Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Piękne rozpoczęcie na nowy sezon, zachęca do odwiedzania ;:196 .
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

:wit w głowie mi się kręci od takiej wiosny :D
Wyszły mi już trzy zielone łodygi Kobei pozostałe dziewięć jeszcze pod ziemią :;230
Biała lobelia ma już zielony meszek :;230
Tylko w ogrodzie mam jeszcze zimowe rabaty.... ja za róże wezmę się dopiero po świętach.
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Aniu, nie martw się na zapas ;:168 . Delikatny przymrozek nie zaszkodzi różom, nawet tym ciętym. A konkretnych przymrozków już raczej nie będzie. Kupiłam dzisiaj Edenkę, nie dało mi, a właściwie to eM ostatecznie popchnął mnie do tego, a nie innego zakupu.. Zapisuję się więc do klubu miłośników tej rajskiej róży ;:173
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Chłodno za oknem,właśnie pada deszcz i ciemno się zrobiło,na słonko nie ma szans ;:222
Mimo wszystko cieszę się,że rośliny na działce dostaną pić ;:333 W poniedziałek jeśli nic nie wypadnie pojadę zobaczyć,czy kolejne krokusy zakwitły ;:108

Madziu mam wiele marzeń,powolutku mam nadzieję je realizować.Niestety na wszystko trzeba poczekać ;:65
Wiem,że wątek różany ma zablokowane zdjęcia już od dawna.Będą już niedługo nowe fotki,doczekać się nie mogę ;:224
Edenki mam trzy i każda się trzyma jak należy,jeszcze nie było roku,żeby nie zakwitły.Zauważyłam też,że mniej chorób się ich czepia,a szkodniki nie atakują ;:215

Asiu floksa nie wąchałam,ale w tym roku zobaczę jak pachnie ;:108 Mój nowy nazywa się David.

Dorotko zachęcam do odwiedzin:)

Maja mam tylko dwie kobee,inne dwie mi zgniły przy wykluwaniu się z ziemi padły.
Czekam na swoją lobelię niebieską,na razie siedzi cicho.Dopilnuję,by teraz mi wyszła.
Weźmiesz się za róże po świętach? I bardzo dobrze,ja się pospieszyłam,grubo cięłam,teraz trochę żałuję,bo zbyt pochopnie postąpiłam.

Sabinko dzięki za pocieszenie:) Liczę na to,że wielkich przymrozków już nie będzie.U nas dziś w nocy było już na plusie.
To Twoja pierwsza Edenka? Super zakup i brawa dla M ;:215 Na pewno będziesz z niej zadowolona.

Pastella

Obrazek

Maria Theresa

Obrazek

Sweet Juliet

Obrazek

Dr.Jamain

Obrazek

Miłego weekendu życzę :wit
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Zamówiłam śliczną Pastellę i Doktorka z pokazanego przez Ciebie towarzystwa. ;:215 Ależ się cieszę! :tan
Maria też urocza. Ostrzyłam sobie na nią zęby ale nie było jej u naszej Ewci. Musi więc poczekać na inne sprzyjające okoliczności. ;:224
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Ania :wit czy ta ostatnia róża była kulkowana :?: kwiaty ciekawie są rozmieszczone :?:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Aneczko bardzo dobrze wybrałaś ;:215 Masz nosa :D
Maria T to u mnie żelazna róża i choć ma płaskie kwiaty jak talerze to bardzo ją lubię,kwitnie bardzo bujnie ;:108

Aniu nie kulkowałam,nie umiem tego robić :D

Milkshake ładnie się rozrosła...

