Swojskie i zdrowe wyroby Bogdana

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
wosiek67
500p
500p
Posty: 829
Od: 26 lut 2012, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Swojskie i zdrowe wyroby Bogdana

Post »

Święte słowa Bogdan :D
Historia magistra vitae
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Swojskie i zdrowe wyroby Bogdana

Post »

Białą robię tylko z wieprzowiny....bo wołowiny mi szkoda :D Na wołowinie wolę ugotować rosół a mięsko zmielić i zrobić pierogi :D
Mięsko dziele oczywiście na 3 grupy. Chude "mielę" na szarpaku, troszkę tłustsze na zwykłych oczkach a tłuszcz 2, 3 razy na sitku makowym.
Mięsa nie mieszam ręcznie tylko wrzucam do miksera i mieszam takim mieszadłem aż zacznie "mlaskać" :D

Obrazek

Zapewniam, że jest pyszna. Robię też na samej soli bo biała musi być szara :lol:


Kiedyś dawno temu była u nas "tradycja" przedświąteczna jeżdżenia po sklepach i kupowania po jednej białej na spróbowanie żeby mieć pewność że na stole świątecznym nie znajdzie się papier toaletowy z glutami ;:306
I tak później się cudowało i zapiekało w winie żeby była zjadliwa. A wystarczyłoby półtorej godzinki roboty i zamrażalnik zapełniony.

Wszystkim niezdecydowanym serdecznie polecam. Z jakiego mięsa byście nie zrobili i tak będzie o niebo lepsza niż ta pseudo ze sklepu ;:108
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Swojskie i zdrowe wyroby Bogdana

Post »

Witam się w tym wątku. Zaczęłam tu zaglądać i nabrałam ochoty na wyroby prezentowane, ale jestem laikiem w tej kwestii i w związku z tym mam pytanie dotyczące białej kiełbasy:
Parzymy w wodzie o temp. Ok.. 73 stopnie około 25- 30 minut.
I wtedy nadaje się już do jedzenia czy jest to obróbka wstępna? Czy jeżeli chcemy zamrozić tez parzymy ok.30 minut?
boggi
500p
500p
Posty: 552
Od: 8 maja 2013, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dębica

Re: Swojskie i zdrowe wyroby Bogdana

Post »

Po takim parzeniu kiełbasa powinna osiągnąć wewnątrz około 68 stopni, czyli jest gotowa do spożycia.
Jeśli chcesz mrozić, to ja na Twoim miejscu zamroziłbym surową i sparzył bezpośrednio przed spożyciem :)
Awatar użytkownika
gaura
500p
500p
Posty: 860
Od: 14 lut 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Swojskie i zdrowe wyroby Bogdana

Post »

Ja dokładnie tak robię, mrożę surową i parzę przed spożyciem. Białą robię tylko z wieprzowiny. Taka swojska jest dużo lepsza niż sklepowa:D
Pozdrawiam, Kasia
boggi
500p
500p
Posty: 552
Od: 8 maja 2013, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dębica

Re: Swojskie i zdrowe wyroby Bogdana

Post »

Kasiu to nawet nie ma co porównywać a sama satysfakcja jest bezcenna.
Za wszystko inne zapłacisz kartą Majstercard :heja
Awatar użytkownika
Wanda 1
50p
50p
Posty: 98
Od: 8 cze 2014, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubin

Re: Swojskie i zdrowe wyroby Bogdana

Post »

Zrobiłam z łopatki wędlinę długo dojrzewającą.Jest super,ale nie każdy lub i surową.Proszę o podpowiedź jak ją sparzyć.Chodzi o temp. wewnątrz mięśnia.
boggi
500p
500p
Posty: 552
Od: 8 maja 2013, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dębica

Re: Swojskie i zdrowe wyroby Bogdana

Post »

Jeśli chodzi o temperaturę to sparz do 68 stopni wewnątrz.
Awatar użytkownika
Wanda 1
50p
50p
Posty: 98
Od: 8 cze 2014, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubin

Re: Swojskie i zdrowe wyroby Bogdana

Post »

Ok.Dzięki. :)
ainat
100p
100p
Posty: 121
Od: 29 kwie 2011, o 22:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Swojskie i zdrowe wyroby Bogdana

Post »

Rybka pisze:Białą robię tylko z wieprzowiny....bo wołowiny mi szkoda :D Na wołowinie wolę ugotować rosół a mięsko zmielić i zrobić pierogi :D
Mięsko dziele oczywiście na 3 grupy. Chude "mielę" na szarpaku, troszkę tłustsze na zwykłych oczkach a tłuszcz 2, 3 razy na sitku makowym.
Mięsa nie mieszam ręcznie tylko wrzucam do miksera i mieszam takim mieszadłem aż zacznie "mlaskać" :D

Obrazek

Zapewniam, że jest pyszna. Robię też na samej soli bo biała musi być szara :lol:


Kiedyś dawno temu była u nas "tradycja" przedświąteczna jeżdżenia po sklepach i kupowania po jednej białej na spróbowanie żeby mieć pewność że na stole świątecznym nie znajdzie się papier toaletowy z glutami ;:306
I tak później się cudowało i zapiekało w winie żeby była zjadliwa. A wystarczyłoby półtorej godzinki roboty i zamrażalnik zapełniony.

Wszystkim niezdecydowanym serdecznie polecam. Z jakiego mięsa byście nie zrobili i tak będzie o niebo lepsza niż ta pseudo ze sklepu ;:108
Od kilku lat robię białą kiełbasę, podobnie jak Rybka, tylko nie wpadłam na to, żeby mieszać mechanicznie.Nadwyżkę kiełbasy zamrażam. Smak jest prawdziwej kiełbasy a skład, wiadomo, bez dodatków i polepszaczy(?). Z ciekawości przeczytałam kiedyś skład różnych białych kiełbas i to od tamtej pory robię ją sama.Podobnie jak gaura mrożę surową i parzę dopiero po rozmrożeniu.Biała jest najłatwiejszą i najszybszą kiełbasą do zrobienia.
Po przeczytaniu tego wątku zrobiłam dojrzewający schab.Był doskonały.
boggi
500p
500p
Posty: 552
Od: 8 maja 2013, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dębica

Re: Swojskie i zdrowe wyroby Bogdana

Post »

Cieszę się, że coraz więcej z nas robi własne wyroby, róbmy i cieszmy się zdrowym jedzeniem, ja właśnie otworzyłem słoik pasztetu z przepisu na pasztetową smarowną i zagryzam sobie kanapkę z tym pasztetem i plastrem cebuli :)
Niebo w gębie palce lizać.
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Swojskie i zdrowe wyroby Bogdana

Post »

Cieszę się że znalazłam Twój wątek i pokazałam córce i rezultat był taki że wczoraj u mnie robiła biała kiełbasę wyszła dobra ale trzeba dopracować bo wyszła mało soczysta i miałka ale pewnie muszę kupić większe sitko do maszynki ale wołowina też była .
Najważniejsza była radość córki że potrafiła zrobić kiełbasę bo w szynkowarze też robi wędliny ;:180
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
boggi
500p
500p
Posty: 552
Od: 8 maja 2013, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dębica

Re: Swojskie i zdrowe wyroby Bogdana

Post »

No to super ;:138 ;:138
Jeśli chodzi o soczystość, to być może miałyście za ciepłą wodę do parzenia lub mięsko zbyt chude.
Jak damy za dużo chudego to wyrób też będzie taki no wiesz.... gumowaty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”