Leśny zakatek...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Leśny zakatek...

Post »

Lenko co Ty opowiadasz, masz piękny ogród i dużo roślin, ale przy takiej powierzchni, to faktycznie potrzeba czasu aby go zapełnić. Jesteście jeszcze młodzi i wszystko przed Wami ;:167 Ja sadziłam wszystko szybko i chaotycznie, nic nie jest przemyślane :cry: Zależało mi tylko na tym, aby szybko urosło i móc się cieszyć. Dzisiaj jest jak jest i raczej już tak zostanie. Też kocham róże, ale się poddałam, gdyż ta czarna plamistość mnie dobijała. Heliotropa bardzo lubię i kupowałam zawsze sadzomki, ale dostałam nasionka to spróbuję, może się uda. :D
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Leśny zakatek...

Post »

Karolinka dziękuję, staram się co roku coś własnego posadzić :D Jeśli chodzi o krzewy kwitnące to mam, nawet posadzone w kupce tak po 5 sztuk ,ale ....nikną w ogrodzie :lol:
mam :ogniki,krzewuszkę, pięciorniki a w zeszłym roku posadziłam pęcherznice :D jest tylko jeden mały problem..tam gdzie mam najwięcej miejsca i słońca to kiedyś był olbrzymi wybieg dla kur
i ziemia niestety ma za dużo azotu,mało co chce dobrze rosnąć oprócz trwa właśnie i liczę,że ten azot wyciągną z gleby:twisted:
Zastanawiam się nad perukowcami czy dadzą radę :?: ;:224 jeśli chodzi o żurawki to nasion praktycznie nie widać gołym okiem siałam w ciemno ;:224 a z różami oj wiem co to jest z tym ,że u mnie
odpukać w miarę sobie dają radę,podlewam po całych roślinach gnojówką z pokrzyw i skrzypu i jakoś nic ich nie łapie nawet mszyca mało kiedy gości :D i jak już jest ręcznie likwiduję bo mało, za to na wczesną wiosnę daję im jeden oprysk i ze dwa razy zasilam saletrą :D z wodą to też nie przesadzam bo rosną w takim miejscu gdzie po południu jest tylko słońce.Czy będę miała ogród różany okaże się za ...kilka lat :;230


Obrazek


Obrazek

Halinka ja też sadziłam jak popadnie ale się opamiętałam po drugim roku :lol: ale tak prawdę mówiąc ja lubię takie dzikie ogrody, niepoukładane takie jak za dawnych lat były ;:167 większość moich roślin jest miododajna, nawet posadziłam dwie lipy dla pszczół z sąsiedztwa :) mam nadzieję ,że nasze wysiłku z sianiem nie pójdą na marne :D

Obrazek
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Leśny zakatek...

Post »

W takim leśnym miejscu możesz zrobić wrzosowisko, kwaśna ziemia jest na pewno, wrzosy, wrzośce, golterie, różaneczniki, azalie, modrzewnice, pierisy itd. Cała lista gatunków.
A jeśli chodzi o azot, to jest on nietrwałym pierwiastkiem i wątpie, żeby był jego nadmiar w glebie .
Rabaty z trawami wyglądają niczym z prerii ;:oj
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Leśny zakatek...

Post »

Sebastian no właśnie takie wrzosowisko pasowało by mi w tym miejscu co na tym miejscu:

Obrazek

powoli ale do przodu, jeszcze mam do zrobienia rabatę w cieniu i półcieniu i to mój priorytet na wiosnę :D
A z tym azotem to nie jestem pewna, bo tam gdzie mam słońce to nawet te krzaki i kwiaty ,które lubią mocne słońce to sobie kiepsko radzą no,ale pewnie dopóki badania gleby nie zrobię to się nie dowiem w czym tkwi problem(dostają odpowiednie nawozy a i tak słabo). Piszę o tym kawałku ogrodu:



Obrazek
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Leśny zakatek...

