Doniczkowa choroba

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Witam w końcu zebrałam się na kolejny wpis.
Trochę trwało zanim zregenerowałam się psychicznie.
Na początku tego tygodnia napisałam ostatnie egzaminy i jak na razie koniec. Teoria zdana na 70% :tan
Teraz mogę zająć się kwiatami w domu i na ogrodzie a plany mam ho ho ogromne, oby nie ponad moje siły ;:215

Olu dziękuję ;:196 Od jakiegoś czasu marzył mi się fiołeczek, ale nigdzie nie mogłam go dopaść. Mogłam kupić, ale to nie to samo, nie ma wtedy tego dreszczyku emocji uda się czy nie i tej radości z ukorzeniania, z małych listeczków ;:167

Justynko dziękuję, to pierwszy rok w którym udało mi się ukorzenić pelargonie i od razu ich nie zabić ;:306

Marto dziękuję za pochwały dla roślinek ;:168 Na zdjęciu wypuszcza się zroślicha. Na zieloną ścianę, trzeba będzie trochę poczekać, przynajmniej do końca lipca :wink:

Aniu dziękuję ;:196 Trzykrotka na razie jest jeszcze mała, odłamała się od rośliny matecznej, a że mi zawsze jest szkoda nawet jednego listka to poszedł do nowego domku :)
Gonzo chyba powinien zostać psem lekarskim. Codziennie robi każdemu akupunkturę nóg :;230

Małgosiu moje początki z kwiatami wcale nie były takie różowe :D Ile to się kwiatów zamęczyło ;:170 Kiedyś pokaże mojego 20-letniego benjaminka, który dopiero teraz odżywa. Biedaczek dużo przeszedł. zalanie, przesuszenie, ciągłe przestawianie, przekręcanie, ale chyba wybaczył mi te błędy młodości ;:306



Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
Awatar użytkownika
ogrodniczka01
1000p
1000p
Posty: 1602
Od: 18 lip 2009, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. częstochowa

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Asiu trzymam kciuki za egzaminy :wit
Różowy fiołek ma piękne kwiaty ;:108 ;:215
Pozdrawiam i Zapraszam-Asia Ogród
Moje wątki
Sprzedam
Awatar użytkownika
orzechovvy
100p
100p
Posty: 179
Od: 26 sie 2013, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Doniczkowa choroba

Post »

:wit Przepiękny hibiskus, fuksje, agawa, sundavilla, moje ulubione :) no i pozdrowienia dla gonzo. ;:7
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4979
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Asiu znalazłaś już patent na benjaminka? Bo ja nadal jestem na etapie poszukiwań :wink: Co trochę gubi mi liście ;:145 Czy to normalne?
Awatar użytkownika
chan-dzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3501
Od: 4 maja 2010, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Asiu :wit Sliczne masz rośliny a piesio boski :D
Benjamin może gubić liście jak stoi w ciemnym miejscu.
Wątki chan-dzi
Pozdrawiam i zapraszam do mnie Ania
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Wiem, wiem, spóźniłam się trochę, ale --- fiołeczek śliczności!!! ;:oj Gratuluję sukcesu! ;:333
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Witajcie! ;:196


Asiu teraz zostaje tylko się modlić o zdanie ;:170 Fiołek kwitnie nieprzerwanie jak szalony, to pewnie dzięki waszym pochwałom ;:3

Magdaleno dziękuję ;:196 Gonzo to mały symulant, ostatnio miał wypadek, nic mu się nie stało, ale jak udawał umierającego, zeby tylko jak najdłużej być w centrum uwagi ;:190

Małgosiu nie mam takiego konkretnego patentu na benjaminka. Jeden, który stoi w moim pokoju nie jest jakoś szczególnie rozpieszczany, nawóz też dostaje bardzo rzadko, staram się go nie przesuszać, bo wtedy gubi liście. Drugi stojący w innym pokoju cały czas coś z nim jest nie tak, ostatnio niestety wyczerpał moją cierpliwość, poszedł do fryzjera :pogon . Będę teraz eksperymentować na nim formowanie ;:183 .
Co do gubienia liści, zależy czy gubi kilka czy wszystkie na raz? A nie ma na pewno tarcznika? Albo nie jest mu za sucho?

Aniu dziękuję ;:196

Lucy nic się nie dzieję, cieszę się, że w ogóle ktoś do mnie zagląda ;:168



Moja pierwsa petunia wyhodowana z nasionka :wink:

Obrazek

Dracena ma małego bobaska ;:86

Obrazek

Epipremnum (?) także nie próżnuje

Obrazek

Ficus, dracena a z tyłu nolina

Obrazek
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4979
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Asiu no proszę proszę, miałam kiedyś dracenę, ale nawet jej się nie sniło rozmnażanie ;:185 A benjaminek gubił listki partiami, wyłysiał nieźle :( Teraz postawiłam go bezpośrednio przed oknem i jakby się wziął w garść, nie gubi już liści, a nawet zaczęły mu wyrastać nowe. Więc moze tak jak pisze Ania, miał za mało światła? Tyle że stał w tamtym miejscu już prawie rok i dopiero teraz skapował, ze mu za ciemno? Jak poznać czy nie ma tarczownika?
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Hmm a może Twój benjaminek był co jakiś czas obracany, trącany? One podobno tego nie lubią niedotykalskie takie ;:306
Tarczniki łatwo zobaczyć, objawiają się takimi brązowymi lekko podłużnymi kropkami (miseczkami, tarczkami) na łodydze, w skrajnych przypadkach na liściach wytwarza się taki lepki przezroczysty nalot, wosk, jakby go ktoś klejem oblał.
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4979
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Asiu obejrzałam go dokładnie, ale nic takiego nie widzę. Nie wiedziałam, że one takie nietykalskie ;:185
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Asiu gratuluję kwiatków na własnoręcznie wysianej petunii ;:333
Fiołek i hibiskus śliczne mają kolorki ;:108
Pozdrawiam ;:3
Bizu
100p
100p
Posty: 168
Od: 28 cze 2014, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Nom , epipremnum aureum. Niespodzianka draceny to to co lubię najbardziej ;:215 słodki bobas, niech szybko rośnie!
Beniaminki są paskudne pod tym względem, ;:206 chcą by wiecznie im dogadzać ale wciąż jest źle. Lubią stać w słońcu ale nie gorącu i tu często pojawia się problem.
Pokazuj koniecznie jak Gonzales rośnie ;:97
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Doniczkowa choroba

Post »

Witam wszystkich! :wit


Tak rozkwitła lilia ;:196

Obrazek

Wymarzona dracena

Obrazek

Ficus variegata, ostatnio choruje, chyba ma tarcznika... ;:185

Obrazek
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”