesz...
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Ale masz fajne psy, długa sierść--nie zazdroszczę :;230 Dobrze ,że jednego ode mnie zabrałaś. Bo nie dość, że musiałam przecinać te łańcuchy , co się nimi przypięłaś do stokrotek , to jeszcze pies uganiał sie za Bąblem :;230 A wystarczy jak Dżeki -kolego przychodzi do Bąbla i wałują mi cały ogród, w tym warzywny :? :;230
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

A ja się cofne parę dni do sansevierii :) Że nic jej nie jest, to już Ewa powiedziała, ja natomiast zastanawiam się w czym ona rośnie i na jakiej stronie?

Co do psów - my mamy dwa haszczaki. I całe worki wełny :roll: A goldeny są rozrabiaki, oj są! ;:204
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Ona rośnie w ziemi z dodatkiem obornika, została przesadzona w marcu i wtedy ruszyła dopiero :) a stoi w miejscu teraz ze światłem rozproszonym i raczej małą jego ilością i tam jej chyba dobrze, bo 3 listek już się wynurza.
Wyobrażam sobie, trzeba poduchy robić, albo kołdry ;:306
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Monika - zerknij sobie tutaj na post z 4.06.2015 r.
Do tego stopnia kocham szczawiki, że nawet nabywam co roku
Oxalis corniculata var. artropurpurea, czyli ... szczawik rożkowaty :;230
Większość forumowiczów próbuje się go pozbyć z ogrodu, a ja kupuję go na placu :;230
A ten Twój szczawik masz z cebulek czy kupiłaś gotową roślinkę ?
Śliczny, i w dodatku wcale nie jest wyciągnięty.
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Witaj Ewo ;:168
Szczawik trochę jest wyciągnięty, bo łodyżki z kwiatkami mają już około pół metra ;:306 Co do tych szczawików, które na zdjęciu pokazałaś, to moi Rodzice mają je w ogródku i plewią jak chwast, ja próbowałam u mnie przemycić, ale nijak nie chce u mnie rosnąć  ;:306 Dlatego ten szczawik w doniczce posadziłam i chilijski też w doniczce :)
Obrazek
Ale kwiaty ma bardzo ładne, więc niech sobie rośnie
Obrazek
A to fiołek, który udało mi się wyhodować z listka :) będzie kwitł. Niestety nie wiem jak się nazywa bo wszystkie etykietki się rozpłynęły ;:145 ale może ktoś podpowie :)
Obrazek
A tutaj stokrotki afrykańskie, które udało się mojej Mamci kupić
Obrazek.
Takich jeszcze nie widziałam. Nie udało mi się "wycyganić" niestety ;:145 ale nasionka pozbieram :)

:wit
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Popatrz zapomniałam o szczawiku ale jak spojrzałam na fotkę od razu poszłam do godpodarczego i wystawiłam korytko ,które cała zimę czekało na swoja kolej .Poczekam na kwiatki dłużej nim rusza ale zakwitną.Złotlin urodziwie kwitnie swój rozsadziłam na trzy krzaczki będą kolorki wiosna .Zresztą wszystko rozsadzam ,by obsadzić co mam. :D Ogród zaczyna Ci szaleć kobietko .powodzenia.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5064
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

:wit Moniko, przejrzałam Twój wątek i widzę, że nie tylko ogrodowo u Ciebie, ale i doniczkowo :) . Też lubię osteospermum, a jeszcze fioletowe ;:167 .
Historia z kurierem i pieskiem, i kotem w roli głownej bardzo mnie rozbawiła, ależ się uśmiałam ;:306 . Udały Ci się zwierzaki, bez dwóch zdań :lol:
Masz szczęście, że szczawik rożkowaty nie chce u Ciebie rosnąć, bo to chwaścior ( zaraz dostanę od Ewy po głowie ;:124 ).
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Becia ja też rozsadzam, bo terenu sporo, a rośliny drogie, ale i tak zawsze za resztę w portfelu coś tam dokupię  ;:306
barbra13 miło Cię tu widzieć :wit co do psów to czasami mi nie do śmiechu z nimi... Rozrabiaki z nich, nie raz się za nie wstydziłam ;:306 dziś znalazłam na trawniku martwą wiewiórkę ;:oj jestem ciekawa który jest za to odpowiedzialny ;:14 ;:223 (i mam nadzieję, że nie była wściekła ;:202)

Mniejsza z tym ;:219 nie będę się zadręczać ;:306

Moje rododendronki dopiero ruszają z kwitnieniem:
Obrazek
Obrazek
Ostróżki też zakwitną, bardzo je lubię ;:167 :
Obrazek
A takie sobie posadziłam w doniczkach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A to mój zaniedbany skalniak, ale widzę, żę dąbrówki ładnie sobie tam rosną i ogólnie żyje swoim własnym życiem :)
Obrazek
Roślinki od Dorotki sobie rosną :)
Obrazek
Bożykwiaty i azalia :)
Obrazek
A to dzisiejszy zakup :) petunia
Obrazek
Jakiś lilak,pięknie pachnący
Obrazek
Orlik
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I bodziszki od Wioli w pączkach ;:138
Obrazek

Pozdrawiamy :wit
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Ależ u Ciebie pięknie i kolorowo :) z pewnością będę zaglądać :)
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Piękne bożykwiaty ;:63 Mam jednego, ale jakoś nie bardzo chce rosnąć. Jakiś taki mizerny ;:218
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”