Uprawa hortensji w pojemnikach

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Mogę z całą pewnością doradzić ci jedno: hortensje lubią wilgotne podłoże więc z podlewaniem nie oszczędzaj ich, ale bez przesady, żeby nie doprowadzić do gnicia korzeni. Co do reszty niech wypowiedzą się znawcy hortensji
Paulina
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Mojemu krzaczkowi uschły kwiaty, łącznie z jeszcze nierozwiniętym kwiatostanem. :( Czy powinnam je uciąć? Widzę, że zaczyna się powoli krzewić, widać sporo pąków na gałązkach, z których mam nadzieję będą nowe pędy, a nie wiem, czy te uschnięte kwiatostany nie będą hamować wzrostu nowych. Jednocześnie zastanawiam się (bo o hortensjach wiem niewiele :wink: ) czy z tych uschniętych kwiatostanów, a konkretnie pędów, na których się one znajdują, nie będą w przyszłości rozwijać nowe kwiaty, więc może powinnam je zostawić... Pomóżcie, proszę. :D
Dorota 11
50p
50p
Posty: 97
Od: 16 lut 2011, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Kasiu hortensje swoje mam w donicach przechowywałam je w różny sposób z różnym powodzeniem.Uważam ze najlepszy sposób jest zakopywanie do ziemi.Ja zakopuje w szklarni .Jak robi sie chłodno na jesieni przenoszę do szklarni jak opadna liście kopie dół stawiam donice i zakopuje w ten sposób żeby pędy nie wystawały w przeciwnym wypadku jak wystają zmarzną wobec tego staraj sie zakopać cała roślinę .Sprawdziłam to i robie tak przez kilka lat.Na wiosnę odkopuje i ładnie kwitną Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Mam pytanie, czy taka hortensja nadaje się do uprawy w pojemniku? Obrazek
amergin
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 5 sty 2011, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: stare babice/kwirynów/warszawa

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

ja swoje dwie hortensje ogrodowe tylko raz zimowałam w donicach, na strychu, w ciemności absolutnej gdzie temperatura spadała myślę do około -10 C może nawet. Podlewałam może raz albo dwa w ciągu całej zimy. Przezimowały idealnie, kwitły przepięknie mnóstwem kwiatów. Rapunzel, myślę że tą swoją hortensję możesz śmiało uprawiać w donicy :) moja sąsiadka miała taką, 4 lata rosła w donicy i zimowała w garażu, ładnie kwitła a jak wsadziła do gruntu to od razu przemarzła i słabo kwitła... u mnie co roku przemarzają i raczą mnie jakimś jednym, dwoma kwiatkami, dlatego teraz uprawiam też w donicach i mam gwarantowane kwitnienie ;)
Plants are the strangest people
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Ja hortensje uprawiam i w gruncie i w donicach i powiem wam,że te w donicach przechowywane w garażu kwitną zawsze pięknie,bo nie przemarzają,a te w gruncie to różnie.Dodam tylko,że rosnące w donicach są ogromne i trochę kłopotu jest,aby je wnieść,ale naprawdę warto.Jeszcze jedna uwaga trzeba uważać zimą na mszyce.Pozdrawiam.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

No to mi teraz zabiłyście klina, bo już się skrzynia spora wyłożona styropianem buduje i zamysł był taki, że ją tam przesadzę razem z winobluszczem i rozwarem, i owinę agrowłókniną. Jednak w tej sytuacji sama już nie wiem, co robić. Myślę, że przesadzić i tak ją muszę, bo doniczka chyba trochę jest za mała :?
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1038
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Spróbuję choć jedną jutro wykopać,wsadzić do donicy, a na zimę wstawić do pomieszczenia.Może wreszcie po latach będę miała jakiś kwiatek,bo teraz to mogę obdarowywać liśćmi,tyle ich mają.
Halina
teku
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 4 sty 2012, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Beata , jak zamawiałaś hortensje w bazarek.pl ? Tam nie ma hasła -do koszyka.Nie potrafię sobie poradzić.Teresa
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Wzięłam dziś moją hortensję do domu, żeby sprawdzić, czy aby nie trzeba jej przesadzić. Okazało się, ze nie, nawet po wyjęciu bryły korzeniowej wsypałam warstwę kermazytu, a dokładniej styropianu i bardzo się zdziwiłam, kiedy zauważyłam po bliższym przyjrzeniu się gałązkom, ze są na nich zawiązki kwiatów. :tan :tan :tan
Od dziś uznaję hortensję za jeden z moich ulubionych i prostszych w hodowli kwiatów. ;:108
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

no właśnie o to chodzi, że hortensje w doniczkach zawsze kwitną, bo nie przemarzają im pąki kwiatowe. Dziś oglądałam dokładnie swoje i mają już 10 cm przyrosty wszystkie z pąkami. Jak je trochę ogarnę tzn. usunę wszystkie suche zeszłoroczne liście i kwiaty to wstawię zdjęcia.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Tak teraz wygląda moja hortensja:
Obrazek

Tu trochę bliżej:
Obrazek

Jest też cała masa zalążków na dole, ale nie wiem, czy będą z tego gałązki czy same liście, a może tez kwiaty?
Obrazek
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Jagodo hortensja wygląda bardzo zdrowo, a te jak piszesz zalążki to będą gałązki z kwiatami, dzięki temu krzaczek ładnie się zagęści.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”