Grudniki - prezentacje kwitnień

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Przeczytałam wiele na tym forum o grudnikach, ale niestety nie wiem co jest z moim.
Cztery lata temu przywiozłam dwie szczepki z grudnika od mojej siostry ciotecznej- roślina była zaszczepiana od dawna i pochodziła jeszcze z okna mojej babci.Obie sadzonki lekko przesuszyłam i zasadziłam do dwóch doniczek-obie się przyjęły, więc jedna podarowałam mojej mamie. I ta juz pierwszego roku zakwitła, jest niewielka, najdłuższy pęd ma może 12 cm. Moja szczepka jest olbrzymia, ale nigdy nie zakwitła. Roślina wygląda zdrowo, nie przestawiam jej, stoi na szafce w pobliżu okna wschodniego, ale ma tak jakby tylko rozproszone światło. W zeszłym roku przestawiłam ją na okno zachodnie, ograniczyłam podlewanie aż do października i nic.
Jak może być przyczyna? Moja mama twierdzi,ze grudniki mogą mieć odnóża męskie i żeńskie i ja mam pewnie męską, czy to możliwe?
Obrazek
tak wygląda Obrazek
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Post »

Beato-spróbuj go dwa tygodnie przed porą kwitnienia przesuszyć i ustawić w chłodniejszym miejscu .
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Ewa Janina Sadowska pisze:Beato-spróbuj go dwa tygodnie przed porą kwitnienia przesuszyć i ustawić w chłodniejszym miejscu .
Ewuniu, robiłam tak i nic
Awatar użytkownika
asiula13
1000p
1000p
Posty: 1320
Od: 16 cze 2009, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca, nieopodal lasu ;)

Post »

no i mamy porę spoczynku grudników :D moje są na świeżym powietrzu a Wasze? :D
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Post »

Mój grudnik jest w pracy na południowym oknie, pan portier podlewa na nocnym dyżurze,też lubi kwiaty.
magi
500p
500p
Posty: 627
Od: 30 maja 2009, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

asiula13 pisze:no i mamy porę spoczynku grudników :D moje są na świeżym powietrzu a Wasze? :D
co to dokładnie oznacza ??

nei czytałam jeszcze tego tematu :oops:

a właśnei dziś podlałam swoje :roll:
Awatar użytkownika
asiula13
1000p
1000p
Posty: 1320
Od: 16 cze 2009, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca, nieopodal lasu ;)

Post »

podobno by zakwitły powinno się im zapewnić niższą temperaturę, dlatego można je na całe lato wynieść na polko - wtedy w nocy mają niższą temp. i tak do ok. września - po tym czasie wnosimy je do domu i powinny zawiązać pąki kwiatowe. moich w tamtym roku nie wynosiłam a i tak zakwitły. jedynie co to przeniosłam je z pn parapetu na pd. Ale niech się wypowie ktoś bardziej obeznany :D
magi
500p
500p
Posty: 627
Od: 30 maja 2009, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

aha dzięki, :D

mój jedne stoi od maja na powietrzu - pod stołem żeby go słońce za mocno nie paliło :lol: , drugi grzeje się n a południowym parapecie :roll:

w jakimś poradniku czytałam że po każdym kwitnieniu grudniki powinny mieć 4 tygodnie spoczynku - bez podlewania,
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

moje na razie w mieszkaniu sobie odpoczywają
Awatar użytkownika
Netzach
100p
100p
Posty: 117
Od: 11 maja 2007, o 17:30
Lokalizacja: Zaklików-Wrocław

Post »

Jakiś miesiąc temu kupiłem szlumbergerę uciętą, w kolorze białym. Kupiłem kwitnący okaz: miał jednego kwiatka i mnóstwo pąków. Oczywiście prawie wszystkie pąki zrzucił - rozwinął się tylko jeden. Na szczęście, dzięki temu forum nie przejąłem się - bo to normalne u nich przy zmianie miejsca. Także dzięki Wam dowiedziałem się, że dobrze jest go wynieść na balkon. Tak też zrobiłem zaraz po kupieniu. Po przekwitnięciu tego jedynego kwiatu, który się ostał, miałem zamiar zaprzestać podlewania - ale właśnie dziś zauważyłem, że kaktus zaczął wypuszczać nowe segmenty. Stąd też pytanie: czy teraz robić mu ten spoczynek, czy jednak podlewać - jako, że zaczął rosnąć?
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

na pewno mu nie za szkodzi - tak myślę - moje cały czas puszczają nowe listki i mam zamiar wynosić je na nocki na balkon żeby miały chłodniej
Awatar użytkownika
Netzach
100p
100p
Posty: 117
Od: 11 maja 2007, o 17:30
Lokalizacja: Zaklików-Wrocław

Post »

To on na balkonie cały czas jest, tylko się zastanawiam z tym podlewaniem - robić mu teraz jakiś czas spoczynku, jeśli wypuszcza liście?
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

ja cały czas podlewam po troszeczku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”