Piękne, aczkolwiek drapieżne potworki i inne zielone stworki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Piękne, aczkolwiek drapieżne potworki i inne zielone stworki

Post »

Olu wpadłam tutaj ze względu na mocno oryginalny tytuł Twojego wątku, ale przyznam, że oglądając fotki czułam się, jakbym oglądała jakiś horror na zmianę z romansem ...
Zdjęcie martwego świerszcza w objęciach muchołówki ;:202 mnie mocno zestresowało.
Czy z tym świerszczem to był tylko taki eksperyment, czy regularnie dokarmiasz muchołówkę? I czy inne też muszą ?żywy pokarm? dostawać poza wodą?
Ufff, muszę ochłonąć ?
Na szczęście tuż za tym horrorkiem, i jeszcze parę razy potem napatrzyłam się i pozachwycałam starcem rowleya ;:167 który uspokoił moje nerwy.
Ale ? ;:167 kameleon ;:167 - moje niespełnione marzenie, cudny !!! Czy to on Cię ugryzł w palec?
No i jeszcze te żywe kamienie ;:167
Kolekcję masz baaardzo oryginalną i piękną, i zainspirowałaś mnie tak, że idę zaraz na obchód po domu szukać miejsc na nowe doniczki.
Będę tu zaglądać :wit

Ps - czy ceropegia sandersonii żywi się również owadami ?? Bo ją posiadam i bardzo kocham, ale nie wiedziałam, że jest krwiożercza ;:154
Pozdrawiam i zapraszam
Evy_
100p
100p
Posty: 169
Od: 30 sty 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Piękne, aczkolwiek drapieżne potworki i inne zielone stworki

Post »

Możecie polecić jakiegoś dobrego allegrowicza co ma sadzonki muchówki :?: U mnie niestety ciężko :( Parę razy w Kauflandzie były tylko kapturnice i raz rosiczka, a nachodzi mnie na muchówkę, bo rosiczki to chyba kupie nasionka :wink: Raz doczekałam się własnych i bardzo szybko mi wykiełkowały :wink: Z tym że miała chyba złe podłoże, i po czasie wszystkie rosiczki mi padły ;:145 A muszę rodzicom na parapet jakąś sprawić ;:333
Awatar użytkownika
olka514
200p
200p
Posty: 230
Od: 22 lut 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Piękne, aczkolwiek drapieżne potworki i inne zielone stworki

Post »

Po dość długiej przerwie przedstawiam kilka roślinek, żeby troszeczkę ożywić wątek :)

Ceropegia sandersonii
Obrazek

Dischidia Ruscifolia
Obrazek

Adenia
Obrazek

Tłustosze

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwszy raz od ponad czterech lat udało mi się rozmnożyć muchołówkę z liścia ;:oj
Obrazek

Dzbaneczniki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i na koniec Heliamphora
Obrazek
*owadożerne i spółka
pozdrawiam - Ola
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Piękne, aczkolwiek drapieżne potworki i inne zielone stworki

Post »

Witam :wit
Jak u Ciebie kolorowo i różnorodnie.
Muszę na spokojnie jeszcze raz przyjrzeć się niektórym roślinkom :D
Jeszcze raz ;:215 ;:215
Awatar użytkownika
happy1984
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 23 lip 2011, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecinek Zachodniopomorskie

Re: Piękne, aczkolwiek drapieżne potworki i inne zielone stworki

Post »

Piękne masz roślinki, gratuluje. Niech zdrowo rosną. ;:63
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Piękne, aczkolwiek drapieżne potworki i inne zielone stworki

Post »

Olu - bardzo skutecznie ożywiłaś zarówno wątek jak i mnie :lol:
Pierwsza fotka - obłędna ;:63 Uwielbiam tą ceropegię, jest niemal samoobsługowa, i kwitnie prawie cały rok !!
Ostatnie zdjęcie - heliamphora - no pierwszy raz widzę taką śliczną zieleninkę !
Natomiast za rozmnożenie muchołówki ... z liścia !!! - to już należą Ci się wieeeeelkie ;:63 ;:63 ;:63
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
olka514
200p
200p
Posty: 230
Od: 22 lut 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Piękne, aczkolwiek drapieżne potworki i inne zielone stworki

Post »

happy1984, gapapl bardzo Wam dziękuję za odwiedziny i miłe słowa, no i oczywiście także bardzo się cieszę, że roślinki się podobają :)

ewa321 - bardzo się cieszę, pogoda za oknem (przynajmniej u mnie) nie zbyt ciekawa, więc zdjęcia roślin, szczególnie tych kwitnących chyba każdemu choć troszeczkę poprawią samopoczucie :)
Oj ile ja się naprosiłam tę ceropegię, żeby w końcu zaczęła rosnąć... otrzymałam ją w zeszłe lato od pewnej miłej forumowiczki. Była już w miarę ukorzeniona, ale za nic nie chciała u mnie rosnąć. W zimę straciła większość liści i odpadł jej stożek wzrostu, myślałam, że będę zmuszona się z nią pożegnać... Dopiero wiosną doszła do siebie, zaczęła rosnąć i kwitnąć, jak szalona, widocznie brakowało jej słoneczka :roll:
Heliamphora nie jest zbyt popularną rośliną, chyba dlatego, że potrzebuje dosyć specyficznych warunków hodowli.
Oj bardzo dziękuję za te gratulacje :oops: po czterech latach w końcu odniosłam sukces i w końcu z listka wypuściły malutkie, krwiożercze bestyjki :lol:

