Kiedy w jakim terminie sadzić do gruntu

Powojniki
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2205
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Powojniki-sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

Sylwia, ja swój kupiony w Lidlu najpierw trzymałam w chłodnym garażu; kiedy zrobiło się cieplej (bo jak kupiłam to temperatura w ciągu dnia była niewiele wyższa od zera i padał śnieg :roll: ) wystawiałam na dzień na zewnątrz, a wysadziłam 11 kwietnia, potem już tylko raz czy dwa był przymrozek i nic mu nie zrobił.

Co do kory - zobaczysz, jak szybko ziemia mu wysycha kiedy zrobi się ciepło i ewentualnie nasypiesz jej.
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
a_g_a
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sie 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Powojniki-sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

Francesca pisze:Aga, chyba nie będzie przymrozków w najbliższym czasie, ale dobrze byłoby go podhartować, jeśli kupiłaś z wnętrza sklepu, a nie z placu koło niego, może jeszcze nie widział świata w tym roku. To powojnik z polskiej szkółki czy holenderski?
Powojnik kupiłam w szkółce, w której stał na zewnątrz ( ale nie wiem jak długo) Na etykiecie jest podany producent " Clematis" -szkółka zrzeszona w ZSP. Tak więc polska szkółka ( to dobrze czy nie?).
Chcę tego powojnika posadzić przy siatce ogrodzeniowej. Mam na niej posadzonego już winobluszcza, ale dla powojnika też miejsce jest. Pas przy siatce, gdzie rosną winobluszcze, jest wysypany korą i stąd moje pytanie czy to wystarczy, czy jednak coś pod powojnikiem posadzić?
Awatar użytkownika
kasia126126
1000p
1000p
Posty: 1025
Od: 8 cze 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Powojniki-sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

a-g-a jeśli masz miejsce to coś dosadź, możesz stworzyć fajną, niebanalną kompozycję. To wszystko zależy od ciebie.

Pozdrawiam
Kasia
Pozdrawiam.
Kasia
Mój mały zielony świat
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Powojniki-sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

a_g_a pisze: Na etykiecie jest podany producent " Clematis" -szkółka zrzeszona w ZSP. Tak więc polska szkółka ( to dobrze czy nie?).
"Clematis" to szkółka prowadzona przez dr Szczepana Marczyńskiego -o ile dobrze kojarzę to byłego prezesa International Clematis Society oraz aktualnego prezesa Związku Szkółkarzy Polskich, autora książek "Clematis i inne pnącza ogrodowe" oraz "Pnącza - katalog". Niewątpliwie jest to jedno z najlepszych źródeł pnączy, a w szczególności powojników, w Polsce.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
a_g_a
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sie 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Powojniki-sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

lesioc pisze:
a_g_a pisze: Na etykiecie jest podany producent " Clematis" -szkółka zrzeszona w ZSP. Tak więc polska szkółka ( to dobrze czy nie?).
"Clematis" to szkółka prowadzona przez dr Szczepana Marczyńskiego -o ile dobrze kojarzę to byłego prezesa International Clematis Society oraz aktualnego prezesa Związku Szkółkarzy Polskich, autora książek "Clematis i inne pnącza ogrodowe" oraz "Pnącza - katalog". Niewątpliwie jest to jedno z najlepszych źródeł pnączy, a w szczególności powojników, w Polsce.
Dziękuję Wam wszystkim za informacje :)
To mój pierwszy powojnik stąd tyle pytań. Cieszę się, że udało mi się kupić go z dobrej szkółki. Mam nadzieję, że będzie rósł sobie u mnie długie lata.
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Powojniki-sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

Witamy w klubie... i od razu ostrzegamy: clemoholizm to przewlekła , trudna w leczeniu choroba ;)
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Powojniki-sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

niech się dzieje co chce,ale ja jutro wsadzam swoje clematiski do gleby! Koniec czekania i głaskania-czas w pole :wink:
Pozdrawiam Sylwia
a_g_a
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sie 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Powojniki-sadzić do gruntu czy czekać?

Post »

lesioc pisze:Witamy w klubie... i od razu ostrzegamy: clemoholizm to przewlekła , trudna w leczeniu choroba ;)
Ostrzeżenie przyszło trochę za późno...właśnie dziś dokupiłam jeszcze Duchess of Edinburgh :oops:
deszczowymaj
200p
200p
Posty: 323
Od: 9 sty 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kiedy można sadzić??

Post »

Najlepiej sadzić wczesną wiosną lub późnym latem, aby rośliny miały czas na utworzenie mocnych korzeni przed zimą.
Czyli teraz jak najbardziej tak ;:108
Joanna
monberka
500p
500p
Posty: 655
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy można sadzić??

Post »

deszczowymaj, ale chyba muszę poczekać, aż śnieg zniknie z trawy...a to pewnie jeszcze z tydzień :? ale to i tak jeszcze muszę kupić pergole i je zadołować, więc myślę, że akurat będzie...
deszczowymaj
200p
200p
Posty: 323
Od: 9 sty 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kiedy można sadzić??

Post »

Moniu to u Ciebie jeszcze śniegowo ;:oj
Zanim kupisz pergole i zrobisz to co trza :lol: to pewnie śnieg już zniknie :) i faktycznie będzie idealna pora.
Pozdrawiam
Joanna
monberka
500p
500p
Posty: 655
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy można sadzić??

Post »

Właśnie zamierzam pergole kupić w najbliższy weekend, a w przyszłym tygodniu zakupić w sklepie clematisy i je posadzić w weekend 20-21 kwietnia, myślisz, że będzie dobrze??? :?
deszczowymaj
200p
200p
Posty: 323
Od: 9 sty 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kiedy można sadzić??

Post »

Pewnie,że będzie dobrze ;:108 Clematisy wydają się być delikatne,a tak naprawdę to silne rośliny,mój przeżył wietrzną i mroźną zimę na balkonie,już w lutym zaczął wypuszczać zielone listki :D

Życzę powodzenia w poszukiwaniu pięknych sadzonek :wink:
Joanna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”