Moja folia z pomidorami

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja pierwsza folia z pomidorami

Post »

areks pisze:A może pomogą zwalczać mszyce jak się pojawią?
Także wiele gatunków mrówek chętnie włącza do swej diety spadź. Niektóre z nich, jak hurtnica pospolita (Lasius niger), niejako hodują mszyce, żyjąc z nimi w symbiozie: mszyce zapewniają mrówkom spadź, mrówki bronią mszyce przed drapieżnikami.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Spad%C5%BA
gizela-75
100p
100p
Posty: 107
Od: 22 lis 2009, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Moja pierwsza folia z pomidorami

Post »

areks Betalux to odmiana płożąca (krzaczasta), więc na jeden pęd prowadzić to ewidentna strata. Jeżeli chodzi o ogórki to miałam w zeszłym roku Juliana, rewelacja. Do tej pory mam w beczce i są twarde jak trzeba. Na mrówki używam BORAKS zmieszany z cukrem pudrem - do nabycia w sklepach chemicznych.
Awatar użytkownika
areks
100p
100p
Posty: 149
Od: 3 maja 2012, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz

Re: Moja pierwsza folia z pomidorami

Post »

gizela-75 pisze:areks Betalux to odmiana płożąca (krzaczasta), więc na jeden pęd prowadzić to ewidentna strata. Jeżeli chodzi o ogórki to miałam w zeszłym roku Juliana, rewelacja. Do tej pory mam w beczce i są twarde jak trzeba. Na mrówki używam BORAKS zmieszany z cukrem pudrem - do nabycia w sklepach chemicznych.
A który z tych moich to "Betalux" ?? Bo nie widzę :?
pomidorzanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 4697
Od: 26 cze 2012, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja pierwsza folia z pomidorami

Post »

Ja nie widzę u Ciebie betaluxa.
Pozdrawiam, Agata.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7332
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Moja pierwsza folia z pomidorami

Post »

Zwracam uwagę, że mamy temat :arrow: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy" cz.2 ,
może więc nie mieszać tutaj pomidorów z ogórkami.
moderator
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
areks
100p
100p
Posty: 149
Od: 3 maja 2012, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz

Re: Moja pierwsza folia z pomidorami

Post »

Witam po przerwie.

W tym roku nie sypałem "kupnej" ziemi pod pomidory jedynie garść suszonego obornika pod krzak.
Nie sadziłem tez w cylindrach tylko do gruntu.
I moje pomidorki są takie lekko przyżółkłe :(

Rosną ale nie są tak bardzo zielone. W dodatku na 2 krzakach najpierw jeden po ok 2 tyg drugi , pojawił się taki objaw.
Oberwałem i spokój na razie, co wy na to co to jest . Czy to jakas zaraza ? W tym roku jeszcze niczym nie pryskałem.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za pomoc
Obrazek
mk1a
100p
100p
Posty: 178
Od: 6 maja 2012, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okoloce wawki
Kontakt:

Re: Moja pierwsza folia z pomidorami

Post »

widzę że pierwsza pomoc udzielona
są w bandażach :P
Awatar użytkownika
areks
100p
100p
Posty: 149
Od: 3 maja 2012, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz

Re: Moja pierwsza folia z pomidorami

Post »

Dokładnie tak :P
nowel3
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 28 kwie 2011, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja pierwsza folia z pomidorami

Post »

Witam.W ubiegłym roku rozpoczęla się moja zabawa w ogrodnika.Mam malutką szklarnię 5m2.Miałam ładne plony pomidorów,salaty ,kopru.Nie robiłam oprysków jedynie dwa razy podlałam pokrzywą. Tydzień temu posadziłam 11 krzków pomidorow 3 papryki i sałatę.Pomidory już podwiązane .Martwi mnie jednak to że ziemia która przed wsadzeniem sadzonek była przekopanai zmieszana z kompostem po podlewaniu zrobiła się bardzo zbita i twarda.Proszę czy mam dodać torfu jeśli tak to ile i jakiego.Boję się że niedługo będę miała zamiast ziemi ,,beton''. na razie co drugi dzień przy roślinkach ją okopuję.
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Moja pierwsza folia z pomidorami

Post »

Jestem tu nowa, więc witam wszystkich serdecznie.
Doczekałam się i ja małego foliaczka i rozpoczęłam swoją przygodę z pomidorami. Czytam to forum od jakiegoś czasu i widzę tu wiele autorytetów w zakresie uprawy pomidorów i nie tylko. Moja mama, która uprawiała zawsze parę krzaczków pomidorów uczulała mnie na to, żeby usuwać wszelkie 'wilki".
No i tu jest problem. Tak sobie wzięłam te rady do serca, że "ogołociłam" swoje pomidory a dopiero teraz doczytałam, że nie wszystkie odmiany się obskubuje. Moje pomidory to Kmicic samokończący. W tej chwili kwitnie dwa grona i jakichś perspektyw na kolejne nie widzę. Rozumiem, że na imponujące plony liczyć raczej nie mogę. Dobrze rozumuję?
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Moja pierwsza folia z pomidorami

Post »

Ika, teraz zostaw ich w spokoju, mogą puścić boczne pędy a nawet takie, wyrastające z ziemi i też zaowocują. Faktycznie, trochę przesadziłaś z tym obrywaniem :D ale myślę, że jest jeszcze szansa :wink:
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Moja pierwsza folia z pomidorami

Post »

"Odziedziczyłam" szklarnię, w której przez 3 lata nic nie było uprawiane, służyła jako magazyn metalowych prętów i drewnianych palików oraz słomy. Teraz ją wysprzątaliśmy i... mam pytanie: czy trzeba czymś odkazić ziemię i całą konstrukcję przed sadzeniem pomidorów? W dołki planuje obornik przekompostowany i kupna ziemię do warzyw.
Awatar użytkownika
radog
200p
200p
Posty: 421
Od: 13 sty 2013, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja pierwsza folia z pomidorami

Post »

Można odkazić siarką, ale jeśli masz niezabezpieczone metalowe elementy, może Ci je korozja zaatakować.
Jeśli tak jak mówisz był tam skład, to myślę że nie ma sensu przesadzać z odkażaniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”