Na starym po nowemu 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6312
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

:wit
Lucynko, to byłyśmy obolałe obie. Ale ważne, że jest już ok, chociaż jeszcze mam jakieś zmiany na nodze. Musi się zagoić :D
Różu w ogrodzie początkowo nie chciałam, ale w ciągu tych kilku lat się okazuje, że sporo fajnych kwiatów jest właśnie z tej gamy kolorystycznej. Przekonałam się więc do wszelkich różowości, i rzeczywiście mam tego sporo, ale to nie jest celowe. Bardzo u mnie ciekawie wygląda pomarańczowy np.
Dzisiaj już dałam kwiaty do ganeczku, pelargonie itp. Jeszcze było ciepło i pięknie, ale od jutra ma już być zimno, więc to ostatni moment by dało się przechować co nieco na przyszły sezon.
Pozostały mi jeszcze rabaty bylinowe, ale to tak stopniowo będą "sprzątać" i przycinać.
Wszystkiego dobrego, Lucynko. ;:196

Olu, ach, ja też tamaryszkowa jestem. A może się nawet skuszę na ten letni. W tym roku po raz pierwszy widziałam go w ogrodzie, super kolorki kwiatów - sprawa do przemyślenia u mnie. ;:172
Tak, widoczki beskidzkie są super. ;:215
Ten aster od Jadzi co był sadzony na jesieni - kwitnie rewelacyjnie. Przyjął się doskonale. Także udało mi się z nim z tak późnym sadzeniem.

Ewuś /Pashmina - no tak, z owocowymi to troszkę inaczej, bo nie tylko tu jest kwestia wyglądu ale i sprawa owocowania. Musisz mieć pięknie wiosną jak wszystkie te drzewa u Ciebie zakwitną.
Wstyd, ale ja mam tylko jedną jabłonkę...
Do dzisiaj było u mnie pięknie i ciepło. Niedziela bardzo słoneczna, aż miło jak na połowę października. Wczoraj grillowanie - i to w cienkich ubraniach, super! Tak więc jeszcze kolorowo jest. Za chwilkę zaczną dominować urocze jesienne kolory.

Dorotko, na pewno tę budleję kupowałam przez internet. Wysiały mi się jakieś dwie, ale dopóki nie zakwitną to nie będę wiedziała czy to jest akurat ta kompaktowa. Ciekawe czy przezimują w doniczce. Zadołuję je na zimę, może akurat to będzie to.
Dziękuję za miłe słowa, to duże wsparcie w ogrodzie ;:215



Albicja jak przez kilka dni było 15 stopni to zrzuciła wszystkie liście, myśląc chyba, że to już pewnie sroga zima. :D
Myślałam, że ją straciłam, ale szybciutko zaczęła wypuszczać nowe liście.


Obrazek

Obrazek


Warto było czekać parę lat aż w pełnej krasie pokaże się hortensja Grandiflora - ależ ma nawet teraz w październiku cudne białe kwiatostany ;:167 / oczywiście z patyków ukorzenianych przez Jadzię.
Zaskoczyła mnie totalnie, bo nie była wcześniej jakaś szczególnie zjawiskowa, a teraz i liść i kwiat - no rewelacja.

Obrazek


Skimmia

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1780
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko
Piękne kolorki jeszcze widać w Twoim ogrodzie.
Kiedyś kupiłam skimię lecz niestety nie przezimowała, może teraz jak klimat się ociepla dała by radę.
Chryzantemki i wrzosy ;:215
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17019
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Masz śliczne chryzantemy ;:333
białe hortensje to teraz rarytas.
Budleje pięknie kwitną. I bardzo łądny rdest.
Rdesty i mnie wzięły . Na razie mam jeden.
Skimmia ciekawa i ładna. A jak z jej zimowaniem ?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Pięknie, kolorowo u Ciebie, Beatko! ;:215 ;:303
Najbardziej zadziwia bielutka hortensja o tej porze roku. :roll: Jest zjawiskowa! ;:138

