Żabi parapecik:) cz. II

ODPOWIEDZ
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Kasiu tak to jest ten egzemplarz, o którym myślisz. Będę na bieżąco pokazywać co u niego słychać ;:108 Może będzie miał kilka kwiatków normalnych to wtedy się ucieszę ;)

A poza tym.......
Mam pewien problem.... :(
Mój storczyk stoi na półce, około metr od południowego okna. Jest po kwitnięciu, ma ładne korzenie. Zaczął wyrastać mu świeży listek co mnie mocno ucieszyło. Wczoraj spojrzałam do niego... i co?! I zobaczyłam takie oto plamy na świeżym listku. Właściwie plama jest jedna - dosłownie czarna. Dotknęłam go by zobaczyć czy rozmiękcza się w palcach... nie! Ma strukturę jak normalny świeży listek - gładki, lśniący. Co jest grane?? Poczytałam troszkę o plamach i do opisu pasuje mi jedynie antraknoza. Jednak jedno mi się nie zgadza... w antraknozie plamy są wgłębione. U tej plamy nie zauważam wgłębień.Proszę oceńcie sami.... co to może być?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Monisiu nie wiesz jak masz ściągnąć Jovanke zacznij poruszać inne tematy nie storczykowe i już będziesz miała Jovankę u siebie :;230 ,prawda Jovanko ;:113
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Poczytałam w wątku o chorobach o Twoim storczyku, a raczej listku. Eh...czemu, jak już jest dobrze w naszej kolekcji, nagle...coś się zaczyna dziać złego.
Oby to była tylko zmiana "pigmentowa". Dziwnie to wygląda, ale skoro listek jest jędrny i się nie "rozciapkuje". Może rzeczywiście Jovanka Ma rację i trzeba poczekać z cięciem...
Choć z drugiej nie wiadomo, co w stożku roślinki się dzieje. Przydałby się rentgen tego storczyka ;:224

cokolwiek Zrobisz, będę ściskać kciuki za jego zdrowie ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Kasiu, Justynko DZIĘKUJĘ, że jesteście ze mną nawet w tych trudnych chwilach :)

Dla wszystkich zainteresowanych czarnym liściem: temat dalej potoczył się tutaj: ---> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1&start=42

:wit
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

12 marca pokazywałam Wam w I części mojego wątku reanimowanego sabotka.
Wyglądał on tak:
Obrazek


Do dziś jego stan uległ zmianie.
Oto jak wygląda teraz tj. 30 marca czyli około 2,5 tygodnia później:

Korzenie wyraźnie są dłuższe. Rośnie czwarty korzeń :) Oraz prawdopodobnie nowa rozetka, lecz nie mam pewności. Jakby tego było mało - rośnie też nowy listek ;) Oto dowody:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2806
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Moniczko, piękne włochate korzonki, gratuluję
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Ale piękne korzonki, aż serce storczykomaniaka się raduje :D

Piękny listeczek i ściskam kciuki za nową rozetkę ;:108

Oby chory falek wyzdrowiał ;)
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Venus9
1000p
1000p
Posty: 1277
Od: 31 paź 2010, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Moniko gratuluje sukcesu piękne włochate korzonki, listek i mi się też wydaje, że będzie nowa rozetka ;:138 ;:138
Pozdrawiam Julita
Moje Storczyki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Ale się pięknie zabrało to Paphiopedilum. ja też parę Phal. włozyłam do słoiczków, ale nic im niwe pomogło, Phal. Lea marie wręcz zaszkodziło, bo ma ciemne wgłębienia na trzonie.
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Moniko masz niesamowite wyniki reanimacji :shock: ;:180 ;:138 Ja chyba moje do Ciebie wyślę :wink: :;230 Jesteś czarodziejką.
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Cieszę się, że korzonki także WAM się podobają ;) Mnie zaskoczył ten listek .. naprawdę byłam w szoku jak go ujrzałam ;) Jeden najstarszy liść zbrązowiał i go usunęłam. I wyszedł za to nowy :)

Dusiu
szkoda, że nie wymoczyłaś swoich Phal. w Grevicie. Może byś miała jakieś efekty ;:108

Arletko obawiam się, że jakby tu przyjechały Twoje sabotki to dłuuugo by "się reanimowały" ;:224 ;:224


A teraz pokażę Wam jakiego psikusa wywinął Phal. Mini Mark ;) Pokazał mi języczek... a raczej warżkę :D

Obrazek


No i mały off-topic: znalazłam pracę! ;) Więc ... : będę tu rzadszym gościem. Ale i tak nie będzie nikt za mną tęsknić tutaj ;:98 ;:99 ;:112 No i storczyki będą ode mnie odpoczywać caaaaałe 8 godzin :D
gejzerka

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

... a po 8 godzinach będzie radosne przywitanie :D Pięknie poprowadziłaś sabotka, korzonki ma prześliczne, a jak listek się nowy wychyla na światło dzienne to już pełnia szczęścia - dla niego również ;:63 Reszta Twoich zielonych miłości będzie w doniczkach ;:65 korzonkami i liczyła minuty, kiedy pojawi się ich opiekunka ;:49 MM też ślicznie języczek wystawił, jakby chciał powiedzieć: a to zrobiłem Ci kawał ;:138
Gratuluję znalezienia pracy :D
Awatar użytkownika
renatas
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 906
Od: 25 paź 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Gratuluję znalezienia pracy ;:138
Ale i tak nie będzie nikt za mną tęsknić tutaj
...a to taka trochę kokieteria?...przecież wiesz doskonale,że dużo osób będzie tu za Tobą tęsknić...albo i nie-bo jak wiemy Monia na pewno po pracy znajdzie czas na ulubione forum!
Pozdrawiam
Renata
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”