Ogrodowe początki.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Wczoraj daliowa Takasobie mówiła mi, że karpy dalii wkłada do skrzynek wyłożonych gazetami. Myślę, że to dobry sposób, bo gazety nie pleśnieją i są dobrą izolacją. Ot, takie moje trzy grosze ;:7
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Szamanko, z daliami nie mam doświadczenia, ale próbowałam z begoniami. Przechowałam w kartonie na korytarzu pod schodami. Wcześniej próbowałam w worku i wszystkie zgniły.
Co do ślimaków, sam zapach tymolu je odstrasza, większe stężenie uszkadza im system nerwowy. Jak już pisałam wcześniej, warzywa pryskam herbatką tymiankową, a po obrzeżach sypię ślimakol. Mieszkam tuż przy lesie i po sąsiedzku jest pusta zaniedbana działka. Bez ochrony nie dała bym rady.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogrodowe początki.

Post »

O! Ewa [ewka] podpowiada w temacie przechowania karp dalii. Coś w tym jest, bo mój sąsiad (niestety już śp.) coś takiego mi też kiedyś podpowiadał, ale jakoś mi z pamięci umknęło. Może te gazety byłyby lepsze niż wióry.
Ale jest jedno pytanie: czy tylko papier zwykły gazetowy, czy można też wykorzystać kolorowe czasopisma? Wiem, że farba używana przy ich drukowaniu nie należy do najzdrowszych, ale nie wiem, czy ona szkodzi także roślinom.
Poprawy pogody i słoneczka Ci życzę. ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Dzięki za rady Kobietki :D
gazet nie posiadam, bo raczej nie czytam, a jeśli już jakaś się trafi, to właśnie kolorowa.
ostatnio zaglądałam do moich dalii - wióry dają radę, karpy już się nieco obsuszyły.

teraz mam inne pytanie: jak zabezpieczyć hortensje na zimę? czy trzeba obciąć pędy / ususzone kwiatostany?
przypominam, że mam: Strong Anabelle Incrediball, Vanille Fraise, Pinky Winky, hortensja bukietowa Grandiflora i Nikko Blue.
czy róże wystarczy obkopać?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11626
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Kwiatostanów hortensji nie musisz obcinać. Możesz to zrobić przy wiosennym cięciu. Jednak jak jest wiatr zimą, to je odrywa i fruwają po ogrodzie. ;:222 W tym roku po raz pierwszy ścięłam swoje.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Ok, a tak poza tym, to nie trzeba jakoś specjalnie zabezpieczać hortensji na zimę?
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Dłuuugo nie zaglądałam do Ciebie :oops: , ale przyrzekam poprawę ;:108 . Pospacerowałam z przyjemnością po Twoim pięknym ogrodzie.
Zazdroszczę tak wypielęgnowanego warzywnika, czyściutki, wychuchany, po prostu cudny ;:138 ;:138 ;:138
Swoje hortensje zostawiam w spokoju na zimę, obcinam dopiero wiosną. Dzisiaj w programie "Rok w ogrodzie" jednak słyszałam, że można obcinać jesienią i robić z patyczków sadzonki ;:333 . Myślę więc, że jest obojętne wiosną, czy jesienią ;:131 .
Szamanko róże można kopczykować po silniejszych przymrozkach. Obkopywać nie można, bo odsłonisz korzenie, które należy chronić.
Dalię masz śliczną ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Wszystkie fotki są już wspomnieniem.
Z resztą... sama nie wiem jak wygląda ogródek... z końcem października straciłam mojego psiaka, który często przewijał się tutaj na fotkach i całkowicie straciłam serce do czegokolwiek... :cry:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25143
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Bardzo, ale to bardzo Ci współczuję ;:168
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11626
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Ja mam tylko hortensje bukietowe, to terminatorki, ;:215 nie wymagają żadnego okrywania. Trzymaj się. ;:168
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Jestem i ja... :wit Ale widzę że nie jest to najlepszy okres dla ciebie...
Smutno jak żegnamy najlepszego przyjaciela , członka rodziny. Ja sobie tego kiedyś nie wyobrażam w przyszłości... Czas leczy rany, będzie dobrze.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Szamanko, rozumiem Twój ból. ;:168 My też kiedyś pożegnaliśmy bardzo mądrego psa. Musiał zostać uśpiony. Miał raka i bardzo cierpiał. Długo był leczony, ale gdy zaczął mieć problemy z oddychaniem, konieczne było przerwanie jego cierpienia.
Życzę Ci, by w nowym roku omijały Cię wszystkie kłopoty, by zdrowie dopisywało Tobie i Twoim bliskim, a ogród żeby piękniał z dnia na dzień. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogrodowe początki.

Post »

;:168 ;:168 ;:168 Doskonale Cię rozumiem ;:168 :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”