Pozdrawiam Was serdecznie i w tym ostatnim tygodniu wakacji życzę dużo, dużo słoneczka ;:3
*owadożerne i spółka
pozdrawiam - Ola
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Piękne, aczkolwiek drapieżne potworki i inne zielone stworki

Post »

A Ty mi Olu nie odpowiedziałaś na moje poprzednie pytanie :lol: więc je powtarzam:
"Zdjęcie martwego świerszcza w objęciach muchołówki mnie mocno zestresowało.
Czy z tym świerszczem to był tylko taki eksperyment, czy regularnie dokarmiasz muchołówkę?
I czy inne też muszą ?żywy pokarm? dostawać poza wodą?"

To ja poproszę o odpowiedź, i jeszcze powiedz, jak Ty im te muchy czy inne fujstwa podajesz ;:65

PS - a czy wiesz jak ja "pobudziłam" do kwitnienia tą naszą ceropegię ? Nie kwitła, nie kwitła przez około pół roku !!
No i po tym pół roku, niechcący - naprawdę ;:172 - zrzuciłam ją z parapetu ...
Gdzieś po 2 tygodniach od tego przykrego incydentu - nagle się ożywiła i kwitnie nieustannie ...
Słyszałam, że szok, jakikolwiek by nie był - właśnie wstrząs fizyczny, albo parodniowe przetrzymanie rośliny w ciemnym pomieszczeniu, pobudza ją do wzrostu i kwitnienia ;:154
Ale innych doniczek nie zrzucam ;:306
Pozdrawiam i zapraszam
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piękne, aczkolwiek drapieżne potworki i inne zielone stworki

Post »

Ciekawa kolekcja owadożerów:).

Pięknie maluszki twoje rosną w siłę:). Ciekawie dishidięp oprowadziałaś
Awatar użytkownika
olka514
200p
200p
Posty: 230
Od: 22 lut 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Piękne, aczkolwiek drapieżne potworki i inne zielone stworki

Post »

A przepraszam, już nadrabiam zaległości :roll:
Nie ma się czym stresować, w końcu są to rośliny owadożerne, więc taki ich urok :wink:
Kiedyś faktycznie dokarmiałam muchołówki albo świerszczami, albo innymi za zwyczaj latającymi stworzeniami, które akurat były w pobliżu. Teraz już raczej tego nie praktykuję, roślinki same muszą sobie upolować posiłek, ja dokarmiam tylko siewki i bardzo młode roślinki.
Tak, niezależnie od tego, czy jest to rosiczka, muchołówka, dzbanecznik, czy jeszcze jakiś inny owadożer, od czasu do czasu robala muszą dostać, bo mają bardzo ubogie w składniki odżywcze podłoże, a na dodatek roślin owadożernych nie można nawozić, więc jakoś te braki trzeba im zrekompensować :wink:
Jak to jak ;:173 pęseta w rękę, robala w pęsetę, a potem prosto do paszczy owadożera :twisted:

I powiedz mi jeszcze, czy starzec zaczyna już powolutku się ukorzeniać?

Ja raczej nie mam zwyczaju rzucania kwiatkami, ale może najwyższy czas zacząć to praktykować, może na inne roślinki także to poskutkuje ;:224

Filigranowa27 bardzo ślicznie dziękuję za odwiedzinki i miłe słowa, a dischidie poprowadziłam w ten sposób z racji tego, że parapety niestety nie są z gumy i są w stanie pomieścić tylko określoną ilość roślin i ani jednej więcej, a pnąca wersja zajmuje o wiele mniej miejsca, niż zwisająca :roll:
*owadożerne i spółka
pozdrawiam - Ola
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Piękne, aczkolwiek drapieżne potworki i inne zielone stworki

Post »

Starca włożyłam bezpośrednio do ziemi (matko, jak to brzmi :;230 ) razem z ceropegią.
Doczytałam, że obydwie roślinki mają podobne wymagania hodowlane, więc może się nie pogryzą ...
Poza tym to spora oszczędność miejsca - zamiast dwóch, jedna doniczka, więc do tej zaoszczędzonej mogę
jeszcze coś wsadzić ;:306
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
olka514
200p
200p
Posty: 230
Od: 22 lut 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Piękne, aczkolwiek drapieżne potworki i inne zielone stworki

Post »

Dla odświeżenia wątku kilka młodziutkich sadzonek:

roczne kaktusiki
Obrazek

drzewko szczęścia
Obrazek

uszy szreka :lol:
Obrazek

Rhipsalis
Obrazek

Scilla
Obrazek

I mój największy okaz dzbanecznika, który dzielnie rośnie sobie na kuchennym parapecie :roll:
Obrazek Obrazek

Pozdrawiam serdecznie :wink:
*owadożerne i spółka
pozdrawiam - Ola
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Piękne, aczkolwiek drapieżne potworki i inne zielone stworki

Post »

Nie byłabym sobą gdybym nie zwróciła uwagi na Crassule :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”