Paliki do pomidorów / i ogórków/

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
karr-km
200p
200p
Posty: 377
Od: 3 paź 2011, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: TBG

Re: Paliki do pomidorow

Post »

Piszecie o drutach zbrojeniowych, ale nikt nie napisał czy są żebrowane czy nie. Z moich wiadomości wiem że 9 bedzie gładka, a 10 żebrowana. Także 10 bedzie dużo więcej kosztowała bo więcej waży (średnicę drutu żebrowanego mieży się we wgłębieniach, stąd wyższa waga a co za tym idzie cena. Ale na żebrowanej sznurki, tasiemki będą się lepiej trzymać.
winterek
500p
500p
Posty: 915
Od: 8 lis 2010, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paliki do pomidorow

Post »

Hehe,
nie wiedziałem, że na 9, nie ma żebrowania.
Jeśli to prawda, to tylko 10.
To jest bardzo, bardzo pomocne przy podwiązywaniu.
Ja mam kawałek jakiejś 8, dlatego ją odradzałem.
Z całą pewnością, jest żebrowana.
Ale ile ona ma lat ? To chyba najstarsi górale nie pamiętają :wink:
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4039
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Paliki do pomidorow

Post »

Ja mam 9 i jest żebrowana. Żebrowane są o różnej średnicy, większej, mniejszej. Są też pręty zbrojeniowe gładkie. Wystarczy popatrzeć na ofertę hurtowni budowlanych lub z wyrobami metalowymi.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4039
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Paliki do pomidorow

Post »

A ile waży pręt, można sprawdzić wpisując w google: ile waży pręt zbrojeniowy. 9mm- 0,499 kg a 10mm- 0,617 kg.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
karr-km
200p
200p
Posty: 377
Od: 3 paź 2011, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: TBG

Re: Paliki do pomidorow

Post »

jode22 pisze:Ja mam 9 i jest żebrowana. Żebrowane są o różnej średnicy, większej, mniejszej. Są też pręty zbrojeniowe gładkie. Wystarczy popatrzeć na ofertę hurtowni budowlanych lub z wyrobami metalowymi.
Wszystko się zgadza. Są różne średnice prętów żebrowanych zbrojeniowych i zaczynają się od 6mm i idą wzwyż co 2mm według Polskiej Normy Hutniczej. A tego stalownie, odlewnie i kuźnie pilnują jak my pomidorów. :;230
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paliki do pomidorow

Post »

Jakiej długości chcecie stosować te pręty zbrojeniowe?
Może mieć niedostateczną sztywność.
Może lepiej byłoby zastosować rurkę?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7574
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Paliki do pomidorow

Post »

Mam na działce od kilkudziesięciu lat a dokładnie od 1985 roku, pręty żebrowane (chyba 9 mm) 2m, 2.5m i nawet 3 metrowe do fasoli. Co roku dokupowaliśmy jeszcze po parę sztuk. Z drewnianych palików dawno zrezygnowałyśmy. Bez problemu taki pręt wchodzi naokoło 50cm w glebę. Nawet przy największej wichurze pręt się nie złamie, nie ma obawy. Co najwyżej lekko się chwieją pod naporem wiatru ale tylko te wysokie i obrośnięte fasolą. Te najstarsze były malowane, po farbie już nie ma śladu, są lekko zardzewiałe, sądzę jednak że mnie przeżyją. Do wbijania trzeba koniecznie wkładać rękawiczki. W składzie z prętami potną na odpowiednie długości wg życzenia.
Pozdrawiam! Gienia.
karr-km
200p
200p
Posty: 377
Od: 3 paź 2011, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: TBG

Re: Paliki do pomidorow

Post »

Ależ się uwzieliście na tą 9. Jak już pisałem takiego wymiaru nie ma. A że jest to pręt że stali kutej jego wymiar może się wahać, ale na pewno jego nominalny wymiar to 10.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7574
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Paliki do pomidorow

Post »

Karolku, nie mierzyłyśmy. Pojechałyśmy z siostrą do składu i palcem pokazałam sprzedawcy które pręty nas interesują i na jakie odcinki nam mają pociąć. Może to i są 10-tki. Mamy jeszcze kilka prętów cieńszych i gładkich (ze złomowiska), ale zupełnie nie zdają egzaminu. Sznurek zjeżdża, trzeba owijać wokół druta kilka razy i takie jakieś miękkie są. Gdy krzak pomidora duży i obciążony na maksa owocami, podwiązany aż do końcówki prętu długimi troczkami , to ten cienki drut się jednak nagina.
Pozdrawiam! Gienia.
karr-km
200p
200p
Posty: 377
Od: 3 paź 2011, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: TBG

Re: Paliki do pomidorow

Post »

Ja osobiście proponuję forumkom drut fi 10 żebrowany lub grubszy. Gładkie pręty odpadają właśnie na problem z pdwiązywaniem.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paliki do pomidorow

Post »

Czy nie przeszkadza Wam że po malowaniu farbą po pewnym czasie farba łuszczy się i spada do gruntu ?
Względy estetyczne ?
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paliki do pomidorow

Post »

gienia1230 pisze:pręty żebrowane (chyba 9 mm) 2m, 2.5m i nawet 3 metrowe do fasoli. Co roku dokupowaliśmy jeszcze po parę sztuk. Z drewnianych palików dawno zrezygnowałyśmy. Bez problemu taki pręt wchodzi naokoło 50cm w glebę.
2m - 50 cm wchodzące w glebę - wychodzi na to że górny koniec będzie na wysokości krtani lub oka :? . Warto zabezpieczyć górny koniec pręta.
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Paliki do pomidorow

Post »

Artur1968 a jaki masz na to pomysł?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”