Mój zielony świat

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18739
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mój zielony świat

Post »

Przydałby się ktoś, kto ma większą wiedzę z botaniki. :wink:

Ale tak na chłopski rozum, opadanie w miarę starzenia się liści może być spowodowane maksymalizacją wykorzystania światła (w warunkach naturalnych światła nie ma zbyt dużo), stąd młode liście mają skierowane pod innym kątem, nieco starsze pod innym, a najstarsze pod innym. Przy drugiej opcji również należy rozważyć gdzie rosną filodendrony - w klimacie tropikalnym, gdzie często są obfite deszcze. Ustawienie ogonków liściowych w dół ułatwia dodatkowo spływanie wody. Myślę, że dwie opcje są bardzo możliwym wytłumaczeniem tego zjawiska.
Przy okazji, podobnie chociaż może nie aż tak wyraźnie, zachowuje się u mnie również Philodendron squamiferum, czy Monstera adansonii.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

W sumie faktycznie, na logikę by tak to wyglądało ;:167 moja Monstera Obliqua tak nie ma.. Monkey Mask też nie,dlatego nie pytałam o pnącza ,ale muszę się baczniej im przyjrzeć ;:167
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18739
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mój zielony świat

Post »

Mała uwaga, na 99,99% nie masz Monstera obliqua, która jest praktycznie niedostępna w handlu, a jeśli już to za kosmiczne pieniądze. :wink: Niestety sprzedawcy wprowadzają w błąd. Masz Adansonii, jak podobnie Monkey Mask. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Bardzo możliwe :wink: a w pracy mówiłam że to nie Obliqua (jak jest tam opisana) tylko Adansonii :lol: czemu teraz nazwałam tak , nie wiem :lol:
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Zobaczymy co z nim będzie ;:167 Philodendron "Hope" czyli jest "nadzieja" :D
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18739
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mój zielony świat

Post »

Nadzieja, że nie będzie szybko zbyt ogromny. :wink: :;230

Widzę po starszych liściach podobne objawy jak u mojego mniejszego odpowiednika 'Atom', czyli żółknięcie brzegów liści. U siebie nie doszedłem do końca dlaczego tak się dzieje, teoretycznie to z powodu niedoborów składników mineralnych, ale regularnie nawożę dobrym nawozem, zresztą mam inne filodendrony i tylko u niego tak się dzieje. Magia jakaś. :wink: Dlatego będę śledził, jak to z Twoim będzie. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Hyhyhyhy też :lol: :;230

Jak na razie siedzi sobie w nowej ziemi, więc zacznę go nawozić tak za dwa tyg. Sama jestem ciekawa ,bo te liście wyglądały jakby były chore właśnie :roll: ale ładnie rozwinęły się nowe listki ;:167 we wtorek były mało widoczne ;:215
Obrazek
A philodendron birkin jednak wypuszcza nie dwa ,a trzy liście ;:oj
Obrazek
Moje siewki Gazanii wysiane we wtorek chyba :heja
Obrazek
I widzę że pomidory zaczynają kielkować ;:167

Rośliny budzą się z zimowego snu ;:167 monstera minima ;:167 jejuś jak to cieszy oko ;:167
Obrazek
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

W tygodniu mi się nudziło w pracy i postawiłam na swoją kreatywność ;:167 niestety nie zdążyło trafić do sprzedaży klientowi z zewnątrz, gdyż spodobało się to koleżance i to kupiła ;:167 mech wzięłam z murka za sklepem :;230 był piękny poduszkowy ;:167


Obrazek
Nikola123
50p
50p
Posty: 70
Od: 3 gru 2020, o 23:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Jeju, jakie piękne. Ja bym w życiu nie miała takiego pomysłu, ani cierpliwości. Gorzej jak to urośnie, bo za dużo miejsca nie ma.
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Niedośpian można przyciąć,bluszcz także, chociaż jak wychodzi ze słoja też wygląda fajnie ;:167 Chamedorę można przesadzić 8-)
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Normalnie tracę wiarę w ludzi.. Nie mam z kim pogadać na temat roślin.. ;:185 W pracy zamówiłam Corokie , każdy myśli że ona jest chora ;:14 fajna minimalistyczna roślinka.. Co się dzieje z tym światem,dlaczego nikt nie docenia jej prostoty i uroku ;:145
Obrazek
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój zielony świat

Post »

Sukulencik36 o, jaka ciekawa i efektowna roślina! Dodaję do listy :oops:

Nie przejmuj się, u mnie w pracy to samo...
"Jak ty się pieścisz z tymi kwiatkami! Jak z dziećmi normalnie..."
Moja odpowiedź: dobrze, że nie wiesz co robię z roślinami w domu...



Na szczęście w Internecie można znaleźć ludzi podobnie myślących :wink:
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój zielony świat

Post »

Dziękuję takich słów chyba potrzebowałam ;:196 ;:167 takie osoby jak Ty przywracają Mi tą wiarę w ludzkość ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”