Post »

Jeśli faktycznie przez x lat tam było sporo kur na małej powierzchni to może być problem. Ja miałem to samo, sadziłem żywotniki przy kurniku, żeby go zasłonić, wszystkie pięknie ruszyły, nie nawoziłem, ale jeden jest troszkę w dolince, gdzie woda częściej stała i ewidentnie widać, że ma aż za dobrze.
Może spróbuj w tym miejscy gdzie jest za dużo azotu posiać coś jednorocznego, żarłocznego np. kukurydza, czy choćby słoneczniki, na pewno wyciągną trochę. :wink:
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3199
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Leśny zakatek...

Post »

Sporo bym dała, żeby mieć takie hektary ;:173 ale nie mam aż tyle "muszelek" więc muszę się zadowolić tym, co mam. Hektary będę podziwiać u Ciebie :D .
Jak założysz wrzosowisko, zrobi się cudnie pod lasem ;:180 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Leśny zakatek...

Post »

Mateusz no właśnie olbrzymi kurnik był, dlatego sadzę trawy różnorakie i jednoroczne bo mi powiedzieli ,że podobno trawy wyjadają ten azot dość szybko i w dużych ilościach 8-)
zobaczymy czy to prawda zapewne za rok może dwa, nawet lipy tam posadzone ciężko rosną :?


Obrazek
Kasiu fakt kawałek ziemi do obrobienia jest :D jednak żeby to wszystko ładnie obsadzić to muszę poczekać ładnych kilka lat ;:224 :wink:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Leśny zakatek...

Post »

Witaj :wit . Sporo pozmieniało się na Twoich hektarach ;:138 . Obłędnie wyglądają trawy no i krzewy róż ;:138 . Wspominki z lata bardzo kolorowe i już marzę o tej porze roku ;:224 . Wrzosowisko to strzał w 10 ! Musisz koniecznie założyć ;:108 . Będzie prezentowało się przepięknie wśród tych drzew ;:215 . Pozdrawiam , życzę wspaniałych pomysłów i szybkiej realizacji w 2021 roku ;:196 .
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Leśny zakatek...

Post »

Ewelinko poważnie się zastanawiam nad wrzosowiskiem, nawet już przeglądam oferty z sadzonkami :lol:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Leśny zakatek...

Post »

Jak rabata cienista, to na pewno dużo funkii, parzydło na samym tyle żeby robiło tło albo jezyczki, tylko w większej grupie :)
Musisz zrobić sobie miejsce do wysiewania bylin, bo kupowanie dużych ilości jest ciężkie dla portfela :lol:
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Leśny zakatek...

Post »

Lenko to nie zapomnij też o wrzoścach, które kwitną teraz i wiosną ;:138 . Podobno nawet są łatwiejsze w uprawie niż wrzosy ;:108 . Mam kilkadziesiąt sztuk ale to zeszłoroczne maluszki. Ciekawa jestem jak przezimują ;:131 . W każdym razie jak śniegu było mniej to widać było kwiatuszki ;:3 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Leśny zakatek...

Post »

Oj wrzosowisko ;:oj Dobrze skomponowane piękna sprawa, ozdobna cały rok :D A ta rabata cienista też fajny pomysł! Nie zapomnij o żurawkach!
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Leśny zakatek...

Post »

Sebastian z tych roślin co wymieniłeś to mam języczki, parzydło i funkie , wysiewam swoje już od dwóch lat inaczej bankructwo 100% :lol: wysiewałam w tym roku funkie i żurawki ale nic nie wzeszło, może nasiona stare kupiłam :?

Obrazek

Ewelinka też na jesieni zakupiłam kilkanaście krzewów wrzośców i wrzosów, w październiku miałam nalot wiewiórek chyba z całego lasu na moje orzechy włoskie :lol: czego nigdy przedtem nie bylo i pomyślałam,że zima chyba będzie ostra ;:138 i dobrze ,że okryłam dobrze wszystkie róże, wrzośce i wrzosy heheh może przeżyją :D

Obrazek

Mateusz no mam plan ,żeby tam działać w pierwszym tygodniu marca jak pogoda pozwoli :wink:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”