Chcę mieć życie usłane różami

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Wandziu przeciez teraz kopie się różyczki i kupuje z gołym korzeniem :wink:
Trzeba tylko przyciąć, usunąć listki, żeby się roślinka ukorzenianiem w nowym miejscu zajęła, nie dbaniem o nadziemną część ;:108
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16058
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Witajcie moi mili. Chciałabym pokazać, jak mniej więcej będzie to wszystko wyglądać. Oto fragment mojego ogrodu. Rabata różana powstaje wzdłuż tej kamiennej ścieżki. Ścieżkę ułożyłam w ciągu ostatniego tygodnia z wcześniej zgromadzonych kamieni. Jak widać na jej końcu, nie jest jeszcze kompletna, ale to kwestia dodania kilku mniejszych kamyczków. Po lewej stronie ścieżki w oddali znajduje się główna różana rabata.
Obrazek

To właśnie ona. Składa się jakby z dwóch pięter. Za palisadą jest wyższa, a u jej stóp rozciąga się na poziomie gleby niższa.


Z nieco dalszej perspektywy
Obrazek

No i jeszcze ta rabata z innych stron, żeby lepiej było widać, co i jak.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16058
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Pozwolę sobie jeszcze zamieścić kilka zdjęć technicznych. Nie są one za ciekawe, ale mają wartość praktyczną. Gdy pogubię znaczniki albo etykietki, będę wiedzieć, jaka gdzie rośnie odmiana. Na zdjęciach może się wydawać, że róże posadzone są zbyt gęsto, ale zapewniam, że w rzeczywistości odległość między nimi jest zachowana. Zdjęcia pochodzą z różnych fragmentów ogrodu, nie tylko z głównej różanki, a więc mogą być nieatrakcyjne.
I przy okazji proszę o radę. Gdyby ktoś zauważył, że jakaś odmiana wybitnie nie pasuje do innej, ze względu na kolor albo wysokość rośliny, to dajcie znać. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę :D



Tu jeszcze pozostał spory łysy placek. Swobodnie zmieści się tu jeszcze trzy krzaczki, ale to już na wiosnę :D
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Wandziu ale Ci to projektowanie i obsadzanie pięknie i sprawnie wyszło.Duże słowa uznania Ci się należą ;:138
Teraz tylko czekać na wiosenkę,aby pokazały się nam różyczki z dobrej strony.Wszystkie zasiliłaś mikoryzą?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16058
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Aniu, no właśnie nie wszystkie, tylko połowę. tak jak ci pisałam dzisiaj w twoim wątku :)
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

A no tak ....:) Ja mam sporo róż niezaszczepionych,biedaczyska na razie się jakoś ratują ;:108
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Fajnie je rozmieściłaś. A takie zdjęcia z opisem gdzie i co jest to bardzo dobra rzecz. Ja na razie mam rozpisane na kartce ale jak będzie wszystko posadzone to też tak porobię zdjęcia. Przy kilku różach można zapamiętać ale już przy takiej ilości to można się pogubić. Oj będzie co oglądać w lecie. ;:138
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

:wit

Dobrze że i ja w końcu trafiłam do różanego wąteczku :D
Piękne róże zamówiłaś ! Angielki które kupiłaś znam tylko z katalogu Austina - są cudne !!! Żałuję że nie mam miejsca żeby u siebie coś z róż jeszcze dosadzić ;:223
Zdjęcia "techniczne" są bardzo przydatne - też czasem cykam u siebie takie ujęcia, bo niestety pamięć ulotna i zdarza mi się zapomnieć gdzie coś posadziłam :oops:
Różę z trawami na rabacie będą się pięknie prezentowały ;:63
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Wandziu przyszłam i ja odwiedzić Twoja różankę i jestem pełna podziwu dla Twojej pracowitości ale oszczędzaj siły na zbieranie liści z Czesława i kolegów. U mnie już fruwają liście i wczoraj mówiłam do Zbyszka ze powinnam wysłać dla Twojego Czesława kilka listków z moich dębów.
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Wandziu,
pomysłowo zaprojektowana rabata różana! Takie podpisy bardzo pomagają na przysżłość zapamiętać co gdzie posadzone.
Teraz też robię notatki, bo już nie raz szukałam gdzie coś rośnie. Szczególnie byliny tracące liście łatwo zgubić w tłumie :lol:
Pytałaś o ruszające sadzonki. Pąki zaczynają ruszać, bo się ociepliło i róże "poczuły wiosnę" ;) (swoją drogą chyba trochę za wcześnie wykopane :roll: ) Krótko mówiąc po posadzeniu usyp im od razu wysokie kopczyki, aby tylko czubki pędów wystawały nad ziemię. Jeśli jakieś młode pędy podmarzną, wiosną wybiją nowe z uśpionych oczek. Powodzenia!
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Wandeczko, :D jestem pod dużym wrażeniem. Solidnie się napracowałaś. Bardzo dobre miejsce na rabatkę różaną.
Słonka im nie powinno zabraknąć. Jejku już wszystko posadzone.
Jesteś zakochana ;:138
No to Wandeczko czekamy do wiosny, a teraz marzymy o tym co będzie wiosną. :tan :tan :tan
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16058
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Pora teraz przedstawić te różyczki, które już mam. Na pierwszy ogień niech idzie wielkokwiatowa Folklore. Pięknie pachnie i ma takie oryginalnie wywinięte do tyłu płatki. Będę ją musiała przesadzić gdzie indziej, bo w tym miejscu rośnie już 5 lat, a ziemię dałam jej na początku raczej kiepską.
Tak kwitła w czerwcu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tutaj jej powtórne, jesienne kwitnienie. Niestety tylko jednym kwiatem.
Obrazek

Obrazek
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Wandziu, Twój pomysł na rabatę różaną z dwoma poziomami bardzo mi się podoba... róże pięknie wkomponują się w istniejący układ towarzyszących rosślin i dodadzą jeszcze więcej romantyzmu Twojemu klimatycznemu ogrodowi...
róża Folklore zaskakuje intensywną brzoskwiniową barwą oraz oryginalnym pokrojem płatków, zwłaszcza w pełnym rozkwicie... jak z jej zdrowotnością, Wandziu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”