U mnie nareszcie pada deszczyk, ale radość z niego przyćmiona jest nierozpoznaną chorobą Misi.
Być może w poniedziałek pani weterynarz będzie wiedziała więcej po odczytaniu wyników badania tarczycowego. ;:131 Pierwsze badania krwi pokazały, że wszystkie wnętrzności Misia ma wyjątkowo zdrowe. :shock:
Martwi mnie chudnięcie kotki i jej brak apetytu. ;:174

Pozdrawiam cieplutko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, jeszcze masz sporo koloru w ogrodzie ;:333 I ja zachwyciłam się tą bielutką hortensją ;:224
Wiosną kupiłam White Lady, która dopiero niedawno zakwitła, więc i moja na razie ma białe kwiaty :)
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16055
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Zauważyłam różowy rdest. Spodobał mi się bardzo już na wcześniej oglądanych filmikach w necie. Czy on Beatko rozrasta się kłączami, czy raczej trzyma się w wyznaczonym miejscu?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6312
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Ewuś / ewita - skimmia lubi półcień, osłonięty od wiatru. Daję jej nawóz do różaneczników. To wszystko. Ma płytki system korzeniowy, więc można jej podsypać korę by nie miała zbyt sucho latem. Warto próbować aż trafisz na taką sadzonkę, że da radę. Nie wiem na ile to jest prawdą, ale rzekomo nie lubi być solo. Ja mam dwie te większe. Jedna od razu przybierała, druga długo stała w miejscu ale teraz po kilku latach obie są tak samo wysokie. To cudna roślina.

Aniu, anabuko - skimmia u mnie zimuje bez okrywania. Ale w zacisznym miejscu. Widzę ją z okna zimą, bo wtedy prezentuje się po prostu cudnie z tymi pąkami.
Budleja kwitnie i kwitnie ;:167 Chryzantemy też długo utrzymują kwiaty dzięki tak cudnej pogodzie. Piękna jesień! ;:3

Lucynko, parę dni minęło od Twojego wpisu i mam nadzieję, że Misia ma się już dobrze, że apetyt już jej dopisuje. Może nawet już wiesz o co chodzi z tym jest stanem.
Tak ta hortensja wciąż jest cudna. Wtóruje jej także drugie kwitnienie Bobo.

Dorotko, nie spotkałam się jeszcze z tą White Lady, muszę poczytać. ;:108 Będę zerkać jak się u Ciebie miewa.
Ta hortensja Grandiflora wciąż trzyma kolorek, cudeńko.

Wandziu, te rdesty himalajskie są ekspansywne. Albo się ma na to miejsce albo tak jak ja - mam je w dużych donicach, ale nie zadołowanych. Nie są zimozielone, a kwiatostany nie są jakoś wielkie, jednak moim zdaniem są śliczne i nie wymagające. Długo kwitną, aż do przymrozków.

To fotki z minionej niedzieli - ( oprócz wianka / fotki wianka zrobione ciut wcześniej) . A sam wianek - z tego co znalazłam w ogrodzie.
W niedzielę była przepiękna pogoda ;:3

Grandiflora wciaż trzyma fason - / i pion i kolor / , cudna!

