Sępolia,Fiolek afrykanski-liście żółkną ,kwiaty zasychajś,więdną i inne problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Jdymalagorka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 4 mar 2022, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia,Fiolek afrykanski-liście żółkną ,kwiaty zasychajś,więdną i inne problemy w uprawie

Post »

O nieee... to muszę pobrać szczepki i czekać na nowe roślinki :?
Awatar użytkownika
Ania.S
200p
200p
Posty: 477
Od: 18 sie 2009, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: Sępolia,Fiolek afrykanski-liście żółkną ,kwiaty zasychajś,więdną i inne problemy w uprawie

Post »

Możesz próbować ratować całe rośliny, ale jeśli będziesz pobierała z nich listki to też muszą przejść wszystkie opryski przeciw roztoczom, bo inaczej ich się nie pozbędziesz.
Jdymalagorka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 4 mar 2022, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia,Fiolek afrykanski-liście żółkną ,kwiaty zasychajś,więdną i inne problemy w uprawie

Post »

To próbuje uratować całość, no może poza tym różowym z pierwszego zdjęcia, bo on jest w najtragiczniejszym stanie. A jakiś wypróbowany preparat możesz mi polecić?
Czytałam, że leczenie może potrwać do pół roku, ale to i tak krócej niż uzyskanie dojrzałej roślinki z listka więc myślę, że warto :wink:
Jdymalagorka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 4 mar 2022, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia,Fiolek afrykanski-liście żółkną ,kwiaty zasychajś,więdną i inne problemy w uprawie

Post »

Moje umarlaki chyba zaczynają wracać do świata żywych ;:138 część oskalpowalam i zostawiłam tylko środki wsadzając do nowych doniczek, część wypuściła nowe roślinki, a pierwszy wdzięczny puścił kwiatka :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”