Papryka do gruntu. Część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Faworyt pisze:Mrozu i związanego z tym chłodu w mnożarce mogłem się obawiać Marto,ale nie tego że oddalony w pewnej odległości od pieca drewniany słup szczytowy od wysokiej temperatury się zapali a dym prawie nie unicestwi wszystkich znajdujących się tam roślin,nie tylko papryk. ;:174
Całe szczęście, że w porę zareagowałeś. Szkoda by było takich pięknych sadzonek i pracy, którą wkładasz ich pielęgnację.
Papryki, po pierwszym szoku , z pewnością sobie poradzą. Co najwyżej usuniesz trochę tych uszkodzonych liści i będzie ok.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Szczęście że to było przed szóstą rano kiedy idę sprawdzić jaka jest temperatura a nie w środku nocy.
Papryki dadzą radę,już to widać gdyż zaczynają im wyrastać malutkie zaczątki bocznych pędów. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

A to moja papryka :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

;:63 Sebciu lada moment będzie do docelowego wysadzenia. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Muszę jeszcze poczekać ze dwa tygodnie. Wolnego miejsca w tunelu brak ;:224
Do gruntu mniej posadzę :wink:
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Brak miejsca to nie tylko Twój kłopot.Pogoda zrobiła nam psikusa w kwietniu.U mnie pewne rośliny dawno powinny rosnąć już w docelowym miejscu a w ich miejscu stać następne.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Witaj Witku. Rzuć okiem na moje papryki. :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Jak je oceniasz?
Pozdrawiam Józef
Wiciu
200p
200p
Posty: 242
Od: 29 mar 2016, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

O to moje papryki które przeżyły xd
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Joze 1802.
Ostatnio Józiu chronicznie brakuje mi czasu na pisanie bo zrobiło się odrobinę cieplej i pora u mnie na nadrabianie zaległości sadzeniowo-wysiewowych.
Sadzonki papryk jak na warunki domowe gdzie wiadomo nie mają tak dobrze jak chociażby w szklarni masz świetnie zadbane i rosną Ci bardzo dobrze. ;:108 Tak trzymaj, ;:333 jeszcze trochę i mam nadzieję że wreszcie przyjdzie prawdziwa wiosna sadzonki wysadzimy w docelowe miejsce.Bliżej już niż dalej. Trochę widać że niektóre bardziej ciągnie w stronę światła,ale korzenie widzę Ci już sięgnęły dna doniczek,więc teraz budować się będzie bardziej część nadziemna.Do 15 maja ma w/g prognoz pogoda ma być niezdecydowana jaki kierunek obrać.23 maja w ubiegłym roku sadziłem paprykę w grunt.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ja zaczynam mieć problemy ze swoją papryką. Korzenie mocno przerosły kubki a wysokość niektórych mnie przeraża. Muszę podlewać codziennie bo natychmiast mają sucho, liście zaczynają być co raz jaśniejsze.
Jaka nocna temperatura będzie bezpieczna dla papryk?
Muszę wyprowadzić towarzystwo na balkon bo potem sobie z transportem i sadzeniem nie poradzę.
Czy 10 w nocy może być?
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

10* Małgosiu to nieraz jeszcze podejrzewam po wysadzeniu w pole w maju nie będą miały,więc do hartowania jeśli taka będzie temperatura to będą zadowolone. ;:108 Podlewaj na granicy przesuszenia to odrobinę spowolni ich wzrost,jednak nie dopuść żeby zwiędły rośliny.Korzenie przerosły więc i paprykom zaczyna powoli brakować składników w ziemi dlatego liście są jaśniejsze.Zasil ich jakimś wieloskładnikowym nawozem.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Witku dzięki za pochwałę moich papryk, jako nowicjusz w paprykowej uprawie jestem z lekka przewrażliwiony na tym punkcie, ale jeśli Twoim zdaniem jest dobrze to mnie uspokoiłeś. :) Miałem pytać o częstotliwość podlewania, ale mnie uprzedziłeś odpowiedzią dla Małgosi, co do nawożenia to moje już dostały nawóz do pomidorów NPK 09-09-36 bo niektóre zaczęły tracić intensywnie zielony kolor i przebarwiać na bladozielony. Jeszcze pytanie co do kwiatów, na wszystkich rozwidleniach oberwałen a co z kwiatami na pędach już rozwidlonych , oberwać czy też zostawić?
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Dziękuję Witku, wyprowadzę zatem na balkon. Niech się hartują, przy okazji ziemia będzie wolniej przesychać.
Wszystkie sadzonki feryguję. Te mniejsze nie mają problemów ale większym może zwiększę dawkę?
Teraz daję 3ml/1l Florovitu NPK - 4,0 : 6,0 : 8,0 do każdego podlewania.
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”