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11624
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Aniu w taki szary dzień, słońce na Twoich zdjęciach róż cudowne. :) Jeżówki masz urocze, czekają w kolejce na miejsce na moich rabatach. Może w przyszłym roku. ;:131
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Aniu, to moja pierwsza Edenka. Za każdym razem kiedy wrzucałam ją do koszyka sprawdzałam na różnych stronach info o niej i doczytałam że pnącej z niej raczej nie zrobię, bo lubi przemarzać.. chyba że będę owijała całość szczelnie na zimę :roll: Podobno jest też bardzo wrażliwa na choroby. Tak więc podziwiałam u innych, zazdrościłam i wzdychałam. Wreszcie pokazałam Emowi i stwierdzi,ł że bardzo oryginalna i fajnie byłoby ją posadzić chociaż na próbę. Bo inaczej nie da mi spokoju. Jak ją zobaczyłam na półce to znowu wróciły mieszane uczucia, ale ostatecznie wzięliśmy. Jakby co to będę miała grupę wsparcia i będziecie na odległość ratować mój krzaczek ;:306
Hej, co jak co, ale nie uwierzę, że nie potrafisz zakulkować róży. Przecież wystarczy wygiąć długie, wiotkie gałązki i przywiązać je np sznurkiem do np balkonika wbitego w ziemię blisko korzeni. Ja przywiązałam wygięte w pałąk pędy Louise Odier do drabinki, przy której rósł ;:108 Cornelię z braku jakiejkolwiek podpory przywiązałam do jej własnej najgrubszej łodygi, bardzo blisko ziemi :lol: Zobaczymy co z tego będzie ;:173
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Mój też 'David', przyjdzie w kwietniu a mam już różowy 'Summer Rose Red'. Jeszcze mi nie kwitł, więc jestem ciekawa. Uwielbiam białe kwiaty i podobają mi się jeżówki. Muszę sobie kupić jeszcze taką odmianę, jak Twoja - 'Milkshake'. Śliczna. ;:138
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Soniu jakoś trzeba się ratować ...za oknem przebrzydła pogoda,chyba światło zapalę ;:303
Słońce to dla nas zastrzyk energii ;:3

Muscoza mchówka

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

nifredil pisze:Aniu, to moja pierwsza Edenka. Za każdym razem kiedy wrzucałam ją do koszyka sprawdzałam na różnych stronach info o niej i doczytałam że pnącej z niej raczej nie zrobię, bo lubi przemarzać.. chyba że będę owijała całość szczelnie na zimę :roll: Podobno jest też bardzo wrażliwa na choroby. Tak więc podziwiałam u innych, zazdrościłam i wzdychałam. Wreszcie pokazałam Emowi i stwierdzi,ł że bardzo oryginalna i fajnie byłoby ją posadzić chociaż na próbę. Bo inaczej nie da mi spokoju. Jak ją zobaczyłam na półce to znowu wróciły mieszane uczucia, ale ostatecznie wzięliśmy. Jakby co to będę miała grupę wsparcia i będziecie na odległość ratować mój krzaczek ;:306
Hej, co jak co, ale nie uwierzę, że nie potrafisz zakulkować róży. Przecież wystarczy wygiąć długie, wiotkie gałązki i przywiązać je np sznurkiem do np balkonika wbitego w ziemię blisko korzeni. Ja przywiązałam wygięte w pałąk pędy Louise Odier do drabinki, przy której rósł ;:108 Cornelię z braku jakiejkolwiek podpory przywiązałam do jej własnej najgrubszej łodygi, bardzo blisko ziemi :lol: Zobaczymy co z tego będzie ;:173
Sabinko to wszystko zależy od zimy,czy jest sroga,czy łagodna,ale także od podkładki,na której była szczepiona.We Francji osiąga spore rozmiary,ale u nas tez może osiągnąć około 3 m.Ja dosyć mocno ją podcięłam w tym roku,myślę,że z korzyścią dla niej.
Jeśli chodzi o kulkowanie to może źle się wyraziłam,ja po prostu nie próbowałam tego robić,nie zgłębiałam jeszcze tematu konkretnie ;:224
Może kiedyś spróbuję?

-- So 14 mar 2015 11:59 --
camellia pisze:Mój też 'David', przyjdzie w kwietniu a mam już różowy 'Summer Rose Red'. Jeszcze mi nie kwitł, więc jestem ciekawa. Uwielbiam białe kwiaty i podobają mi się jeżówki. Muszę sobie kupić jeszcze taką odmianę, jak Twoja - 'Milkshake'. Śliczna. ;:138
Asiu białe kwiaty wnoszą do ogrodu lekkość i elegancję.Mam mało białych kwiatów,bardziej u mnie róż widać na rabatach.
Muszę to zmienić ;:108
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Fantastyczna ta Twoja Maria T. Troszkę na tym zdjęciu mi Pink Ledę przypomina. Doktorek też nie gorszy. Faktycznie pięknie mu się kwiaty układały.
Szkoda, że tych zdjęć z różanego nie ma. Widoki musiały być cudne.
Aniu, życzę sobie żeby moja Pastella była taka jak Twoja ;:173.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”