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Hortensja Bobo też postanowiła ponownie zakwitnąć, starsze kwiatostany już jej ścięłam.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, jak ładnie jeszcze kwitnie Twój dziwaczek! ;:138
Powtarzająca hortensja ... no, no ;:303
Chryzantemy też piękne. ;:215
W ogóle jesień sprzyja kwiatkom, ponieważ nie mrozi, trochę ozłaca słonecznymi promieniami, trochę moczy deszczem, a wokół niesamowicie kolorowo, jako że liście na drzewach nie śpieszą się na ziemię. :lol: ;:63 ;:63
U mnie co drugi - trzeci dzień pada deszcz, ale jest dosyć ciepło. ;:333
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6312
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Lucynko, chyba Cię miło zaskoczę ale to wciąż tak pięknie kwitnie mi supertunia (nie dziwaczek). Zostawię te visty tak długo aż zetnie je mróz. Były przycinane w środku lata, może dlatego są takie mocne.
No właśnie - niektóre drzewa są wciąż całe zielone i pełne liści, jakby jesieni nie odczuwały. Wyjątkową mamy jesień tego sezonu. Jak dla mnie - jest pięknie. ;:3
Chryzantemy samokrzewiące - one muszą to mieć w opisie. Wtedy same się robią takie kępki. Inaczej czasami ciężko by się było z nimi dogadać by przybrały właśnie taką formę. Z tych wyższych zimujących to np. Czechowsky - rośnie stale w kształtnym kółeczku. W tym roku pierwszy raz uszczykiwałam co poniektóre, można wtedy dać do ziemi i się ukorzenią. W tym roku chryzantemy kwitną przepięknie i długo.
Też masz fajną pogodę dla ogrodu, bo i słoneczko i czasem deszcz. ;:215
Pozdrawiam milutko ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11348
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

I u Ciebie Beatko można podziwiać ładne zdjęcia! ;:215 Pracujesz nad nimi starannie dobierając kolaże przed edycją.Kiedyś i ja się w to bawiłam ale już mi przeszło choć czasem takie podwójne łączenia nadal stosuję.
Roślinność w Twoim ogrodzie również imponująca! ;:63 ;:138


:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beaby pisze: 3 wrz 2023, o 21:27 chodzę już coraz lepiej, aczkolwiek wciąż bardzo powolutku. Ruchy mam wciąż ograniczone. Ale jest zauważalna poprawa, na szczęście.
;:oj Uff! - i tak jak napisałaś "na szczęście jest zauważalna poprawa". Życzymy ci zdrowia ;:168
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Dżizis ile postów w tym Twoim wątku ależ Wy Dziewczyny macie gadane a właściwie pisane :D
Przepięknie w Twoim ogrodzie aż się z niego wyjść nie chce,cudowne kwitnienia tysiącami kolorów,bajkowo w prost.
Kolaże cacy,cacy bardzo ładne i ciekawie zrobione ;:138
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego popołudnia ;:3
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6312
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Maryniu, kolaże wyłącznie dlatego by nie zanudzać zbyt dużą ilością zdjęć. Wiele kadrów co roku się powtarza, jak zaczarowane obrazki, np Kalina Roseum czy lilie pomarańczowe. :D
No mam kilka trafionych do klimatu w moim ogrodzie roślin, np trawy ozdobne, bodziszki, ostrogowiec, tawułki, budleje. Chciałoby się więcej i więcej ale albo miejsca na coś brak albo stanowisko może nie spasować. Wciąż tyle nowości się pokazuje. jeżeli chodzi o ten aspekt to ogrodnictwo jest bardzo trudne ;:306 Masz miejsce na jedna roślinkę a pasowałoby tam i Tobie z 10 różnych. ;:306

Andrzej, dzięki.
Już wiem gdzie się schowałeś przed nami - za murarką :;230
Fajnie, że jesteś już coraz bliżej ukończenia spraw równie ważnych jak Twój piękny ogród. ;:215
Siły i wytrwałości ;:3

Arku, często tak zerkam w nasadzenia w moim ogrodzie i jest mnóstwo przypadkowych, które zostawiam jeśli to fajna roślina. Ptaszki, wiatr, mrówki, itp. robią swoje co do aranżacji ogrodu. Tak więc nie gram w nim pierwszych skrzypiec :oops:
Ostatnio dostała mi się paproć, której nigdy wcześniej nie miałam, zostaje tam gdzie sobie upatrzyła, bo jest ok. Lubię takie miłe niespodzianki.
Miłego weekendu ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”