Domek dla dziecka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

jacek79 pisze:witaj Sławku bardzo podoba mi się twoja altana,czy mógłbyś podać jej wymiary chciałbym w swoim ogrodzie zbudować podobną,jakich wymiarów kantówek i desek użyłeś bo wizualnie twoje materiały są ok a nie chciałbym przepłacać.Jestem z okolic Wrocławia także myślę że ceny materiałów nie będą się znacznie różniły
Wiata ma około 250cmx250cm, wysokości około 220cm.
Kantówki 7x7, deski grubości 25mm, szerokość około 15-18cm.
Ceny za deski 25PLN za 1 metr kwadratowy. Robotnicza, za Świebodzkim.
Szpile kupiłem w Castoramie, ale ceny nie pamiętam.
krzysztofkhn pisze:Sławek !
A jak ją zabezpieczysz na zimę. Masz jakiś pomysł ?
Pomalowałem kolejną warstwą impregnatu: Xylomal. Nie przewiduję możliwości, że coś się zimą stanie... Masz inne zdanie? Jeśli masz, to mnie zadziwisz bardzo.
jacek79
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 paź 2011, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Dziękuje za podanie tych wymiarów,teraz powoli zaopatrzę sie w materiały a wiosną startuję w złożenie tego wszystkiego w całość,jak coś z tego wyjdzie to na pewno się pochwalę.
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Musiałem kupić szpile, gdyż na wiosnę planuję zbudować kompostownik. W Castoramie takie 7x7 kosztują 13PLN (w składzie drewna, gdzie zaopatrzyłem się w deski, Pan zażyczył sobie 20PLN), kantówka 7x7 i długa na 180cm już wyszlifowana kosztuje 18PLN.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

No i domek zdemontowany. Cała operacja odkręcenia śrub, demontażu ścianek i dachu oraz zaniesienia wszystkiego do szklarni sąsiada trwała około 15 minut.
W przyszłym roku muszę zejść do 10 minut. :D
A na zimę wiata, ławki i stół zostały pociągnięte podwójną warstwą impregnatu XYLOMAL kolor TIK.
Jeszcze tylko sobotnie wędzenie na Swięta i można powiedzieć, że sezon 2011 bedę uważał za zamknięty. :wink:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Witaj Mężu Właścicielki Działki :wit . Wspaniałe budowle i doskonały opis. My z M przymierzamy się do budowy altany i też chcemy, aby była wielofunkcyjne (sprostowanie to JA chcę :;230 ), tzn. bujana ławeczka, hamak, itd. ;:224 .
Podobają mi się Twoje meble ogrodowe i inspekt (też w planach wiosennych ;:224 ). Twoje dzieło jest dla mnie inspiracją ;:138 .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Menqa
50p
50p
Posty: 88
Od: 3 sty 2012, o 07:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Witam, i ja tu trafiłam prosto z utylizatora :;230 . Jestem pod wrażeniem Twojej pracy Slawgos.
Już nie mogę się doczekać kiedy i ja zacznę - chociaż takie ławeczki żebym zrobiła to będę zadowolona.
Napisałam Ci na pw pytanie, ale już znalazłam odpowiedź, że te szpile to w casto... kupiłeś.

Pozdrowienia dla Ciebie i Właścicielkę Działki (szczęściara!)
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Edyta1 , nie zapomnij dokumentować swojej pracy i podzielić się z nami wynikami. :wink:

Menqa, dzięki za pozdrowienia. :wit Te szpile faktycznie zakupiłem w Casto... Kosztowały około 13PLN. Te mają wymiar 7x7cm i z tego co pamiętam, to własnie ten rozmiar najszybciej znika, więc pomyśl wcześniej o zrobieniu zakupów. :wink: Nie zapomnij o zdjęciach. :wink:
Pozdrawiam i gdy będziesz miała jakieś pytania, to służę pomocą (oczywiście w miarę własnej wiedzy). :wit
Awatar użytkownika
Marla54
100p
100p
Posty: 173
Od: 3 mar 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie k/Sochaczewa - strefa 6b

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Witam .. jestem tu nowa, ale cały wątek przeczytałam z zapartym tchem. Gratuluję. ;:333
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Post »

Witam wszystkich jestem tu nowa jestesmy od niedawna w posiadaniu dzialki.Mam pytanko czy ktos z was sam robil drewniany domek dla dzieci.Mozecie mi podpowiedziec z czego zrobic zeby bylo solidnie i tanio.Myslalam o deskach z palet ale moze macie lepsze pomysly :)
marrcin
200p
200p
Posty: 230
Od: 8 sie 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DOMEK DLA DZIECI

Post »

Ja tego domku osobiście nie robiłem bo juz był jak kupowałem działkę , ale z tego co sie orientuję w cenach wychodzi tanio bo jest z robiony z oflisów a to są odpady. Efekt super, taki naturalny, wkomponowany w otoczenie.

Obrazek
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Domek dla dzieci

Post »

Werka2684 -
Witam wszystkich jestem tu nowa jestesmy od niedawna w posiadaniu dzialki.Mam pytanko czy ktos z was sam robil drewniany domek dla dzieci.Mozecie mi podpowiedziec z czego zrobic zeby bylo solidnie i tanio.Myslalam o deskach z palet ale moze macie lepsze pomysly
Nie jestem modem, ale proszę Cię, abyś używała polskich liter na tym forum. Da się? :wink:
A przechodząc do tematu, to absolutnie odradzam deski z palet. Kupa zachodu, a efekt końcowy mocno niezadowalający. Jeśli już, to kup deski (nawet szalunkowe- taniocha), kantówki (na mały domek wystarczą 5x5), to wszystko wyczyść papierem ściernym (nasadka na wiertarkę się przyda), żeby było gładkie i już. Połącz to ze sobą i masz przecudny domek dla dzieciaka. :D
Aha- nie zapomnij o impregancji, a potem o pomalowaniu desek na odpowiadający Ci kolor. I to już wszystko. Prawda, że proste? :wink:
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Domek dla dzieci

Post »

Dzięki może rzeczywiscie te deski z palet to nie był jakiś super pomysł ale akurat to mi wpadło do głowy :D Przekazałam twój pomysł mężowi teraz tylko musimy zrobic projekt zakupic materiał i wziaść się do roboty
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Wpadłam do Ciebie zobaczyć, jak sobie poradziłeś z architekturą ogrodową. Pięknie, naprawdę pięknie. Zaraz link z twojego wątku prześlę mojemu synowi - on jest dobry w te klocki i lubi oglądać pracę innych pasjonatów ;:215
Może i mnie coś z tego kapnie ( skleci coś matce na działce ) :heja
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”